Skocz do zawartości

Specialized best team


NeO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest od roku szczęśliwym posiadaczem Speca z najniższej półki-Specialized Hardrock 2010. Rower jak dotąd mnie nie zawiódł, Spec jest dla mnie bazą do budowania porządnego maratończyka/xc. W zimę będę przymierzał się do wymiany widelca, na razie myślę o Rebie lub Foxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Znajdę tu jakiegoś posiadacza Speca Epica ~2007-2008 z okolic Poznania?

Chciałbym zobaczyć na żywo jak pracuje ten sławny Brain w terenie i czy skok 100mm będzie tym właściwym, czy nie będzie ciut za mało.

Grzeję się na taką ramę ale mam dużo dylematów - nie mogę się zdecydować pomiędzy właśnie '07-08 Epiciem a '10 Giantem Anthem z Maestro.

Może jest ktoś kto te dwa rowery ujeżdżał przez dłuższy okres i zna mocne słabe strony obu tych modeli?

Do dyskusji zapraszam do tematu: http://www.forumrowerowe.org/topic/76252-ramagiant-anthem-x4-10-czy-specialized-epic-08/page__st__20__gopid__923533#entry923533

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I oto wszyscy użytkownicy mogą wpisywać się do teamu Specialized. Jako, że jestem pierwszy pochwalę się moją cud maszyną: Specialized Big Hit 05 <_<

Niech wszyscy posiadacze Szpeców wpisują się w tym teamcie i podawajcie modele swoich maszyn.

 

---

 

CO??? Nikt z was forumowicze nie jeździ na Szpecu. ah żałujcie :D

Witam.

Od 3 dni jeżdżę na Specjalizer CROSSTRAIL:

Frame Specialized A1 Premium Aluminum, smooth welding, w/ fender and rack braze-ons, forged dropouts, kickstand mount

Widelec SR Suntour SF11-NVX-700C, alloy lower, 28mm stanchions, 75mm travel

Stery FSA Ahead, 1-1/8" cold forged Cr-Mo cups, loose ball

Mostek Melt-forged alloy, 4-bolt, 20º rise, 25.4mm clamp

Kierownice Hi-Ten riser bar, 640mm wide, 35mm rise, 8º backsweep, 4º upsweep, 25.4mm

Chwyty kierownicy Specialized Body Geometry XCT Men's, dual compound, Kraton rubber, closed end, 132mm

Przedni hamulec Die cast, alloy "V" brake, 1pc. pad

Tylny hamulec Die cast, alloy "V" brake, 1pc. pad

Klamki hamulcowe Alloy "V"-brake, two-finger, linear pull

Przednia przerzutka Shimano FDM-191, 31.8mm clamp, top-swing, dual-pull

Tylna przerzutka Shimano Altus, 8-speed, top normal

Manetki Shimano SL-M310, 8-speed, Rapidfire

Kaseta Shimano 8-speed, 11-32t

Łańcuch KMC X-8, 8-speed, reusable Missing Link

Mechanizm korbowy SR Suntour, 8-speed, square taper spindle, replaceable outer ring, w/ chainguard

Wieńce 44/38/28, w/ chainguard

Suport Square taper, cartridge bearing, double crank stop

Pedały Composite plastic body, loose ball w/ reflectors

Obręcze Alex alloy 700c, double-wall w/ CNC side walls, pinned, 32h

Przednia piasta 5mm QR, steel axle, loose ball, sealed, dual-lock nuts

Tylna piasta Double-sealed, dual-lock nuts, 5mm QR

Szprychy Stainless, 2.0mm (14g)

Przednia opona Specialized Borough XC Sport, 60 TPI, wire bead, 700x45c

Tylna opona Specialized Borough XC Sport, 60 TPI, wire bead, 700x45c

Dętki Schrader valve

Siodło Specialized Body Geometry Crosstrail, steel rails, front and rear bumpers, 143mm width

Sztyca Alloy, 2-bolt head, 12.5mm offset, 27.2mm

SEAT BINDER 31.8mm, extruded and machined alloy

 

Sam rower OKI, ale coś sprzedający źle wyregulował tylną przerzutkę bo kiedy zmieniam w górę czyli 1, 2, 3 to muszę dwa razy manetką wbić się. Serwis po miesiącu i płatny 45 zł. Pojeździmy dalej to się więcej wysłowię. Sam rower jest super, gdyż się przymierzałem do SCOTT SPORTSTER 50. Wybór padł na Speca i nie żałuję.

Nie wiem tylko ile powinno być ciśnienia w kołach.

Za odpowiedź z góry dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja duma, w zimie dojdzie kilka lżejszych komponentów, póki co zatrzymałem się na sztycy, okazuje się ze chyba nie istnieje taką jaką bym chciał tj. taka aby podtrzymywała pręty od góry i od doły, setback maksymalnie 25mm najlepiej między 15-20mm carbonowa, poniżej 200gram i do ok 500zł miałem ax-lightness daedalus z tym że była już robiona, przejechałem jedno giga na niej i oddałem bo była dosyć niechlujnie naprawiona i w ogóle nie wiadomo kto to robił

 

20110913150942.jpg

20110913151011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni jeżdżę na Specjalizer CROSSTRAIL:Serwis po miesiącu i płatny 45 zł.

