Skocz do zawartości

[Allegro] Program ochrony kupujących - sprzedawca oszust


szliri

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

to już Ci wytłumaczę, że obawiam się, że po prostu nie odbierze przesyłki albo będzie twierdził, że rower został uszkodzony w moim tranporcie.

 

Porób zdjęcia uszkodzenia, pokaż rower koledze czy dwóm żeby w razie czego byli świadkami. Jak będą problemy ze zwrotem to i tak zostaje tylko sąd, Allegro pomaga tylko w sytuacji kiedy zapłacimy a towaru nie dostaniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czemu się obawiam ? jak zerkniesz na negatywne komentarze to zrozumiesz moje obawy - adrian14132 jego nick z allegro.

szczerze to przeszło mi przez myśl przed lictytacją, że mogą być problemy - ale liczyłem, że może się uda :/

 

http://allegro.pl/cube-acid-27-5-cala-i5382565599.html

No 2 negatywy widze choc przy 14 pozytywach to faktycznie niepokojace. Ale skoro chce facet zalatwic sprawe to tak jak radzi sznib zadbaj o swiadkow i odeslij bo nic wiecej zrobic nie mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzyłem sobie spór, który i tak pewnie g*wno da

 

Poniżej konwersacja prowadzona ze sprzedającym wrzucona na allegro
K - Witam, Otrzymałem rower - bardzo słabo zapakowany, poza tym przez zdjęcie tylnego koła została wykrzywiona rama - brak możliwości instalacji koła - winne temu było złe spakowania roweru - za 80 złotych to szkoda nawet komentować !!!Skrzywiony hak mocujący tylną przerzutkę do ramy oraz zapewne sama przerzutka jest też uszkodzona. Pomijam uszkodzone linki - od blokady amortyzatora oraz od sterowania tylna przerzutką.Co za tym idzie proszę o zwrot całkowitego kosztu oraz przysłanie kuriera po rower - w przeciwnym razie rozpoczynam spór poprzez allegro i będę rościł prawo do zwrotu kosztów. Szczegóły w załączonych zdjęciach. Pozdrawiam
 
K-Witam, Dodatkowo towar jest niezgodny z opisem - gdyż na aukcji napisał Pan, że rama jest 17,5" a w rzeczywistości jest 18". Dziś z formularzem z allegro aby skorzystać z programu ochrony kupujących oraz protokołem z pocztex'u wybieram się na Policję aby zglosić tą sprawę.Pozdrawiam
 
S-Proszę odesłać rower adres adrian stawiszynski ul poznańska 23 d 66-530 drezdenko paczka za pobanjem proszę dzisiaj wysłać bo tylko w piątek mogę odebrać paczke K-Witam, A co jeśli nie odbierze Pan paczki ? lub będzie twierdził, że rower został uszkodzony w transporcie zwrotnym ? Dziś nie mam mozliwości zwrotu gdyż jestem w pracy. Proszę o zwrot całej kwoty czyli 1780 a ja niezwłocznie po otrzymaniu przelewu odsyłam rower ! Pozdrawiam
 
S-Przyjmę tylko paczkę za pobraniem z możliwością sprawdzenia towaru jestem w Polsce do niedzieli potem wyjeżdżam do dani
 
S-Ja jestem do niedzieli adres wysłałem mogę zostać do poniedziałku jak zapłaci mi pan moja dniowke oklo 1000zl nie ma problemu co pan zrobi to już pana sprawa ja chcem rower do piątku
 
