Skocz do zawartości

Specialized best team


NeO

Rekomendowane odpowiedzi

TocaS - gdzie Ty 200 km szosą w Poznaniu (i okolicy) robisz ???

A jeśli idzie o samą ramę 17 czy 18 - jakby Tobie tu poradzić ... no sam nie wiem - zanim był Spec jeździłem na Author Vision 17 i była trochą mała - śmiali się ze mnie, że "jak na psie" jeżdżę. Dlatego brałęm 18 speca, choć miałem wybór i 17 też była. Jest długa - to fakt - przymierzałęm do kumpla ramy GF z geo Genesis (a one są wybitnie długie) i była ciuteczkę krótsza (ale on ma chyba 19'').

Ciężko doradzić - ja mojej 18 bym chyba nie zamienił, ale nie wiem czy to przyzyczajenie czy magia s-works :thumbsup:

Jak na dlugie sozsowe trasy to chyba 18''??? Zawsze możesz dać sztycę prostą i mosek krótszy. Z drugiej strony do 17'' sztyca z seatbackiem i dłuższy mostek. Może wstąp do Ryby i z nimi pogadaj - chyba ktoś tam jeździ na specu i poradzi. IMO różnica między 17 i 18 jest głownie optyczna - na obu mnie siedzi się dobrze. Porównywanie z innymi ramami w sumie nie ma sensu - trzeba by objechać 17 i 18 speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy po WLKP aaa... zasugerowałem się, że pytałeś o Poznań i chciałem poznać gdzie Ty byłeś (w okolicy) a Mnie tam nie było :thumbsup:))

Postaram się przymierzyć moją 18 do 17 kumpla ale z tego co pamiętam długość rury głównej nie jest drastycznie inna, ale "przekrok" już chyba u niego był widocznie niższy. Jednak jak kumpel wsiadł na moją ramkę to pytał czy nie mam siodłą za wysoko?!? Może jest tak, że jak z 18 przesiadasz się na 17 to nie czujesz różnicy, ale jak z 17 wsiądziesz na 18 to wrażenie jest inne - czort wie?

Może różnica wynika stąd, że ja ujeżdżam rebę 100 a on sid'a 80 (widelczyki mają inną wysokość).

Pozdrawiam i życzę tyle radości ze speca ile mi on dostarcza :w00t:))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza roznica w geo miedzy 17 a 18 to wysokosc rury podsiodlowej 2.5cm

Dlugosc gornej rury rzeczywista to 1,2cm i przekrok 1,4cm.

 

Radzilbym dobrze sie obmierzyc np tutaj http://www.competitivecyclist.com/

 

Jezeli miescisz sie rozmiarowo pomiedzy 17 a 18 to roznice sa do skorygowania przez sztyce, mostek.

Moze byc problem jesli rozmirowo jestes np w gornych granicach 18-ki to bedzie ciezko skorygowac 17-ke zeby wsztstko bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym dobrze sie obmierzyc np tutaj http://www.competitivecyclist.com/

 

 

Znam stronę, dobra ale teraz się nie pomierzę.

 

 

Obecną Salamandrę którą ujeżdżam długość rury górnej horyzontalnie ma 565mm (17,5 rama) i po zakupie roweru musiałem wprowadzić kilka zmian tj. mostek 110mm z 60mm, sztyce z setbackiem - siodło na maxa ku tyłowi, przez pewien okres po tych zmianach tyłek jeszcze uciekał mi do tyłu.

 

Dalej.... Szpec horyzontalnie dla 17 ma 585mm, a dla 18 ma już 600mm czyli 3,5 centa więcej od mojej salamandry, czyli zmienić mostek na 90mm, a siodło ustawić normalnie na środku. Teraz tak długość rury pod siodłowej kellysa to 445 (17,5 cala), szpeca 17 - 432mm , a 18 - 457 czyli 1,2 centa więcej. Jak porównuję budowę mojej ramy do szpeca to wydaje mi się że górna rura ramy w S-Worksie wchodzi niżej w rurę pod siodłową w porównaniu do kellysa. Myślę, że 18 calowa rama powinna dać radę.

