Skocz do zawartości

[ochraniacze] co dają ochraniacze ?


wormage

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jak wyżej. Oprócz ochrony fizyczenj dają duży komfort psychiczny... dzis bylem na hopach i mialem na sobie ochraiacze, nawet sie nie wywalilem nic... skoczylem RAZ ze zdjętymi i bardzo tego żałuje :025: walnąłem się pinami w piszczel... i juz nie skacze bez ochraniaczy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taki temat powstał to mam pytanie co do pewnych ochraniaczy 661.

LINK!

 

Wyglądają na takie które dają najwięcej swobody, a zarazem również ochronę łydki, tylko jak wyglądają elementy ochronne? Z czego są zrobione te wszywki pod materiałem mające za zadanie chronić piszczel? Czy ten materiał z którego są zrobione nie porwie się po jednym spotkaniu z pinami?

 

I jeszcze jedno.

LINK!

 

Czy te zwykłe Race'y nie za bardzo krępują ruchy. Chodzi mi o to czy nadają sie do dirtu, gdzie swoboda liczy się najbardziej czy są tylko do DH w którym liczy się "panserność" pomijając swobode? I czy da się w takich ochraniczach (pytam z czystej ciekawości, bo wiadomo, że na dojazd ochraniacze do plecaka raczej) przejechać niedużą trase z przyjemnością czy są taką kulą u nogi? (np. 15 km) Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam 661 race lite - jeździłem na pożyczonych od kumpla, niby wszystko wporządku, ale co jakiś czas trzeba je poprawiać. Otatnio kupiłem 661 race, są zaiste nic się nie zsuwa podczas ostrej jazdy, skoków, gleb czy nawet chodzenia, wentylacja jest w miarę dobra ale przy ostatnio panujących temperaturach bliskich 30*C i dużej wilgotności powietrza w lesie średnio to pomaga. Lepiej dopłacić te parę złotych i mieć race'y.

Co do 4x4 to może i są lekkie, ale nie widzę sensu ochrony całej łydki, rzadko kiedy można rozciąć sobie skóre np. pinem a co dopiero mówić o wywałkach, żeby noga była ułożona w ten sposób no i ta wentylacja :/ .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hopper

Ja osobiście polecam tak jak kolega wyżej 661 Race'y. mam je i uważam że są zaje....e, nie zsuwają sie i chronią bardzo dobrze uwierz mi. owszem przy dużych temperaturach pocą sie nogi ale nie wiem czy są jakieś ochraniacze , w których np. przy 30C' nie poci sie noga. Jak nie jest tak gorąco to jest ok.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinN - bardzo czesto rozcinam sobie lydke pedalem albo wlansie tam spadam, moze i czesciej niz na piszczel

mam Race Lite'y i musze powiedzieć że się zsuwają - po jeździe zwykłej, podczas skakania sa na miejscu, nie przeszkadza to zbytnio

noga poci się jak w każdych innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...