Skocz do zawartości

[sens] czy 29er się sprawdzi


Perzon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, przymierzam się do nowego roweru. Obecnie jeżdżę singlem 700x23c, roweru używam do codziennych dojazdów do pracy a weekendowo chciałbym skoczyć do lasu itp. Rower ktory chciałem kupić nie ma blokady skoku i tu mest moja obawa. Czy 29er będzie mnie męczyć przy tych dojazdach dk pracy ? Chodzi mi o ten amor właśnie.

 

I takie pytanie, jakie prędkości uzyskujecie w mieście na 29erach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia podczas jazdyktórą mogę utrzymać 28km, parę km z prędkością 30 da radę. Jak zmęczenie

i wiatr to ok 25km. Z postojami na światłach czy sprawdzenie gpsa  wychodzi mi 17-18 wg endomondo po przejechaniu 20km w mieście, miedzyczasy przewaznie 2,30m/km(jak światła to i 10m/km).

Amor w niczym mi nie przeszkadza, wyłapuje dziury i krawężniki a tak to sztywny i nie buja.

Nie żałuję że wybrałem 29er a nie krosa. Po mieście ok a w terenie mega fun.

Edytowane przez grzegorz1988wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dojeżdżam do pracy 29erem.. Prędkość jaka utrzymuje to 30-35km/h. Dojazd do pracy to 100% asfalt, dlatego posiadam dwa komplety kol.. Na seryjne założyłem opony szosowe 1,75' Continental contact 2. A na weekendowe wypady w teren mam złożony drugi set...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Nie sprawdzi się. Przez jakis czas z konieczności dojeżdżałem do pracy moim Inbredem z oponkami 700x40c

 

Potem kupiłem szosę i to wogóle nie było porówania.

 

Zostaw singla, używaj go dalej jak jest git a 29-era do zabawy przeznacz.

 

Szacunek...

i.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...