Skocz do zawartości

[wysyłka] rower kurierem


Rekomendowane odpowiedzi

GLS versus moja szosowa Biria.

Zarysowali trochę lakier i udało im się wygiąć przedni zacisk. Rower był dobrze zapakowany.

Chciałbym zobaczyć minę wszystkich ufających naszym kurierom, kiedy po otwarciu paczki ukazała by się im w obudowie komputerowej dziura po wózku widłowym. (zdarzenie autentyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wysyłałam DHL-em Ze śląska w Bieszczady przesyłka od drzwi do drzwi coś ponad 50 zł. zapakowałam w folię a wcześniej przełożyliśmy pedały, skręcili kierownice i owinęli szarym papierem miejsca które mogły by być uszkodzone(np. przerzutki). Suma (szerokość +długość + wysokość) powinna być do 3m, waga chyba do 30 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi amoniak wysłał ramkę Pocztą Polską i już miesiąc idzie. On nie ma czasu, aby zobaczyć, co się stało, natomiast ja nie mogę nic zrobić na razie. Lepiej dopłacić do tego kuriera - a pozatym ja mieszkam w bloku gdzie jest jeden oddział Poczty Polskiej. Jak ja widzę, jak oni pakują paczki do samochód, jak oni je wnoszą do miejsca odbioru - to nóż sie w kieszeni otwiera. Koleś wchodzi po schodach do tego puntku gdzie odbierają paczki. Ma ich około 5 ułożonych każda na każdej. Już jest na ostatnim schodku, a tu mu paczka zaczyna lecieć w dół. Gołe 6 wysokich schodków ! ! ! ! Jeżeli był tam telefon - to została z niego na pewno atrapa, bo już nie działał. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam pracuje w DPD Polska( dawny Masterlink) na magazynie(nosze/oklejam/sortuje paczki) i nie raz ludzie wysylali rowery masterlinkiem, i to czy dochodzą np porysowane to już zależy tylko od tego jak paczka została zapakowana, jak widze 'rowery' z marketów, które są raz owinięte folią i przejechane taśmą "plombą:blush:" to az sie smutno robi, przeciez taki rower musi zostac wlozony do tira, tir jedzie przez pol polski, zawsze są jakieś dziury czy coś, więc jest opcja, że będzie się tasował z innymi paczkami niezależnie jak się go umiejscowi na tirze. Naklejka Fragile (nie rzucać) nic tu nie da... dlatego jak wysyłacie rower to róbcie to z głową.. pedały odkręćcie, do jakiegoś worka i ciap zipem doramy czy coś, kiere zkręćcie o 90° etc. owinąć to jakimśkartonem z obu stron przejechać taśmą klejącą i tyle. starczy.

 

elo pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś mój rower także dostałem przesyłką ( nie pamiętam jaką firmą ). Tzn. z Przasnysza przyszedł do sklepu i tam go odebrałem. Sama fola bąbelkowa i zwykła taśma. Efekt - rysy do samej gołej stali. Radzę zawsze upominać ludzi sprzedających rowery, żeby zapakowali rower w jakiś nawet używany karton po rowerze. I najlepiej jak ma jeszcze na dole taką małą "paletę - szynę" na koła. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najtaniej jest przesłać rower firmą Opek. Nie ma różnicy z kąd do kad byle w kraju. Warunek to owinąć karton i folia. Za przesyłkę roweru 16kg to kwota 36zł 16gr. Jeżeli lżejszy to taniej. :D Rower dotarł nie naruszony na drugi dzień. Bez owinięcia dopłata i koszt ok. 45-50zł. Karton lub folię najlepiej wziąć z hurtowni materiałów budowlanych lub wykończenoia mieszkań ( mają duże rozmiary) lub poprostu ze sklepu rowerowego.

