Skocz do zawartości

[koszulka, kamizelka] z membraną


kilosera

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się, że mam komplet odzieży rowerowej praktycznie na każde warunki, ale po kilku ostatnich wypadach (zimne poranki lub wieczory) doszedłem do wniosku, że przydałaby się koszulka / kamizelka z wiatroszczelną membraną na klatce piersiowej.

W ciuchach których używam nie mam kłopotu z utrzymaniem ciepłoty ciała, poza klatką piersiową / brzuchem, które ewidentnie są przewiewane i zimne. Przy obecnych temperaturach (5-10C) jeżdżę w koszulce merino (długi rękaw) + cienkiej bluzie endury (MT500). W terenie jest OK, jednak przy dłuższych przelotach / szybszych zjazdach przydałoby się docieplenie z przodu. Nie chcę zakładać softshella, gdyż jest mi w nim zdecydowanie za ciepło. Próbowałem dodatkowych warstw koszulek, ale odbijało się to źle na oddychalności całego zestawu i kończyło mokrymi plecami

 

Po przydługim wstępie czas na pytanie: czy możecie podpowiedzieć kamizekę / koszulkę, która doda trochę wiatroszczelności z przodu ale nie odbije się zbyt mocno na oddychalności na plecach / ramionach i jednocześnie nie wyczyści zbytnio portfela (chodzi o modele, które posiadacie i używacie)?

 

Poprawcie mnie, jeżeli zmierzam w złym kierunku i są prostsze / tańsze rozwiązania dla problemu "zimnej klaty"

 

Na szybko znalazłem w necie takie coś (ale żadnej opinii użytkownika):

http://www.expedus.pl/sklep/koszulka-rowerowa-meska-bkkm008-membrana-p-196.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis do pracy przyjechalem w tym: http://www.centrumsportu.eu/product-pol-961-BLUZA-ROWEROWA-DO-BIEGANIA-BTwin-TERMOAKTYWNA-MEMBRANA-MEGA-PROMOCJA.html

 

Zalety:

- tania jak barszcz

- spelnia swoja funkcje czyli nie wieje po brzuchu

- dosc cienka, wiec mozna sobie regulowac ogrzewanie warstwami pod spodem

 

Wady:

- kieszenie to po prostu kawalek sieteczki przyszyty do plecow od srodka i otwarty u gory, telefonem czy kluczami od domu bym im nie zaufal. Suwaki na plecach prowadza na wylot do srodka bluzy i tyle

- dosyc duzo membrany na rekawach, oddycha tylko cienki pasek z tylu (na oko 1/4 obwodu), tak ze przy 10C i wiecej w rece robi sie ciut za cieplo

 

 

Kurde, szkoda ze nie wiedzialem ze robia tez kamizelki i koszulki z krotkim rekawem z membrana z przodu jak ja kupowalem, chociaz nie wiem czy bym sie odwazyl na wieczorny powrot do domu przy ~5C i tylko bielizna termo na ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelki  to od lat stały punkt  mojej odzieży rowerowej. Są bardzo lekkie i na tyle, że po zwinięciu można bez problemu upakować je do kieszonki koszulki.

Wiele z nich, dla poprawienia oddychalności ma na plecach elementy z siatki.

Na przykład:

 http://allegro.pl/mavic-espoir-kamizelka-czerwona-r-m-i4063753731.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...