Skocz do zawartości

[Chwyty] Jakie miękkie chwyty polecacie?


Iwan89

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Miałem i są one nie wygodne i na pewno nie miękkie - są twarde i po 100km bolały mnie od nich dłonie

 

ja w nich przejechałem prawie 90km i nie miałem takich odczuć.

 

to jest po prostu kwestia gustu. Jednak są dużo lepsze od tych co są w standardzie. Nieporównywalnie wygodniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym roku Esi Extra Chunky i jestem bardzo zadowolony. Do tego ścisnąłem je z 13 cm do 12 cm wiec jeszcze ciut się pogrubiły (nie mogłem juz dalej przesunąć klamkomanetek i mam rogi). Wielkość dłoni mam średnią, czasem z trudem utrzymam piłkę do kosza w jednej dłoni, a Extra Chunky mi pasują jak ulał.

Faktycznie amortyzują trochę wstrząsy - porównanie chwyty vs rogi. Jest to twarda gęsta pianka - fajnie układa się dłoń i nie wgniatają się za bardzo.

Mały bonus - można znaleźć na alle. z darmową wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat:

Szukam skręcanych, najlepiej czarnych z czerwonymi obejmiami. Potrzebuję nieznacznie grubsze niż 30mm, lub tej samej grubości ale miększe. Obecnie mam standardowe Lapierre, ale czasem bolą ręce od ściskania i czuję lekkie mrowienie. Budżet? Nie wiem, najchętniej do 50 ale jak ktoś mnie przekona, że na konkrety model warto wydać 100 to jestem elastyczny. Jazda po lesie, korzeniach, troszkę górek, asfalt bardzo rzadko.

 

Swoją drogą czy obejmy różnych firm będą zamienne? Wtedy nie muszę mieć w czerwonym kolorze, bo przełożę swoje.

 

Przejrzałem temat i instynkt podpowiada mi, że Richtey WCS byłyby w sam raz. Może jakieś ESI skręcane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czytałem cały temat.

Tak. Mają być z obejmami, bo na 100% się nie obkręcają i pasują kolorystycznie do roweru :)

Napisałem, dlaczego szukam innych niż obecne, podałem przykłady i potrzebuję kilku opinii na ich temat.

Nie znalazłem żadnych ESI skręcanych, Ritchey WCS tylko w czarnej kolorystyce, co mi nie do końca pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić chwyty piankowe Boplight Race http://www.olsh.pl/media/catalog/product/cache/1/image/1024x768/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/3/3324_0_26.jpg

Pianka jest sztywna, także nie ma obawy że się szybko ubije, a również fajnie amortyzuje. Zamocowałem je sposobem "na lakier do włosów" polecanym na forum i nie było mowy o obracaniu. Widziałem, że są również wersje przykręcane. Niedawno zmieniłem pianki na chwyty PRO tharsis i nie amortyzują tak jak Boplight, natomiast chwyt jest bardzo pewny (kleją się do dłoni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...