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rowerek został przysłany przez firmę DHL. Zadowolony z kuriera rower przyjechał po 2 dniach z drugiego końca Polski. Stan idealny nienaruszony zapakowany w tekture a w środku folią oplątany. kurier miły sprawdziłem przy nim czy sie wszystko zgadza i odjechał :) nic nie płaciłem ponieważ koszty przesyłki pokrywał sklep hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest przesłać rower firmą Opek. Nie ma różnicy z kąd do kad byle w kraju. Warunek to owinąć karton i folia. Za przesyłkę roweru 16kg to kwota 36zł 16gr. Jeżeli lżejszy to taniej. :o Rower dotarł nie naruszony na drugi dzień. Bez owinięcia dopłata i koszt ok. 45-50zł. Karton lub folię najlepiej wziąć z hurtowni materiałów budowlanych lub wykończenoia mieszkań ( mają duże rozmiary) lub poprostu ze sklepu rowerowego.

powodzenia :o

Ty farciarzu, następnym razem unikaj OPKA jak ognia, wpisz w google "opek" i poczytaj o nich.... sam mialem z nimi jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajna reklama, ale nie lepiej było topic napisać, że taka firma jest zamiast odgrzebywać stary topic i do tego nie na temat pisać?

 

(Proszę mi rower zawieźć na środę do Suwałk ...)

 

Jak już agitujecie po forach to trochę "pomyślunku" i wysiłku by się przydało w tych działaniach. :D

 

Pozdrower i powodzenia w interesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

http://skocz.pl/kurierskie

 

firm jest sporo.

 

Pocztex proponował mi za 80 zł!!!!

Wybrałem więc wisła-kurier (w linkach)

 

przesyłają biki niezależnie od wagi za 50 zł od drzwi do drzwi.

Jedyne co trzeba zrobić to pedały odkręcić :)

a reszte owijają lub zabezpieczają kartonem (najlepiej uszykowac swój - karton na boki).

 

 

Witam czy ktoś miał do czynienia z tą firmą czy jest jakaś niepewna czy git ???

Chce najtaniej wysłać rower ale jak mam patrzeć na długość potem kurier np. Ups ustala masę fakturową paczki to pozamiatane z ceną... :D

Czy ktoś zna coś konkretnego w cenie do 50zł za wysyłkę nie biorące pod uwagę długości przesyłki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego -> http://www.kurjerzy.pl/ firma z Gdańska NIP i REGON podany ale kontakt tylko i wyłącznie droga internetową :)

czy ktoś korzystał z ich usług?? Ceny mają o wiele tańsze niż na stronach kurierskich np. UPS wyszedł o 50zł taniej niż mi powiedziała pani przez telefon licząc gabaryty paczki 110x45x60... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy ktoś może ostatnio wysyłał rower? w przyszłym tygodniu będe musiał wysłać odemnie na drugi koniec polski. I nie wiem co wybrać kurier czy poczta? JA zacząłem liczyć ile by wyszedł kurier tzn. paczka niestandardowa , jakaś strefa B i wogóle to masakra. Jak mówicie, jak to zrobić ? Koszta graja role gdyż zobowiązałem się zapłacić za wysyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo korzystam z poczty polskiej w pracy i raczej nie polecam. Często gubią, dochodzą zniszczone albo wyciągają sobie towar i zaklejają paczkę. Kurier jest drogi ale masz pewność i ubezpieczenie. W siódemce z której też korzystam za 2zł ubezpieczają do 5000zł. UPS chyba odpada bo z tego co pamiętam to paczki powyżej 1metra każą na paletę wkładać. Najlepiej jak zadzwonisz do kilku największych i powiedzą ci na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was kożystał z usług serwisu dwiepaczki.pl :icon_question: :icon_question:

Według tego co mi podano to wysyłka roweru kosztowała by mnie 29,99zł :icon_lol:

Dzisiaj byłem na poczcie i ew. koszt wyniósł by (licząc 17kg z opakowaniem itp.) 57zł + koszt ubezpieczenia ok 25zł.

Nie wiem co robić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...