Skocz do zawartości

[stery] Kross Hexagon v8 i rura sterowa tapered


baton168

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy.

Chciałbym zamontować amortyzator z rurą tapered w hexagonie v8 z 2011r. Poszperałem w sieci i znalazłem stery FSA Orbit ITA, ale w każdym sklepie, w którym patrzyłem ich nie ma i nie wiem czy gdzieś takie dostane :verymad: W związku z tym są jakieś inne stery, które umożliwiają zamontowanie sterówki tapered do główki 44 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Puklus za zainteresowanie.

Widziałem tę ofertę już wcześniej, jednak na stronie jest napisane: "Dostępność produktu Brak/Zamów". Napisałem do nich maila w tej sprawie. Czekam na ich odpowiedź.

 

Właśnie w tym jest problem, że jak znajdziesz internetowy sklep, gdzie mają w ofercie te stery, to zwykle dostępność towaru = brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szczerze to nawet nie wiedziałem ze da sie wcisnąć tapera do zwykłej ramy. Nie zastanawiałem sie nad tym bo nie miałem potrzeby. w UK na ebayach sa dostępne. W bike katalogu masz adresy i telefony dystrybutorów także możesz sie zapytać.

 

Na pewno by coś znalazł ale trzeba znać słowa kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłej się nie da :) Tylko do ram ze sterami półzintegrowanymi (śr. wewnętrzna 44 mm). Normalne stery półzintegorwane wbija się do środka główki. W sterach, które umożliwiają zamontowanie widelca tapered, górną miskę wbija się do środka, a dolna jest zewnętrzna.

Tu widać o co chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=91ps1jxFMjY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny problem ;/ Sklep zagraniczny :(  Nigdy nie kupowałem z zagranicy i oczywiście mam obawy, płatność, przesyłka, czas realizacji...

 

Na razie porozsyłałem maile po sklepach czy są wstanie zamówić mi takie stery. Jako, że jest weekend, więc odpowiedzi pewnie będę miał w poniedziałek.

Jakby ktoś znalazł te stery w polskim sklepie, to będę wdzięczny za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są trochę tańsze te cane creek ec44: http://www.cyklomania.pl/index.php?p3926,cane-creek-ster-dolny-40-ec44-1-5

Na stronie producenta wyczytałem, że te ec44 mają wysokość montażową 15mm. U mnie w ramie na pewno tyle nie ma (jest z 10-11mm), więc trzeba by obcinać...

 

W poniedziałek będę się kontaktował z miejscowymi sprzedawcami i zobaczę czy coś da się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baton168, nie chcę Cię martwić, ale nie wiadomo czy stery FSA Orbit ITA umożliwią Ci montaż amortyzatora ze sterówką tapered.

Znajomy je kupił, bo chciał zamontować do ramy Kross Hexagon X8/X9 z2012 (nie pamietam dokładnie którą ma ramę) jakiś tam amortyzator ze stajni RS ze sterówką tapered. Niestety po nabiciu sterów w główkę okazało się, że główka ramy ma za małą średnicę wewnętrzną i amortyzator i tak się nie zmieści, nie da się go włożyć w ramę i od bieżni dolnej do miski sterów jest jakieś 15-20mm...

To tak w ramach informacji ;)

 

Jeśli pomimo tego, że jest ryzyko niepowodzenia dalej chcesz próbować, to mogę go zapytać, czy ma dalej te stery FSA.

Jak coś to pisz na PW

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrax84pl, dzięki za informację. Twoja odpowiedź zmotywowała mnie do tego, żeby to sprawdzić i faktycznie, po włożeniu amortyzatora do główki ramy, brakuje jeszcze ze 2 cm. Tyle to stery raczej nie wystają ;/ Pozostaje mi nic innego jak odesłać amortyzator do sprzedawcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baton168 jak tylko mogę to służę informacją ;)

Kumpel najpierw kupił amortyzator, jak się okazało po dostawie ze sterówką tapered (czytanie ze zrozumieniem opisów aukcji się kłania). Kolejny błąd polegał na tym, że nie sprawdził czy to się w ogóle zmieści w główkę ramy bo rower cały czas był używany ze starym uginaczem.

Po długich poszukiwaniach sterów umożliwiających taki montaż znalazłem jakieś od Neco (nie pamiętam modelu) i te od FSA. Udało się je kupić na alledrogo. Rozebrał bikea, poszedł z ramą do rowerowego i po nabiciu misek okazało się, że sterówka i tak nie wchodzi na tyle na ile powinna. Amor już sprzedał, stery czekają na nabywcę...

Swoją drogą zastanawiam się do jakiej ramy z klasyczną główką na 1 1/8" wejdzie rura sterowa tapered, w końcu w najszerszym punkcie sterówka tapered jest o niespełna centymetr szersza od klasycznej... Ale to się nadaje na oddzielny temat ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyrax84pl
Heh, widzę, że ja miałem podobną sytuację co Twój kolega :D Ja zamówiłem normalnie amortyzator 1 1/8". Sprzedawca sprowadził go od dystrybutora. Ponoć dystrybutor wysłał amortyzator z rura tapered, sprzedawca tego nie zauważył i wysłał do mi. Ja się trochę napaliłem na ten amortyzator, więc po przeczytaniu "pół" internetu myślałem, że po wymianie sterów da się go zamontować. Nie chciało mi się tego dokładnie mierzyć (wybijać miskę itp.), bo rower praktycznie codziennie jest używany. Dopiero Twój wpis, "kazał" mi iść i to sprawdzić dokładnie, za co jestem Ci bardzo wdzięczny, bo bym dalej wydał kasę w błoto.
 
Co do główki i rury sterowej tapered.
Są główki ze sterami pół zintegrowanymi, które nie są zwężane w środkowej części.

Widać to tu:
nomad-clearance-big.jpg
 
Tu są wymiary (chyba) takiej główki: http://home.comcast.net/~ktnr/MTB/Zero_Stack_Spec.bmp
W takiej ramie da się zamontować amora tapered po wymianie sterów.
 
Dużo ram kross mają główki zwężane ku środkowi.
Np.
pol_pl_Rower-gorski-Kross-Hexagon-X1-S-1
 
I jednak w takich się nie da zamontować :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baton168, widzę, że zagłębiłeś się trochę bardziej w ten temat :) faktycznie do tej sterówki której szkic podałeś w linku wejdzie amortyzator z rurą tapered.

Rura tapered w najszerszym miejscu ma 1,5" a to w przybliżeniu wynosi 38mm. biorąc pod uwagę, że tapered ma formę stożka to spokojnie wejdzie w prostą główkę z linka :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...