 

nie po miesiącu, a po 100-200km, ale nie więcej niż po 3 miesiącach. Inaczej gwarancja nie ważna. Moim zdaniem bardzo sensownie - wszystkie elementy muszą mieć czas się ułożyć - wtedy sprawdzenie, regulacja i można spokojnie śmigać. Ja płaciłem 50zł.

Widzę, że masz nowszy model - mój kupiony wiosną '11 jest modelem '09 wyprodukowanym '10 - za to było dużo taniej :-)

 

Pojeździmy dalej to się więcej wysłowię. Sam rower jest super, gdyż się przymierzałem do SCOTT SPORTSTER 50. Wybór padł na Speca i nie żałuję.

Nie wiem tylko ile powinno być ciśnienia w kołach.

Za odpowiedź z góry dziękuję,

 

bardzo sympatyczny rower, jeśli ktoś oczywiście nie ma zbytnich zapędów typowo górskich. Choć i tam da radę, sprawdzone w Rudawach ;-)

Co do ciśnienia w kołach to masz informację na oponie - jeśli dobrze pamiętam to 3,5 - 5,9 atm, ja zazwyczaj pompuję 4-4,5 atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mój Spec w tym roku osiągnął przebieg 30.000 km. Poniżej zestawienie komponentów na 2011 rok.

 

1.Rama (frame): Specialized S-WORKS HT Superlight M5-XX Alloy ORE Technology- 18'-1563g

2. Widelec(fork): Rock Shox SID WC 06-1324 g

3. Przerzutka tył (Derlr rear): Shimano XTR RD-M 972GS 166 g

4. Przerzutka przód (Derlr front): Shimano XTR FC-M 970 144 g

5. Manetki (shifters): Shimano XTR SL-M952 alu bolt-226 g

6. Hamulce (brakes): Avid MAG- 275 g

7. Klamki (levers): Shimano XTR BL-M952-170 g

8. Korba (crank incl. bb): Race Face X-Type Deus 44/32/22 z suportem Accent: 820 g

9. Kaseta (cassete): Shimano XTR CS-M970 - 11-32- 223 g

10. Łańcuch (chain): Shimano XTR CN-7701- 259 g

11. Koła(wheels): DT Hugi 240, DT Revolution Black, No Tubes ZTR 355: 1345 g

12. Zaciski (skewers): Soul Kozak Edge- 48 g

13. Opony (tires): Schwalbe Rocket Ron Perfomence- 930 g

14. Dętki (innertubes): Schwalbe Light: 211 g

15. Kierownica (handlebar): Specialized Ccarbon 580mm/31,8- 144 g

16. Mostek (stem): Smica Lite 110mm Ti Bolts - 99 g

17. Stery (headset): FSA Orbit MX 110 g

18. Sztyca (seatpost): Thomson Masterpice -30,9/350- 165 g

19. Siodełko (seat): Selle Italia SLR TT - 149 g

20. Pedały (pedals): Shimano SPD 980- 315 g

21. Zacisk sztycy (seatpost clamp): XYT White-10 g

22. Owijka (handlebar tape): Specialized S-Wrap- 35 g

23. Koszyk na bidon (bottle cage): Specialized Rrib Cage Pro 33 g

24. Licznik (computer): SIGMA 1606: 61 g

25. Pulsometr (heart rate monitor): SIGMAPC 15: 73 g

26. Osłona neoprenowa (chain protecor): Specialized: 25 g

27. Pancerz hamulca i przerzutki + linki (cables): Nokon- 121 g

28. Inne (misc option): 15 g

Razem (total): 9060 g

 

W rodzinie mam jeszcze dwa spece:

 

HOTROCK 16- syna, oraz HR XC żony...W sezonie 2012 stanę się posiadaczem Alleza:)

 

Fotka: Picasa Web Albums - Kris Mtb - Night warrior...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super masz Speca :thumbsup:

 

Dzięki Panowie! Przedstawiałem tu już swój rower 4 lata temu...http://www.forumrowerowe.org/topic/16013-specialized-best-team/page__view__findpost__p__422238. Jest to maszyna cały czas rozwijana...Aczkolwiek jestem tradycjonalistą. Nadal jeżdżę na V-kach, klasyczne manetki XTR'a. Jednak na moje potrzeby, pomimo, że ścigam się w amatorskim XC V-ki mi wystarczają. Gorzej będzie gdy amor mój się skończy, bo jeżdżę na nim od 2006 roku. W sezonie przejeżdżam ok. 5000 km, od marca do października. Dlatego tak jak pisałem wyżej zainwestowałem w szosę, ponieważ nie stać mnie na zbudowanie kół oraz i kupno tarcz na poziomie klasy jakie mam w wersji v-brake.Podejrzewam, że amor też nie wytrzymałby już tarcz. Ot, takie to moje dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od wczoraj jestem dumnym posiadaczem ramy Specialized S Works Stumpjumpre Carbon 2010 . Mam pytanie o jeden szczegół czy ktoś z was wie co to za edycja tej ramy z paskami Mistrza Swiata na rurze podsiodłowej?

 

https://picasaweb.google.com/108528828978338347005/RamaSpecializedSWorksStumpjumperCarbon201017?authuser=0&feat=directlink

 

Czy to jest może malowanie z okazji mistrzostwa świata Jaroslava Kulhavego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...