 

1d7ac3c224431994.jpg

 

892c40e5a41ddefe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ramkę brałem jeszcze przed skokiem euro i $ w Mk biku. Kumpel składał u nich rower a ja wziąłem ramkę - ostatnia sztuke w tym rozmiarze w Polsce, z tego co mówili. Nie dawno brałem u nich ramkę Allez też taniej niż normalnie, ale już nie tak jak wtedy B)

 

W końcu złożyłem Speca i od razu wpakowałem go na trenażer. Póki co foto na Tacxie :)

 

Rama: Specialized Allez 58 cm

Widelec: Specialized Carbon Fact

Koła: Fulcrum Racing 7

Opony: Michelin Pro3Race 700x23c

Detki: Maxxis FlyW.

Korba: Shimano 105 10s 53x39

Manetki: Shimano 105

Hamulce: Shimano 105

Przerzutka tyl: Shimano 105

Przerzutka przod: Shimano 105

Kaseta: Shimano 105 12-23

Lancuch: Shimano Ultegra

Kierownica: Ritchey WCS - Póki co.

Mostek: Ritchey WCS 120mm OS - Póki co.

Sztyca: FSA K-Force

Siodlo: Fizik Arione CX

Pedaly: Time Atac Carbon

Owijka: Cinelli

Pancerze: Dura-Ace

Koszyk na bidon: Specialized Rib Pro

Licznik/puls: Polar 725 sx

dscn2745j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToCaS na XT/XTR i WCS + cranki powinno Tobie się udać :thumbsup:

 

 

Na razie rozpiska 10,5 kg bez cranków i wcsa.

 

Musze bazować na tym co po częsci już mam w obecnym rowerze, ewentualnie jakieś z miany w późniejszym okresie.

 

c238cc4ab62ce0f2.jpg

 

Zacisk pod sztycę i sztycę rozumiem, że obujemuje waga ramy bo tak ją sprzedają.

 

Nie znam jeszcze wagi szprych, zacisków do piast, nypli, pancerzy i linek.

 

Licze na max 10,5 kg.

 

Łańcuch campy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk firmowy jest kowadlasty (chyba ze teraz dają jakiś inny) ja wymieniłem na FRM <_< Poza tym ten Relic troszeczkę dociąży przód :P Weź też pod uwagę, że mańki są wyższe niż RS. Ja musiałem wywalić R7 100 bo mi robił ze speca dulówkę :P

(przy skoku 100 maniek miał realną rysokość 120). Z rebą 100 jest już wszysko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że Relic w cale taki wysoki nie jest, porównuje go do zamontowanego seryjnie w kellysie RSTeka który powodował, że rama była o wiele wyżej, może R7 tak ma ale Relic nie wydaje mi się. Relic dużo nie ma przejechane więc szkoda mi go już sprzedawać zwłaszcza, że nie ma z nim problemu i pracuje dobrze. Zmierz u siebie od osi piasty amorka do początku główki ramy, ja zmierzę również i porównamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam Specialized SJ HT Comp lub sam SJ, model 2009, rama 21. macie jakiś pomysl gdzie w tej chwili taki model jeszcze moze byc dostepny,

 

wszystkie sklepy sprawdzone w polsce ... przynajmniej te ktore wiem ze handluja ta marką.. nigdize nie ma ...

w czechach znalazlem model SJ ale koles jakos umilkl, wszystko na zachod ma juz modele 2010 i ceny malo przystepne.

 

ewentualnie moze ktos chcesz sprzedać:>

pozdrawiam Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To juz mamy cennik 2010.

 

Co do polityki speca to nie kumam o co im chodzi, mam na mysli uk.

 

Nawet w pl jest pelna oferta modeli i kolorystyki, z tego wynika ze uk to kraj maniakow epica w kolorze czerwono-bialym.

 

Nie ma s-worksa ht, epic tylko jako caly rower w jedynym slusznym kolorze, totalna porazka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...