Skocz do zawartości

[4000] Pierwszy 29er, co wybrać?


Daimos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim rowerowym wyjadaczom,

 

proszę Was o pomoc w wyborze pierwszego roweru na kołach 29 cali. Teren to 80% las i 20% szosa. Moje wymiary to 192cm, 105kg, noga mierzona od kroku 87cm.

 

Jako laikowi (dlatego proszę, nie bijcie ;) wpadły mi w oko dwa modele od Cube na ramie 23:

 

1. http://www.rove.pl/rowery-kolekcje/rowery-cube-2013/cube-hardtail/rower-cube-acid-29-grey-n-flashred-2013.html

2. http://www.bike-discount.de/en/buy/cube-ltd-pro-29-grey-n-blue-10263/wg_id-117

 

Co myślicie o tych modelach? Bardzo proszę o podkreślenie róznic między nimi, czy są znaczne oraz o podrzucenie ewentualnej alternatywy jeśli chodzi o rowery innych firm.

 

Dziękuję za poświęcony czas na odpowiedzi w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wymiary (noga 86) i 23" był za duży (klejnoty na górnej rurze) więc najpierw się przymierz co zmniejszy ryzyko późniejszej wymiany.

 

Moim skromnym zdaniem, wziąłbym zdecydowanie LTD Pro chociażby dla lepszego amora i piast. A jak chcesz inny, to tematów i propozycji na forum jest multum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wsród Twoich propozycji ramy odpowiedniej dla Ciebie. Przy 23" 630mm górnej rury jest mocno mizerne (pozycja turystyczna), oczywiście to kwestia preferencji, jednak mając 194cm wzrostu nie lubię schodzić poniżej 725mm (650 rama + mostek 75mm).
Moja propozycja
http://velo.pl/rowery/gorskie/cross-country-29/agang/gangsta-729-2013
Przeglądnij ofertę Mondraker, Specialized, Author.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam wzrost tylko wag 87 kg, latałem chwilę na nowym nabytku znajomego Agang 7.29 rama 19 cali.

Jak dla mnie rozmiarowo w sam raz, dzis przestawialismy skok widła z 80 na 100 i jest cacy.

Jedyne co moim zdaniem do wymiany to siodło + nowe heble tekro, jak dla mnie są do bani, a i oponki geas saguaro albo RK i gitara.

Można go wyrwac za 3,1 z KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej długość nodze rama max 19 cali , ale długa, bo przy Twoim wzroście oznacza że masz długi tułów. A więc przymierz się do  Aganga 7,29  w rozmiarze 19". Powinien być idealny. Żadne niemieckie wynalazki, bo w zdecydowanej większości mają krótkie ramy.

 

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haibike ma długie ramy, przy rozmiarze 52 (20,5") dlugosc górnej rory wynosi 640mm.. Przynajmniej było tak w kolekcji 2012 i 2013..

Posiadam model big curve rc z 2012, rozm 52. Moje wymiary to 187cm wzrost i 87cm noga.

Edytowane przez cr4zylucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatcznie zdecydowałem się na wybór między dwoma modelami:

 

1. Scott Scale 970 2014 XL (http://scott.pl/product.php?id_cat=904&id_prod=5089)

2. Agang Gangsta 7.29 19" - wersja black, sprowadzany z Czech (http://www.agang.pl/2013/gangsta/gangsta729/specyfikacja.htm).

 

 

Jako, że trochę obawiam się problemów z zakupem od naszych pociesznych sąsiadów (wszystkie sklepy rozmawiają ze mną tylko po czesku, angielski jest marzeniem ;) ), to zwracam się do Was drodzy Panowie z pytaniem czy różnice między powyzszymi modelami są warte zachodu na korzyść tego drugiego i zabawy z czeskim sprzedawcą?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, kolejna osoba, która probuje mi wcisnąć rower z tej aukcji. Czy powinienem jeszcze jakoś dodatkowo pogrubić i powiększyć czcionkę w moim poście odnośnie Aganga, którego biorę pod uwagę? Jeśli już, to planuję zakup czarnej wersji z Czech i to nie podlega dyskusji. Zapytałem o porównanie Scotta i Aganga, bardzo proszę o takowe jeśli ktoś znajdzie czas, by się nad tym pochylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatcznie zdecydowałem się na wybór między dwoma modelami:

 

1. Scott Scale 970 2014 XL (http://scott.pl/product.php?id_cat=904&id_prod=5089)

2. Agang Gangsta 7.29 19" - wersja black, sprowadzany z Czech (http://www.agang.pl/2013/gangsta/gangsta729/specyfikacja.htm).

 

 

Jako, że trochę obawiam się problemów z zakupem od naszych pociesznych sąsiadów (wszystkie sklepy rozmawiają ze mną tylko po czesku, angielski jest marzeniem ;) ), to zwracam się do Was drodzy Panowie z pytaniem czy różnice między powyzszymi modelami są warte zachodu na korzyść tego drugiego i zabawy z czeskim sprzedawcą?

Różnice są tak duże, że warto nawet osobiście jechać do Czech po rower.

Amortyzatory dzieli przepaść.

