Skocz do zawartości

[kask] + okulary korekcyjne


Martix

Rekomendowane odpowiedzi

Ja preferuję zakładanie najpierw okularów a poźniej na nie kasku. Nie czuje dyskomfortu przy tym. Niestety okulary parują, kiedyś jak położyło mnie bokiem na asfalcie to złamałem oprawkę okularów, na szczęście kask ochronił głowę. To takie małe minusy okularów. Od czasu do czasu odwiedzam optyka, żeby ustawił oprawki okularów - nie lubie okulary na nosie się zsuwają.

Soczewki? nie czuję takiej potrzeby. Noszę -0,5 więc wada jest niewielka. W praktyce okularów używam tylko w czasie jazdy na rowerze, jazdy samochodem i wykładów. Ogólnie wtedy gdy muszę coś w dali wyraźnie zobaczyć. W sumie powinienem zaopatrzyć się w okulary sportowe, póki co moje korekcyjne dają sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jareczek bardzo ciekawie to opisałeś :) Mój dawny okulista, do którego miałem pełne zaufanie zawsze gadał, że okulary nie mogą być zbyt mocne bo wada się pogłębi, a tu widzę że jest odwrotnie. Z tą korekcją laserową też dobrze wiedzieć bo mimo że teraz nie mam kasy na takie luksusy to w przyszłości brałem to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dawny okulista, do którego miałem pełne zaufanie zawsze gadał, że okulary nie mogą być zbyt mocne bo wada się pogłębi, a tu widzę że jest odwrotnie.

 

Nie trać tak szybko zaufania do ludzi. :D Z tego artykułu wynika, że autor tych badań jest w swych wnioskach odosobnony. Naukowcy są zdania że powinno się prowadzić dalsze badania żeby potwierdzić te rewelacje. Ja na razie swojej taktyki odnośnie okularów nie zamierzam zmieniać tym bardziej, że przynajmniej w moim przypadku się sprawdza. Pozatym w mediach co chwila pojawiają się różne rewelacje. Jakiś czas temu rosyjscy naukowcy ogłosili, że alkohol zwiększa ilość połączeń nerwowych w mózgu i osoba pijąca staje sie bardziej inteligentna. No comment ;) Poza tym jest coś takiego jak artykuły/badania sponsorowane więc nie należy wierzyć we wszystko co się przeczyta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukaj okularów z wkłądkami korekcyjnymi ceny od 60 do 99 złoty do dostania na allegro ...

Accent Onyx

http://allegro.pl/item110166089_okulary_ac..._polecamy_.html

 

zamówiłem sobie :P

I jak się w tym jeździ? Niedawno widziałem taki wynalazek w sklepie rowerowym, lecz sporo drożej (150zł) i zastanawiałem się nad kupnem :D

Da radę takie coś zakupić np. bezpośrednio u optyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się w tym jeździ? Niedawno widziałem taki wynalazek w sklepie rowerowym, lecz sporo drożej (150zł) i zastanawiałem się nad kupnem ;)

Da radę takie coś zakupić np. bezpośrednio u optyka?

 

Okulary kosztowały mnie 89 zł w sklepie :blush: ...

Szkła wraz z osadzeniem to koszt cirka 45-60 złoty [ szkło nie plastik]

Czyli całość w najdroższym wariancie to 149

W piatek odbieram swoje patrzałyod optyka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Szkła wraz z osadzeniem to koszt cirka 45-60 złoty [ szkło nie plastik]

Jakim cudem? Z tego co wiem do takich oprawek można dać tylko plastik i tak też twierdził optyk. No i chyba to wygodniejsze bo lżej na nosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklane soczewki do takiego czegoś? Powodzenia. Twoje oczy, twój wybór... Usuwanie ciała obcego z rogówki, yummy... Ja proponowałbym tworzywo organiczne popularnie zwane plastikiem, lub polikarbonat, zwłaszcza soczewki PNX firmy Hoya. Odpryski na plastiku? Ktoś chyba źle oszlifował soczewki, w poprawnie oszlifowanej soczewce nic takiego nie ma prawa się zdarzyć...

Co do rewelacji wypisywanych przez pana Martixa, no comments...

EOT z mojej strony, piszę o czymś, czym zajmuję się od prawie 10 lat; sądzę więc, że mam jakieś pojęcie na ten temat :) ale jak widać inni wiedzą lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary noszę od lat ... dułuugo :) w kazdym razie ... do plastików sie zraziłem niemiłosiernie co roku się do nich zrażam za każdym razem jak robie sobie nowe okulary ...

Po drugie Jareczek nie możemy od razu zakładać najgorszego scenariusza bo byśmy z domu nie wychodzili :) :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rewelacji wypisywanych przez pana Martixa, no comments...

EOT z mojej strony, piszę o czymś, czym zajmuję się od prawie 10 lat; sądzę więc, że mam jakieś pojęcie na ten temat :) ale jak widać inni wiedzą lepiej...

 

Ja tylko jestem zdania, że trzeba ostrożnie podchodzić do tego typu informacji, tym bardziej, że nikt z nas nie jest w stanie ich zweryfikować. Dla mnie badania na setce dzieci gdzieś w Malezji (zresztą niedokończone) oraz na kurczakach nie są wystarczające. Poza tym przecięż sami naukowcy są sceptyczni i mówią, że potrzebne są dalsze badania w celu potwierdzenia tej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...