Skocz do zawartości

[R7 MRD] Gęstość oleju


zaqos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy możecie mi pomóc w doborze gęstości oleju do tego amorka bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat rodzaju oleju,

 

Parametry:

 

Rozmiar koła 26"
Sprężyna TS Air
Tłumienie Absolute +
Regulacje naprężenie wstępne, szybka kompresja (wewnętrzna regulacja), wolna kompresja, tłumienie odbicia
Mocowanie hamulca Post Mount
Średnica goleni wewnętrznych 30mm
Materiał goleni wewnętrznych aluminium
Materiał goleni zewnętrznych magnez
Średnica rury sterowej 1,1/8"
Wysokość oś - korona 476mm
Waga 1418g (carbon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

85 to olej 5w lub 7.5w, skłaniał bym się ku 5w. Np olej motula 5w jest troszkę "gęstszy" od fabrycznych 5w wiec powinien być ok.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/103016-amortyzacja-olej-do-amortyzatorow-faq-lepkosc-zamienniki-etc/ tu masz o olejach i ich zamiennikach ładnie w tabeli. O ile umiesz sie tym posługiwać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z doborem oleju jest problem... teoretycznie można wlać Motorexa 5W i powinno być OK ( ważę 86kg i jeżdżę właśnie na Motorexie 5W w Manitou),ale nie każdemu może pasować taka charakterystyka tłumienia.Jeśli lubisz "szybkie" amorki to wlej olej o mniejszej lepkości ( np. mieszając w równych proporcjach 5W i 2,5W), jeśli chcesz mieć większe tłumienie - wlej 7,5W.

IMO Motorex 5W wystarcza w zupełności w wielu przypadkach. 

Informacyjnie- według pewnych źródeł lepkość Finish Line 5W jest na poziomie 22 cSt@40 , czyli mocno zbliżona do Motorexa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się aby dobrać odpowiedni olej najskuteczniejsza będzie metoda prób i błędów więc zacznę od 5WT Motorexa a, że to będzie "mój pierwszy raz" w serwisowaniu amorka wydaje się być najodpowiedniejszym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się aby dobrać odpowiedni olej najskuteczniejsza będzie metoda prób i błędów więc zacznę od 5WT Motorexa a, że to będzie "mój pierwszy raz" w serwisowaniu amorka wydaje się być najodpowiedniejszym olejem.

 

Słusznie, ponieważ taki olej zaleca instrukcja ... a jeśli nie był byś zadowolony, wtedy można kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...