Skocz do zawartości

[endomondo vs strava] co sądzicie o tych dwoch aplikacjach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałbym się dowiedzieć jak się ma ta cała strava do Garmin Connect?

Czy ktoś może mi opisać plusy i minusy obu portali?

Sam używam endomondo na telefonie oraz pulsometra garmina (więc i garmin connect).

Zastanawiam się czy mi potrzebna jest strava. Ważna dla mnie jest rywalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam endomondo na telefonie oraz pulsometra garmina (więc i garmin connect).

Zastanawiam się czy mi potrzebna jest strava. Ważna dla mnie jest rywalizacja.

Włącz synchronizację treningów GC->Strava i się przekonaj. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość automatycznej synchronizacji stravy i endo na tapiriik.com ( w sumie nie tylko te appki). Ja jednak jestem zwolennikiem stravy - jest dokładniejsza, GPS łapie szybciej i połączenie jest bardziej stabilne. Do tego segmenty <3 i dodatkowe aplikacje jak np. VeloViewer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, dziś wyszła "super" aktualizacja. Podczas jazdy widać tylko dystans i prędkość średnią, nic poza tym, chyba że masz Premium, to raczą wyświetlić prędkość aktualną. I wszystko to na białym tle, więc jak masz Amoled to jego plusów w tej aplikacji nie wykorzystasz.

 

Krótko mówiąc ja nadal nagrywam IpBikiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moorzyn

Jest jakiś tam sposób żeby zobaczyć segmenty.

1. Włącz pauzę.

mnF5Oe1m.png

 

2. Naciśnij ten guziczek:

K2uVSTLm.png

 

3. W "more" wybierz "segment explorer"

3h4sUZQm.png

 

Problem w tym, że to się nadaje tylko do szybkiego obczajenia segmentu na postoju, a jak chcesz go widzieć przez cały czas jazdy, no to za bardzo nie ma sensu bo musiałbyś jechać z włączoną pauzą :).

Edit: kurde, nie zauważyłem że dodałeś posta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mi tu opowiadacie, że jeden program różni się od drugiego "zasięgiem" GPS itd? Telefon ma jeden odbiornik i nim zarządza, sam oblicza pozycję. Wszystkie aplikacje po prostu korzystają z wystawionej przez telefon lokalizacji, a ewentualne różnice między programami to wyłącznie kwestia przypadku, okoliczności, aktualności danych aGPS itd. Żaden program czy to do rejestrowania trasy czy do nawigacji nie ma swojego modułu logiki GPS, a korzysta jedynie z ustalonych przez telefon punktów.

 

 

A osobiście konto mam i tu i tu, do tego robię synchro tapiriikiem i przeglądam segmenty w stravie raz na miesiąc czy dwa. Ale korzystam tylko z endo, jest o wiele przyjemniejsze i bardziej społecznościowo popularne wśród moich znajomych.

 

A bateryjka w LG G3 znika mi z włączonymi danymi dokładnie 7% w godzinę (z muzyczką). 10h jazda na jednym ładowaniu do zrobienia bez problemu wraz z zerkaniem czasem na mapkę czy jakimś telefonem, smskiem. Wcześniej miałem Xperię Z która ma mniejszą baterię (2300mAh) i tam znikało 10% w godzinę w tych samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chcą wspólnie z garminem opchnąć edka 520. Jak lubię garmina i strave, tak tym razem trzeba powiedzieć:pass

Ha! A mi się spodobało to co chcą zrobić - segmenty Stravy (bez kombinowania) na Edge 510 i wyższych. :-) Już się nie mogę doczekać na update firmware Garmina. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeżdzę od dwóch lat na Edku 510 i nie widzę możliwości, żeby choć wprowadzili powiadomienia... A o Live strava na 510 to nawet nie myśl, bo tym reklamują nowy model.

 

Na razie oczywiście interesujaće segmenty ze stravy wgrywam sobie, ale to jest boolsh*t. Segmenty mnie nie interesują specjalnie. Intersesują mnie powiadomienia z telefonu, ale pewnie nawet tego nie dadzą do edka 510.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powiadomienia byłby ciekawą funkcją, ale mam jakiegoś smartwatcha, który udostępnia mi tę funkcjonalność.

Live Segments are available on the Edge 520 as well as the 510, 810 and 1000

Zawsze można sobie samemu segmenty zrobić. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co Wy mi tu opowiadacie, że jeden program różni się od drugiego "zasięgiem" GPS itd? Telefon ma jeden odbiornik i nim zarządza, sam oblicza pozycję. Wszystkie aplikacje po prostu korzystają z wystawionej przez telefon lokalizacji, a ewentualne różnice między programami to wyłącznie kwestia przypadku, okoliczności, aktualności danych aGPS itd.

