Skocz do zawartości

[Hayes Stroker Ryde] jakie tarcze wybrac?


CUBEMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Przesmigalem na firmowych tarczach 3 sezony i juz dalej sie chyba nie da bo sa tak pogiete, ze ustawienie zaciskow w jakiejs cichej pozycji przestaje byc wykonalne :/

Nie wiem czy jest sens prostowania tarcz - nigdy tego nie robilem i watpie troszke w powodzenie takiej misji. Ale moze sie myle.

W kazdym razie chcialbym zakupic nowe tarcze i stad moje pytanie: jakie?

Oryginalnie zamontowane tarcze jakie mam to: http://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze_hamulcowe/prod/tarczahayes

 

Czy jest jakikolwiek sens doplacania i kupowania tych?: http://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze_hamulcowe/prod/hayes_l_series

 

To byly moje pierwsze tarczowki i trudno mi powiedziec, czy to normalne, ze pokrzywily sie w takim okresie czasu oraz czy inne pokrzywia sie mniej. Moze warto np zainwestowac w tarcze innej firmy (a moze cale hamulce z jakiegos powodu)?

Nie jestem wyczynowcem smigajacym po gorach, ale jezdze raczej duzo a przy okazji duzo waze (90kg), wiec moze te tarcze sa za slabe dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem V7 ale po sezonie wywaliłem bo dostawałem szału tak dzwoniły na twardym. Wziął je mój kumpel do nowego roweru i też mu dzwonią!

 

Tarcze Hayes to dla mnie.niezłe g***o.

 

Odkąd mam Shimano na aluminiowym pająku, znów jazda stała się przyjemnością! Polecam IceTechy:

 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/tarcze_hamulcowe/prod/shimano_sm_rt85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie cos tak czulem, ze Hayes to g... :/ szczegolnie te najtansze.

Chyba skorzystam zatem z sugestii i wyprobuje te Shimano.

Nie bedzie z nimi klopotu, ze nie zmieszcza sie np w zaciski czy cos? Bo gdzies czytalem, ze ktos po zmianie tarcz cos musial pilowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ori tarcze od Ryde wcalenei sa zle... Nie wiem dlaczego tak piszesz... Ja co prawda zmienilem przednia ale to zaraz po zakupie roweru (mialem 180/180 teraz przod 203) ale tylnia ma juz 3 lata, a jezdze glownie w terenie w kazdych warunkach. Jak tarcza sie dotarla to 2 czy 3 razy lekkko naprostowalem tarcze i nie ma problemu.

 

POza tym nie za bardzo rozymiem dlaczegl ty nigdy nie prostowales tarcz - to bardzo proste i nieszkodliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...