Skocz do zawartości

[rower]Kross level a2


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam deore dlugi wozek odwrotna sprezyna

 

zamieniam na XT sredni wozek odwrotna sprezyna

 

Sprezyna zalezy tylko od ciebie, podobno odwrotna najlepiej dziala z DC ale ja roznicy nie widze na rapidach, ale wiem jedno- nikgdy juz nie chce normalne

Sredni wozek chce dlatego ze jest lzejsza i dziala tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję pozbyć sie krossa jak najszybciej i nie inwestować w niego. Rok czasu bujałem sie na A2 teraz przesiałem sie na scotta scalę i naprawdę nie ma co porównywać... niebo a ziemia, dosłownie.

Nie jest powiedziane, że za rok nie przesiąde sie np. na radona ;-) i będe narzekał na scotta....... jak tylko budżet pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję pozbyć sie krossa jak najszybciej i nie inwestować w niego. Rok czasu bujałem sie na A2 teraz przesiałem sie na scotta scalę i naprawdę nie ma co porównywać... niebo a ziemia, dosłownie.

Nie jest powiedziane, że za rok nie przesiąde sie np. na radona ;-) i będe narzekał na scotta....... jak tylko budżet pozwoli.

fajna mi rada wiesz :mellow: ale nie każdego stać na scott`a :unsure: a jak pozbędę sie kross`a będę chodził na piechote i co mi z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją droga, na czym ta róznica polegała, poza innym podjeściem i wewnetrzym przekonaniem, że Scott jest lepszy? No i poza tym, że ma lepszy osprzęt, wiec wszystko działa cacy, ale to już zalety osprzętu :P

 

ps. by nie było, zdarzyło mi się jechac na Scott`ie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zależało mi tylko na lepszym amorku, wygodniejszym siodle i ciut mniejszej wadze. Osprzęt, chcąc nie chcąc, musiał być lepszy skoro płaci się duzo więcej, ale to akurat dla mnie nie było ważne.

Scott scala to żadna rewelacja, miałem w planach Cube, Treka.....ale splot róznych okoliczności sprawił, że wybrałem jednak scotta. Przejechałem dziś 105 km i wreszcie nie bolą mnie nadgarstki i tyłek ;-)

Nie chciałem pakować kasy w krossa i wymieniać niektórych elementów, bo i tak miałem już na niego kupca.

W scocie jest kilka fajnych rozwiązań których brakuje w A2 np. linki na całej długości sa w pancerzach i w żadnym miejscu nie obcierają ramy, wygodniej się go nosi i nie trzeba ramy obklejać taśmami ;-)

Wiem, to szczegół, ale po takich szczegółach poznaje się markowe rzeczy :P

Ale ze mnie snob ;)

Jakies 3 tygodnie temu jechałem sobie na swojej A2 i mijałem się z jakimś 15-latkiem na czarnym krossie A6...

Poczułem sie naprawdę źle, powiedziałem sobie w duchu - " Dość tego!

Na tym rowerze czujesz się źle, jest ci niewygodnie! Drętwieją ci dłonie, boli cie nic nie wyszło ! Są rowery o klasę lepsze, sprzedaj go i kup coś co będzie ci dawać satysfakcję! " :surprised: Tak, tak... tak sobie właśnie powiedziałem..." Po cholerę sie meczyć?! "

Na razie jestem zadowolony, ale i tak nie uważam scotta za rower docelowy. Za rok lub dwa kupię chyba radona - piękne rowery i solidne....a może za 5 lat, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do bolu dloni - zamiast wydawac pare tysiecy zlotych czasami wystarczy zmienic nieznacznie pozycje na rowerze ;)

 

Jesli chodzi o tylek - siodelko za 300-400 zl by pomoglo. Znow troche taniej :P

 

Oczywiscie jesli ma sie pieniadze to ze wzgledu na drobiazgi mozna wydawac pare tysiecy wiecej, ale nie kazdy po prostu uwaza, ze warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
dzis miałem czas i pojechałem do sklepu rowerowego tam na specjalnej wadze zwazylem mojego krossa A2 2006 lekkie zdziwienie katalogowo powinien wazyc 12,9 kg a wrzeczywistosci wazy 14,4 kg sporo , mozna bylo sie spodziewac ze bedzie wazyl wiecej ale az tyle

kolego a co to za katalog? :P porównaj sobie części z modelu 07`, który katalogowo waży 14,2 i ta waga to z sr xcr a nie z rs ;] więc nie wiem skąd oczekiwałeś wagi 12,9 :P 12,5 katalogowo ma a6 z 07` :P a różnica w częściach z a2 i między a6 pod względem wagi to niebo i ziemia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, dużo to może i nie pojeździłem na tym rowerze (550km), ale moge już conieco o nim napisać:

- po 2 dniach przestała mi działać blokada skoku w amorze (xcr), ale tu akurat chyba miałem pecha, bo dużo ludzi robi na nim po kilka tysiecy bez problemów (przez zime idzie na gware)

- strzela mi jeden pedał przy mocniejszym docisnięciu (jak wyżej)

- naklejka z przodu to chyba jakaś parodia, ostatnio prawie ją zgubiłem

- przerzutki (acera tył i suntour przód) dość szybko się rozregulowują

- czasem bolą ręce i prawie zawsze tyłek <_<

- amor niestety miekki jak dla mnie (waże 90kg), ale w miare daje rade

- hamulce sprawują się całkiem nieźle

Wiecej uwag nie mam na razie, jest to dopiero mój pierwszy rower, który można nazwać rowerem i póki co jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kross zmienil sie bardzo bardzo

juz od seryjnego rozni sie tym (wiem ze o niektorych juz pisalem, ale chce podsumowac zmiany w sezonie 2007, bo od 1listopada przesiadam sie na zimowke):

-opony: Kenda Karma

-amor: Bomber Z4 flylight

-Kiera: Ritchey comp prosta

-Mostek: Kalloy Uno

-Rogi: Ritchey WCS

-Manetki: STX RC + alu bolts

-Klamki Avid sd5 2003 (regulacja modulacji, teraz nie maja)

-Przerz tyl Deore Long Cage, odwrotna sprezyna

-sztyca tranzx 350mm

-siodlo Selle Italia Flite

-Korba Specialized Strongarm II Octalink

-Suport Shimano Octalink LX

-Sruby alu (piwoty, sruby w ramie)

 

 

Zdjecia jutro/pojutrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz wzrostu jeżdżąc na ramie 19", bo ja mam 183 i będe kupowałem tera krossa A2 i nie wiem czy 19 nie bedzie za mały na mnie bo teraz mam 21". I jeszcze są 2 specyfikacje i nie wiem którą kupić, czy warto dopłacić i wziąć tą bogatszą, linki ponizej:

 

http://www.allegro.pl/item253981599_kross_...ull_alivio.html za 1139

 

http://www.allegro.pl/item257742210_kross_..._wyprzedaz.html za 999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...