Skocz do zawartości

[rower] Unibike Flite, KROSS A6/B6, Scott Scale 970 w _2014_ roku


oddajlatarke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tu nowy dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc. Przeglądam to forum od lat, aż się zdziwiłem, że nie założyłem tu konta nigdy wcześniej, przede wszystkim: ogromny respekt dla użytkowników za fachowe porady i pomoc!

Mam 183cm wzrostu (noga ~83) i ważę w tej chwili aż 93 kilo. Jeszcze kilka miesięcy temu było to 80kg i do tego dążę ;) Przeglądałem forum dosyć skrupulatnie, zastanawiam się nad najlepszym wyborem roweru dla mnie: pochodzę z południa Polski, większość życia spędziłem w jurze krakowsko-częstochowskiej i tamtejszych górkach; od 2000r mój rower to MERIDA Anaconda 18'', zakochałem się, rozmiar teoretycznie zbyt mały, ale dla mnie to optymalna rama. Zmieniałem napędy, rama zawsze była ta sama. Niestety rower nie przetrwał tej zimy, naprawa nie jest zbyt rentowna. W tej chwili przeprowadziłem się na Podlasie, domyślam się, że z górek nici - w promieniu wielu kilometrów - dlatego nowy rower będzie przeznaczony bardziej na płaskie tereny, 40% z nich to asfalt, 60% z nich to lasy, nie tak piaszczyste jak na południu Polski.

Na chwilę obecną, mam na forum kilka faworytów:
- KROSS A6
- KROSS B6
- Unibike Flite
- SCOTT Scale 970

Problem w tym, że najczęściej są to opinie "na rok 2013". Przegapiłem koniec sezonu, wiem, że stare modele są jeszcze dostępne ale pogodziłem się z kosztami i chciałbym wypróbować nową ofertę sklepów. I tu pytanie: co się zmieniło w tych modelach w roku 2014?

Wydaje mi się, że flite wygrywa na razie z A6* i B6* sprzętowo i to pomiędzy nim, a Scale 970 chciałbym wybierać. Z jednej strony rezygnuję z leśnych podjazdów/zjazdów (jestem zmuszony :| ) więc 29'' wydaje się rozsądnym wyborem, z drugiej strony będzie to spora zmiana po Meridzie i trochę się obawiam (miałem okazję jeździć na 29'' Unibikach kilka lat temu i pamiętam tylko, że nie były to zwrotne maszyny "w porównaniu" do mojego roweru, ale to były rowery trekkingowe o innej geometrii)

Bardzo proszę o pomoc, do wyboru są 4 rowery z 2013 roku lub 2014, ew. nowe propozycje w tym przedziale cenowym. Który z nich wybrać i czy zawsze warto "dopłacać" do najnowszego modelu? Krytycznym parametrem jest tu moim zdaniem moja ogromna waga, który z nich najlepiej to zniesie? O ile mam blade pojęcie o napędach, o tyle wybór hamulców i amortyzatora to dla mnie czarna magia. Rowery przymierzać będę w Białymstoku już za chwilę - to w sumie ważniejsze od opinii wszystkich ekspertów :) - ale chciałbym poznać Wasze zdanie nt osprzętu już dziś.

Pozdrawiam!

*zdaję sobie sprawę z tego, że - chociaż nie lubię siania paniki - podświadomie i wbrew mojej woli kieruję się pewnie też doniesieniami o pękających ramach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...