K-A po piątku co będzie ? Ktokolwiek może odebrać. Oddałem rower do serwisu i będę próbował go naprawić - liczę na zwrot kosztów bo widzę, że z dogadaniem się to będzie ciężko. Tylko Pan jest winny tym uszkodzeniom przez niechlujne zapakowanie i teraz jeszcze stwarza Pan problem ze zwrotem - brak słów na takich ludzi. Powodzenia w Danii i życzę jak najwięcej dniówek 1000 pln - może będzie Pan na tyl uczciwy i zwróci za doprowadzenie roweru do stanu używalności - jak nie to mam nadzieję, że kiedyś się to zemści!!! 80pln za taką wysyłkę to eweidentne zdzierstwo!!! Jak wyraźnie widać sprzedającego nie interesuje sensowne załatwienie sprawy - tylko on jest winny co wyżej napisałem. Dodam również zdjęcia - szkoda, że mogę tylko 5 sztuk. Ubolewam nad tym iż program ochrony kupujących działa tylko w momencie braku dostarczenia przedmiotu - innego formularza brakuje ! Dodatkowo system komentarzy jest tak nie przemyślany, że ja wystawiając negatyw mogę otrzymać negatyw pomimo tego, że normalnie zapłaciłem za przedmiot o którego stanie nie zostałem poinformowany. Mogę przesłać więcej zdjęć ukazujących stan przedmiotu. Dodatkowo okazuje się, że nie są to ostateczne koszta gdyż konieczna jest wymiana kasety oraz klocków hamulcowych przez nie umiejętne umycie roweru co widać po plamach na felgach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te jego dniówki po 1000 PLN, skoro kolesiowi opłaca się bawić w takie uniki. Spór na allegro nic nie da. Proponuję zrobić coś takiego: rower do rzeczoznawcy i e-sąd. Nie wiem jakie są koszty takiego postępowania, ale to jedyna rozsądna droga. Kumpel trenował. Zamówił towar, którego nie dostał. Koleś natomiast musiał zwrócić kasę z odsetkami, koszty sądowe i koszty komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te jego dniówki po 1000 PLN, skoro kolesiowi opłaca się bawić w takie uniki. Spór na allegro nic nie da. Proponuję zrobić coś takiego: rower do rzeczoznawcy i e-sąd. Nie wiem jakie są koszty takiego postępowania, ale to jedyna rozsądna droga. Kumpel trenował. Zamówił towar, którego nie dostał. Koleś natomiast musiał zwrócić kasę z odsetkami, koszty sądowe i koszty komornika.

Ostroznie z takimi radami bo koles nie uchyla sie od przyjecia roweru i zwrotu kasy. To kupujacy domaga sie zwrotu pieniedzy zanim odda rower.

A ja mam taka propozycje ktora powinna stanowic przyzwoity kompromis: niech sprzedawca zamowi kuriera (placac za niego) na adres kupujacego z opcja "za pobraniem". Wtedy jak nie odbierze przesylki to ona poprostu wroci. Zreszta przeciez sam sobie nie zrobi takiego kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wyżej - spór rozpoczęty - zero odzewu, w międzyczasie widzę, że aukcje nowe trwają - http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9074709

 

oprócz wymiany uszkodzonych części - haku, przegubu, kasety, łańcucha, ostatnio okazało się, że hamulce jak "wyły' tak "wyją" - po odkręceniu klamki okazało się, że ktoś był na tyle upośledzony, że wlał hydrauliczny płyn samochodowy a co za tym idzie kolejne koszta ogarnięcia hamulców :/

 

dystybuujcie tą informację aby ktoś przypadkiem się nie naciął - po zakończeniu sporu pewnie postaram się w komentarzu wrzucić całe info ze zdjęciami, paragonami aby ludzie byli świadomi czego mogą się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spor to takie pisanie dla samego pisania. Niewiele uzyskasz ta metoda. Szczegolnie, ze sprzedajacy (przynajmniej w teorii) nie uchyla sie od odpowiedzialnosci.

Poza tym, nie obraz sie ale dziwnie robisz. Zabrales sie za wymiane polowy roweru ponoszac koszta ktorych nikt Ci nie zwroci zamiast zaryzykowac 30zl odsylajac rower (i zyskujac dowod, ze sprzedajacy chce Cie oszukac). Bo do tej pory masz jedynie dobra wole sprzedawcy przeciw swojemu uporowi. Nie wroze tej sprawie nic dobrego. Ale zycze Ci zebym sie mylil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę to trochę inaczej - sprzedający podał termin, który tylko mu pasował - po tym terminie napisał, że będzie niedostępny bo wyjeżdża do Danii, więc jak miałem odesłać ten rower ? nie miałem możliwości ze względu na wyjazd w trakcie długiego weekend'u - poza tym co bym zrobił gdyby nie odebrał paczki ? mógłbym napisać o tym w sporze i pewnie nic więcej.

 

jestem świadomy, że pewnie nikt mi tych kosztów nie zwróci, jednak chcę zwrócić uwagę innym osobom czego mogą się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na tą chwilę zero rekacji, więc chyba sięnie wystraszył -_-

 

Jak sprawa się zakończyła?

 

Po drodze popełniłeś mnóstwo błędów ale począwszy od sprawdzenia paczki, po brak protokołu. Z komentarza - nie wiem czy twój- nie wynika to co pisałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...