Piasty w Agangu na łożyskach maszynowych, a w Scott'cie wyrób za 60zł sztuka

Osprzęt pomiędzy deore a Sram X7 przepaść...

tutaj nie ma co porównywać.

Do 4tyś cieżko znaleźć lepszą opcję niż wspomniany Agang.

Jeżeli zwiększyłbyś budżet to wtedy masz do wyboru http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3208

 

Nie jestem przekonany do 19" przy Twoim wzroście. Co prawda producent podaje 21" od 195cm, ale bez jazdy próbnej bym nie postawił na 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już różne (tańsze) opcje, jednocześnie ciułając kolejne stówki. Dziś widzę, że za ok. 3000zł najlepsze zabawki to wspomniany tu niejednokrotnie AGANG7.29 oraz wielka niewiadoma, czyli Canyon Yellowstone AL 4.9 2014. Jak sądzicie, czy można zaufać wskazaniom producentów i przy wzroście 189 i nodze 89cm i wybrać rower w rozmiarze 19"? Zależy mi na uniwersalnym sprzęcie na lata, z możliwie sztywnym napędem do amatorskiego śmigania po szutrach i bezdrożach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, kolejna osoba, która probuje mi wcisnąć rower z tej aukcji. Czy powinienem jeszcze jakoś dodatkowo pogrubić i powiększyć czcionkę w moim poście odnośnie Aganga, którego biorę pod uwagę?

 

Człowiek zadaje sobie trochę trudu żeby pomóc. W dobrej wierze.  W odpowiedzi dostaje opryskliwy, bezczelny i AROGANCKI post. Dziękuję kolego Dalmnos. Na drugi raz cztery pomyślę zanim Ci pomogę.  Bo chyba nie warto.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przestań offtopować i pieprzyć o dobrych manierach, najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem posty innych userów. Dziwnym trafem w kilku tematach można dostrzec akcję promocyjną tej aukcji, którą to niby bezinteresownie i zarazem bezmyslnie poleciłeś. Poważnie, przestań bezsensownie ripostować, bo zaczyna to zakrawać na niemałą farsę.

 

Dziękuję wszystkim, którzy rzeczowo udzielili się w tym temacie. Panowie afly i nabial doradzili mi ramę 21" i na taką się chyba zdecyduję jeśli nie znajdę nigdzie do przymierzenia 19". Jednocześnie gratuluję cierpliwości i dziękuję wszystkim, którzy odpowiadają nowym użytkownikom w tego typu tematach jak i na PW, robicie kawał dobrej roboty. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przestań offtopować i pieprzyć o dobrych manierach, najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem posty innych userów. Dziwnym trafem w kilku tematach można dostrzec akcję promocyjną tej aukcji, którą to niby bezinteresownie i zarazem bezmyslnie poleciłeś. Poważnie, przestań bezsensownie ripostować, bo zaczyna to zakrawać na niemałą farsę.

 

Dziękuję wszystkim, którzy rzeczowo udzielili się w tym temacie. Panowie afly i nabial doradzili mi ramę 21" i na taką się chyba zdecyduję jeśli nie znajdę nigdzie do przymierzenia 19". Jednocześnie gratuluję cierpliwości i dziękuję wszystkim, którzy odpowiadają nowym użytkownikom w tego typu tematach jak i na PW, robicie kawał dobrej roboty. Temat do zamknięcia.

 Od Aganga odrzuciła by mnie podsiodłówka 71,7*, wymusza siłowe pedałowanie, całkiem nie mój typ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szczekasz dalej, do tego nadal bardzo nieudolnie próbujesz mnie obrażać tym razem insynuując jakieś brednie odnośnie mojego wieku, którego nie znasz. Ot, mentalność typowego internetowego napinacza. Otrzyj pianę z pyska i poszczekaj jeszcze trochę, uznajmy, że Twoje będzie na wierzchu, bo ja od tej pory nie odpowiem na Twój żadny głupawy post.

 

 

 Od Aganga odrzuciła by mnie podsiodłówka 71,7*, wymusza siłowe pedałowanie, całkiem nie mój typ ...

 

A jesteś może w stanie zaproponować coś innego do 4.000zł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Od Aganga odrzuciła by mnie podsiodłówka 71,7*, wymusza siłowe pedałowanie, całkiem nie mój typ ...

Kolego nabiał, czy mógłbyś się wypowiedzieć w tym temacie? Pisałeś kiedyś o geo ninerów, a w innym artykule testowałeś AGANGA. Serio chciałbym znać Twoją opinię. Właśnie uciułałem kasę ma Gangstę, ale powyższa opinia mnie przyhamowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hehe, problem z rozmiarem...
 

Jak zaglądałes na bike-discount, to zakładam, że ropatrywłałeś Radona.

W tym budżecie możesz się jeszcze przyjrzeć:
- Rose

- Kona Kahuna
- Boardman Team 29er
- VooDoo Bizango

W ostatnich dwóch przypadkach potrzebowałbyś kogoś znajomego w UK kto pomoże w zakupie (halfords nie sprzedaje za granicę) i trzeba byłoby wypytać o rozmiary (bo oni tam bajzel mają i nie zawsze wszystkie opcje są na stronie). W przypadku Boardmana naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...