Skocz do zawartości

[4000] Pierwszy 29er, co wybrać?


Daimos

Rekomendowane odpowiedzi

Jednemu z forumowiczów pękł Agang przy podsiodłówce.

To ja jestem już drugi w tym roku i na pewno nie ostatni.Podsiodłówka to słaby punkt tej ramy.Ktoś wie, czy formułowiczowi uznali reklamację i wymienili ramę ?

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem już drugi w tym roku i na pewno nie ostatni.Podsiodłówka to słaby punkt tej ramy.Ktoś wie, czy formułowiczowi uznali reklamację i wymienili ramę ?

Jurek

Uznali gwarancję i wymienili ramę na taką samą. Były lekkie problemy ze względu na wsadzoną inną sztycę 400mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurcyk - jeździsz sportowo, czy "cywilnie"? Przy jakiej masie i jak mocno wyciągniętej sztycy siodła jeździsz?

Jeżdżę zdecydowanie cywilnie.Mam 180 cm i ramę 17" i pasuje mi max. wysunięta sztyca.Ważę 97 kg, przejechałem na tym lichym rowerku ok. 2700 km

Afly , mam 2 pytania czy sztycę zakupiłeś w tym samym sklepie, w którym kupiłeś rower i jak długo czekałeś na nową ramę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rama ma się dobrze na razie (ledwo pod 3k km podbija).
Co do użytkownika, któremu pękła rama, z rozmowy prowadzonej na PW wynika, że czekał ponad 30dni na wymianę, rower był w całości wysyłany.
Co do sztycy nie mam pojęcia gdzie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy myśleliście np. o kupnie gianta? http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.2/17697/73836/#specifications i wymianie syfiastych podzespołów na lepsze? np kupno reby? i stopniowa wymiana na xt/slx? ja się właśnie zaczełem zastanawiać bo giant wprowadził wieczystą gwarancję na swoje ramy poza zjazdówkami... poprzedni giant jeździł mi od '96 do 2013 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezcytaj jakie warunki trzeba spełnić, aby "utrzymać" wieczystą gwarancję, dodatkowo nie wiem jak teraz, ale wcześniej pomimo gwarancji Giant miał problem z uznawaniem jej gdy pękała podsiodłówka, podobnie jak kross.
Po prostu byłbym ostrożny, producentowi taki gest nie jest do końca na rękę, dlatego warto wszystko sprawdzić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rama relaksacyjna, hmm mostki fabryczne są krótkie co mnie się podoba, kierownica 700mm, gdyby w rozmiarze 19" i 21" miała 720mm nikt by się nie obraził. Kolega kupił Speca Crave Expert - rama wygląda ładnie, trochę inaczej bym może rozwiązał wezeł suportu. Minusem dla mnie są manetki oraz hamulce shimano (nie jestem w stanie polubić ich klamek).
Duży plus dla Speca za obręcze o szerokości wewnętrznej 21mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a czy myśleliście np. o kupnie gianta? http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.2/17697/73836/#specifications i wymianie syfiastych podzespołów na lepsze? np kupno reby? i stopniowa wymiana na xt/slx? ja się właśnie zaczełem zastanawiać bo giant wprowadził wieczystą gwarancję na swoje ramy poza zjazdówkami... poprzedni giant jeździł mi od '96 do 2013 roku... 

 nie nikt nie myślał, ponieważ nie jest to Agang a nawet Cube  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...