Skocz do zawartości

[kaseta, piasta] Kaseta się kręci z oporem


BialyMadball

Rekomendowane odpowiedzi

Już na samym początku pisałem "patrzę na rysunki piasty" i dokładnie patrzyłem w tego PDF`a ...

Dlatego też kierowałem na uszkodzenie osi piasty bo to jedyne logiczne wytłumaczenie tego co się dzieje.

 

Teraz jak ci się "wydaje że brakuje elementów" to nie pozostaje ci nic innego jak zrobić przegląd rewizyjny tej piasty aby wykluczyć wszystkie możliwości ... 

Słowem wracamy na początek historii ... jak się coś blokuje to nie pozostaje nic innego jak rozebrać, zweryfikować, policzyć elementy ... bo jednak nie wszystko jest dobre.

 

Koła kupiłeś używane z tego co piszesz to wnioskuję że nawet na nich nie jeździłeś (kupiłeś 2 lata temu a to się równa 2 lata przerwy w DH).

Wcale bym się nie zdziwił że był robiony serwis i brakuje np elementu 996 203 01 z rysunków.

 

Pozdro 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deetrarksy mają praktycznie tą samą konstrukcję co Deemaxy. Obie tylne piasty są znane z problemu który opisujesz.

Czasami znika, czasami powraca - różnie z tym bywa. Prawdopodobnie mamy do czynienia z błędem konstrukcyjnym, ale nie znam szczegółów.

 

*możesz* spróbować zrobić to co opisałem, może pomoże może nie. Ja podejrzewam, ze skonczy się na wymianie bębna z łożyskowaniem albo całej piasty.

 

oś do tego nic nie ma...

 

 

Jeszcze jedna uwaga: Mavice  - wszystkie Mavice - są humorzaste i wymagają szczegółowego i regularnego serwisu. Jeżeli poprzednik o nie nie dbał, to będą sprawiać kłopoty. Możliwe nawet że dlatego je sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum napisali mi, że prawdopodobnie trzeba poluzować śrubę dociskającą łożyska od strony wsadzania osi w piastę. Ponoć Mavici mają już to siebie taką przypadłość, że trzeba to regulować. Potrzebuję takiego klucza (link poniżej) by to sprawdzić. Plastikowe gówniane coś, a w sklepach ok 25 pln i muszę z neta jeszcze zamawiać. Kocham składanie roweru od podstaw ;)

http://www.bikekatalog.pl/2012/ppg_fotki/foto_big/8_74914_05_01_12.jpg

 

To oczywiście nie daje mi żadnej gwarancji, że to rozwiąże problem, ale wydaje się słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio o tym pisać, bo przyczyna była taka prosta. Wystarczyło poluzować tą śrubę dociskającą bębenek. Nie potrzeba było nawet klucza bo spokojnie można było to ręką wykręcić. Była dokręcona maksymalnie, co powodowało opór. 

Dzięki wszystkim za pomoc ;) 
Na dniach wrzucę zdjęcia roweru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...