Skocz do zawartości

[odchudzanie] Canyon GC al 5.9


caynon

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo urwiesz na widelcu. Zmieniając na np. Rock Shox REBA/SID masz ponad 500g mniej.

Kaseta na XT i kolejne 200g mniej.

Koła na DT350+DT Revo + np ZTR Crest 29 i śmiało można powiedzieć, że 700g w kieszeni.

Hamulce na R1 i ponad kolejne 200g mniej.

Korba na 2blatowego SLXa i pewnie koło 200g mniej.

Dętki na mleko i kolejne 250g mniej.

 

Jednak czy pieniądze, które włożysz w to odchudzanie są warte tych gramów. Bo chcąc zejść do tych 10kg to musisz włożyć ponad drugie tyle, co zakup tego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zaproponowane w tym temacie [MokryxD] to  jakieś 5tys zł [bez szukania okazji, tylko nowe rzeczy].  Rower, który już masz+terapia odchudzająca= ponad 8 tys. Oczywiście nikt Ci tego nie zabroni, ale lepiej było złożyć rower od podstaw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Koła na DT350+DT Revo + np ZTR Crest 29 i śmiało można powiedzieć, że 700g w kieszeni.

 

Dętki na mleko i kolejne 250g mniej.

.....

 

 

Zalezy tez ile wazy jezdziec, jezeli wiecej niz 85kg, to cresty srednio wskazane.

Detki Canyon daje dosyc lekkie wiec zysk na mleku to jakies 100g na dwoch kolach. Ogolnie wydaje mi sie ze troche przesadziles z oszczednosciami wagowymi.

Zejscie na nim do 10kg z pedalami z rozsadnymi czesciami to spory wydatek i ogolnie ciezke zadanie. Zacznij od kol ale tu pewnie 1.5-2k zl bys musial wydac. Na pocieszenie dodam ze powinienes to mocno odczuc. Siodlo jest dosyc ciezke, z tego co kojarze kolo 300g, zmiana na slr xc daje 120g zysku. Na oponach na samej zmianie z XK na RK mozna zbic kolo 100g. Naped plus hamulce kolejny zysk.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waze 93-95kg i sie zastanawiam czy jest sens zmniejszac wage roweru o 2 kg ;p czy wszystko wytrzyma moja wage z bagazem bedzie 100kg co do kol to widzialem tu na forum w fullu kola z iloscia duzo mniejsza niz 32 szprychy bardzo mi sie takie kola podobaja ale czy do mojej wagi takie mozna ?

Edit rower wazy 12,22

Edytowane przez caynon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej Ci wyjdzie zrzucic z siebie ;) Zartuje sam mam taka wage. Zeby sprzet byl lekki i trwaly to naprawde musialbys sporo wydac. Ja mam canyona carbonowego i z trudem udalo sie osiagnac 10.7kg. Spore rezerwy w kolach, ale lzejszych niz 1650-1700g pod taka wage i tak nie ma co szukac.

Kolejnym sporym ubytkiem mogla by byc... rama. Tak jak mowili poprzednicy, waga jak na 29er calkiem ok.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła z pewnością warto wymienić. Przy Twojej wadze mogę Ci polecić ZTR Arch EX na piastach DT350s. Używam od 4 miesięcy i super się sprawują (ważę podobnie). Tyle, że kupiłem przed sezonem, teraz to wydatek 1,5-1,6k minimum. 

Wymianę kół odczujesz natychmiast w jeździe, pozostałe elementy ewentualnie przy wnoszeniu po schodach/pod górę.

Aby ocenić czy warto ...musiałbyś rozłożyć rower na części pierwsze i zważyć każdą część z osobna. Jeśli chcesz się w to bawić, to warto - przy okazji przetestujesz, czy chce Ci się "grzebać" przy rowerze.

Ja zszedłem ponad 2kg w stosunku do fabrycznej specyfikacji (13,6->11,3), ale po prostu kupiłem ramę i kolejne części luzem później.

Tak jak pisali koledzy, niewiele ponad 12kg to bardzo dobra waga, o 1 kg mniej bym powalczył na Twoim miejscu, ale zejście <11kg rzeczywiście byłoby już baaardzo kosztowne -> możesz się w to bawić robiąc jak pisałem dokładny bilans wagowy i metodycznie polując na kolejne części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ale w Katowicach ;-)

Pamiętaj, że dobra kółka to podstawa. Nawet, jeśli zdecydujesz się opchnąć rower, to koła zostaną Ci do następnego, ewentualnie odsprzedasz luzem.

Wiele osób robi tak, że kupują fabryczny rower patrząc głównie na ramę i wymieniają w pierwszej kolejności właśnie koła, odsprzedając z marszu "standardowe" (zwykle kiepskie)


 

Edit rower wazy 12,22

 

Ważyłeś ? Tyle waży zapewne "goły" rozmiar XS, a nie Twój XL - stawiałbym, ze waga pokaże nieco więcej

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...