Skocz do zawartości

[SR SUNTOUR Epicon X1 RL-RC] brak blokady skoku


seczuan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj podczas jazdy na zablokowanym amorze zjechałem z krawężnika, blokada puściła i amor zaczął normalnie pracować. Po przełączeniu manetki na zamknięcie blokada już nie działała. Manetka szła do końca niby że blokuje ale już nie odbija z powrotem  i teraz nie blokuje skoku 
gallery_173325_3050_49780.jpg

gallery_173325_3050_3221.jpg

rozkręciłem bo myślałem że tylko linka popuściła ale ta się trzymała i nie wiem o co kaman teraz z tym. 

gallery_173325_3050_295243.jpg
 

tak powinno być jak będzie zablokowane 

gallery_173325_3050_49773.jpga tak po odblokowaniu, ale nie wraca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A tłumienie powrotu jest?

 

tak w ogóle to nie wiem czy działa czy nie 

znasz jakiegoś magika z Oleśnicy który mógłby zaglądnąć w ten amor bo ja to mogę go tylko młotkiem 10 kg ostukać co najwyżej 

idę po browar bo mi to psychikę zgniotło amor za 1000zł i rozplaszczył się po 650 km przy zjeździe z krawężnika 

czy mogę na tym jeździć?

( nie ukrywam że przyjechałem do domu jeszcze z 8 km i leciałem polną drogą z 35km/h i ładnie mi chodził )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował wysłać to na gwarancję.

A jeżeli zajdzie potrzeba wymiany tłumika na własny koszt to trzeba się liczyć ze sporymi kosztami, bo to najwyższy model. Sam tłumik 300zł z tego co się dowiadywałem do swojego Epicona.

 

PS

Miło w końcu powitać kogoś z Oleśnicy :D

Edytowane przez MokryxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tłumik jest jako kartridż, szczelnie zamknięty, jednak tłumienie powrotu jest oddzielnym systemem od kompresji, chyba ze ma budowę jak w damperze. 

 

Dlatego odbicie będzie działać a blokady może nie być. Niestety nie znam budowy tegoż tłumika, więc ciężko powiedzieć czemu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z was rozkręcał kiedyś tłumik RLRC?

Talerzyk blokady jest trzymany między górnym odcinkiem tłumika a łącznikiem w 2/3 wysokości całego tłumika a sama blokada nie jest "odciągana" sprężyną na górze, jak w przypadku RL'a tylko sprężynką w środku tłumika. Jeśli tłumienie działa, nie cieknie Ci olej, i nie masz dziwnych objawów poza brakiem blokady, to znaczy że lekko rozkręcił się tłumik, wystarczy zatem na 99.9%:

  1. wykręcić korek (nie szarp, jest przymocowany do tłumika),
  2. odkręcić tłumik na dole dolnej lagi,
  3. Wyciągnąć tłumik
  4. złapać za korek 1 kluczem i na 2/3 wysokości tłumika 2 kluczem w miejscu gdzie jest na to miejsce.
  5. Skręcić (tylko nei przeginaj pały!)
  6. wykonać punkty 3, 2 i 1 (tyle że w przeciwnym kierunku)
  7. Cieszyć się blokadą...

    A rady kolegów powyżej wsadzić między bajki. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skoro już jesteśmy przy blokadzie w tym amorku, to ja mam pytanie do bardziej doświadczonych. Prawie nigdy nie używam tej blokady, bo mam właśnie w oczach, że to przecież nie może być zbyt mocne i jak wjadę w coś to rozwalę amorka jak o mało kolega @seczuan . Jak jest z tymi blokadami, w jakich okolicznościach używać i jak to jest wytrzymałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jestem posiadacza Epicona X1 rl-rc i mam taki sam problem jak koledzy, mianowicie blokada nie działa. Tłumik już dokręcałem i dalej nic. Jak przekręcam blokadę to kreci się pokrętło kompresji a blokada dalej nie działa. Jak przekręce blokadę szczypcami przy wyjętym tłumiku wszystko działa. Już nie mam nerwów ani pomsłów co to moze być. Ktos coś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...