 

Aplikacje z pewnością mogą się różnić postprocesingiem danych gps. Sygnał wypuszczony przez telefon nie jest szczególnie estetyczny, gdy go się nałoży na mapę, trzeba go jakoś obrobić. Stąd zapewne wynikają różnice.

 

Użyłem kiedyś Endomondo. Niestety mnie nie przekonało. Strava jest moim zdaniem lepsza, nie tylko ze względu na interfejs, ale przede wszystkim na porównania użytkowników, "przeloty", segmenty i mapę ciepła. Co prawda ta ostatnia pozycja to gadżet, bez praktycznego znaczenia, ale bardzo fajny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strava jest świetna nie tylko z powodu wyżej wspomnianych cech, takich jak segmenty ale także dlatego, że istnieje wiele aplikacji korzystających z API stravy do jeszcze lepszego przetwarzania wyników. Jedną z takich stron jest veloviewer.com.

Dodatkowo do Chrome jest bardzo fajny plugin StravistiX, który dorzuca mnóstwo ciekawych rzeczy.

 

Plusy dla endomondo to wsparcie dla Ant+ oraz mnóstwo rywalizacji. Poza tym Endomondo wydaje się po prostu prostsze dla rowerzysty. Strava jest bardziej dla kolarza.

 

Ja korzystam z obu aplikacji. To znaczy, na telefonie włączam sobie Stravę, a przy użyciu synchronizatora tapiriik.com automatycznie ze Stravy kopiowane są treningi do Endomondo. Polecam taką konfigurację!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy mi tu opowiadacie, że jeden program różni się od drugiego "zasięgiem" GPS itd? Telefon ma jeden odbiornik i nim zarządza, sam oblicza pozycję. Wszystkie aplikacje po prostu korzystają z wystawionej przez telefon lokalizacji, a ewentualne różnice między programami to wyłącznie kwestia przypadku, okoliczności, aktualności danych aGPS itd. Żaden program czy to do rejestrowania trasy czy do nawigacji nie ma swojego modułu logiki GPS, a korzysta jedynie z ustalonych przez telefon punktów.

Tak jak odpisał już @mklos1 różnice w tym jak soft korzysta z modułu GPS w telefonie owszem i są. Ot chociażby częstotliwość ustalania punktu - Endo robiło (robi?) to częściej niż Strava i było (jest?) bardziej baterio-żerne. W nawiasach bo możliwe że to zaktualizowali.

 

Sam korzystam ze Stravy bo to taki licznik na sterydach i nic więcej. Brzydota interfejsu Endo oraz charakter społeczności nastawiony na lajki i komentarze mnie odrzuciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

różnice w tym jak soft korzysta z modułu GPS w telefonie
Soft nawet nie widzi modułu GPS. dostaje to co mu zwraca API. Dla mniej informatycznych już podaje wytłumaczenie. Oprogramowanie pyta się systemu (androida, iOS, WM mało istotne) "gdzie jestem?" a system zwraca informacje X i Y (długość i szerokość geograficzna) oraz inne informacje, jak prędkość azymut oraz dokładność GPS w metrach i ta dla telefonów i innych urządzeń do użytku prywatnego może wynosić nawet 100m (sic!) cała reszta to interpretacja tych danych. Jeżeli odbiornik porusza się z prędkością 10m/s to po 5 sekundach powinien być pomiędzy jednym a drugim punktem na siatce danych o dokładności 100m. Zatem dlatego tak bardzo ważne jest wspomaganie GPS czujnikami prędkości zamontowanymi na rowerze. Właśnie robię testy na IPBike, który ma możliwość pokazania surowych dancyh. Dokładność GPS dla mojego położenie przy aktualnie dostępnej ilości widocznych satelit wynosi 9m. Na moment wskoczyło na 4 m ale później wróciło do 9m. Oznacza to, nie mniej i nie więcej, niż ślad na mapie mojej jazdy oznacza jazdę ścieżką rowerową, jak i wewnątrz budynków po drugiej stronie ulicy, co czyni ze mnie kota Schrödingera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, wyraziłem się lakonicznie po to aby zostać zrozumianym ;)

 

Co do API, to soft owszem dostaje tylko to co mu zwróci API, ale też tylko wtedy kiedy się tegoż API o to zapyta - i o to mi chodziło, jeden soft będzie się pytał częściej, drugi rzadziej, co przekłada się na zużycie baterii (i w tamtym roku Endo bardziej żarło prąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem  czy ktoś o tym wspominał, ale istnieje fajny plugin do stravy (google chrome): StravistiX

 

Dodaje parę ciekawych rzeczy, dla mnie najfajniejsze jest to że możemy  obejrzeć dokładną pogodę (wiatr, opady, temperatura etc.) jaka była podczas treningu nawet z przed kilku miesięcy :P

 

 

 

EDIT

Ok, ktoś wspominał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...