Skocz do zawartości

suport - wymiana, prośba o podpowiedź.


eiden7

Rekomendowane odpowiedzi

Opis: Parę latem temu, jako 14 latek, zażyczyłem sobie rower do jazdy MTB, który przyniósł mi wiele radości. Jednak od pewnego czasu zaczęły się problemy z suportem przez co rozumiem korby, przednie przerzutki i całość zamocowaną ramię (jak suport to co innego to proszę mnie poprawić). Problemy zaczęły się po wypadku, którego opis pominę. Niestety również przez zaniedbanie i intensywne eksploatowanie roweru poniszczyłem gwinty, jak i samą śrubę (pękła), a całość jest mocno zakleszczona (jednak czytałem, że w serwisie mogą to wyjąć za parę złotych). Niedługo wracam do Polski (obecnie UK) i chciałbym zainwestować parę złotych.

Pytanie brzmi co wymienić by dobrze współgrało z tylnymi przerzutkami i sprawiało niemałą radość. Chciałbym dowiedzieć się jakie są plusy i minusy danego połączenia, o ile takie występują i ma to większe znaczenie.

Obecnie posiadam:
Dźwignia przerzutek: Shimano Deore M530 Rapidfire Plus
Przerzutka przód: Shimano Deaore LX M581
Przerzutka tył: Shimano Deaore XT M772
Dźwignia hamulca: Shimano Deore M511

Jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to proszę o zwrócenie uwagi.

Budżetu, który chciałbym przeznaczyć na wymienioną zmianę powinien wynosić około 200-500 zł - jednak propozycje z wyższymi czy niższymi również z chęcią przeczytam.

P.S. Gdyby ktoś chciał przy okazji udzielić mi wskazówkę do linku, czy napisać tutaj na jeszcze inny temat, a mianowicie: Jak zadbać o przedni amortyzator, który niestety już nie pracuje jak za dawnych lat. - SR Suntour XCR LO
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich fanów dwóch kółek napędzanych siłą nóg i nie tylko. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

2b regulaminu


Temat został usunięty.

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:
- pkt 2b regulaminu - brak klamrowego nazewnictwa tematu
- podobny temat już istnieje
- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

Regulamin forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...