Skocz do zawartości

[licznik pulsometr smartfon] jak połączyć?


farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania by połączyć ze sobą smartphona, z pulsometrem i licznik rowerowy z tym samym pulsometrem i to równocześnie. Chodzi mi o to by mieć możliwość pobiegać z telefonem "i mieć podgląd na tętno" i na rowerze mieć pogląd na tętno na liczniku i na telefonie z endomondo. Jakie mam możliwości?

Tętno najlepiej z możliwością ustawienia stref treningowych.

1. telefon z ant+ - jakie ciekawe propozycje z dobrym gps?

2. licznik który obsługuje pulsometr po bluetooth - czy są w ogóle takie?

3. jakiś zegarek który da się założyć na ręke, i na kierownicę bt do pulsometru - jakie propozycje?

Czy w ogóle jest możliwe żeby pulsometr po bt lub ant+ wysyłał równocześnie sygnał do 2 urządzeń?

Ktoś takie rozwiązania testował?

Ciekawią mnie różne rozwiązania budżet nie jest na razie aż tak istotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią się podłączę pod temat, bo rozważam coś podobnego.

 

Planuję kupić Samsung Galaxy s4 active (około 1200zł z GSMu, 1600zł ze sklepu internetowego), do tego dołożyć opaskę na puls 

co do samego licznika, na tym chcę zaoszczędzić i pewnie kupię coś taniego do 100zł.

 

Pytanie jak często chcesz sprawdzać puls, bo jak go obserwować cały czas to telefon odpada całkowicie - nie ważny który model/producent, każda bateria padnie od ekranu.

 

Teraz tak patrzę, opaski z ATK+ to jedynie w cenie 150zł+? ouch, nie ma czegoś tańszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś ciekawego rozwiązania by połączyć ze sobą smartphona, z pulsometrem i licznik rowerowy z tym samym pulsometrem i to równocześnie. Chodzi mi o to by mieć możliwość pobiegać z telefonem "i mieć podgląd na tętno" i na rowerze mieć pogląd na tętno na liczniku i na telefonie z endomondo. Jakie mam możliwości?

Tętno najlepiej z możliwością ustawienia stref treningowych.

1. telefon z ant+ - jakie ciekawe propozycje z dobrym gps?

2. licznik który obsługuje pulsometr po bluetooth - czy są w ogóle takie?

3. jakiś zegarek który da się założyć na ręke, i na kierownicę bt do pulsometru - jakie propozycje?

Czy w ogóle jest możliwe żeby pulsometr po bt lub ant+ wysyłał równocześnie sygnał do 2 urządzeń?

Ktoś takie rozwiązania testował?

Ciekawią mnie różne rozwiązania budżet nie jest na razie aż tak istotny

 

Trzeba było wczoraj kupić na Ibood Magellana Switch - za ~450 zeta masz zegarek z pulsometrem. Taniej nic sensownego się chyba nie kupi, a sam pulsometr BT 4.0 to z 200 złotych (no dobra, Chińczycy sprzedają po jakieś 30-35 dolarów). 

 

BT nie potrafi parować się z >1 urządzeniem, ANT+ - jak najbardziej. Natomiast nie rozumiem po co ci telefon jak już będziesz mieć licznik/zegarek - po prostu do biegania zapinasz zegarek na rękę, do jazdy - na kierownicy.

 

Jest jeszcze pasek Viiiivy - on obsługuje i BT, i ANT+ - potrafi działać jako mostek ANT+ -> BT, ale trzeba go chyba ściągać ze Stanów; nie wiem czy jest w Europie. Z telefonów głównie SE i nowe (S4, Note 3 itp. ) Samsungi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są słuchawki BT które mogą być "sparowane" z dwoma telefonami, więc...???

 

Tak są, tylko to są słuchawki z taka funkcją, czuwają na 2 urządzenia ale  w danym momencie słuchawka prowadzi rozmowę tylko z jednym z nich...

Jak kiedyś się interesowałem opaskami bluetooth to nie znalazłem opaski z możliwością działania na 2 urządzenia.

Opaska od Polara gadała w danym momencie tylko z 1 urządzeniem

 

Pozdro    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam... Oj, tam... bzdura i tyle.

 

Są słuchawki BT które mogą być "sparowane" z dwoma telefonami, więc...???

 

Więc może nie tak "ogólnikowo" nt. BT.

 

Jednocześnie - tego słowa brakło. Bluetooth jest niestety peer-to-peer i nie potrafi nadawać na dwa urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehlo,

 

mój post z 6 lutego: 

"Tak a propos kodowania i pulsometra lidlowego. Miałem takie "cudo" a konkretnie LifeTec MD 15215. Od pewnego czasu korzystam jednak z Polara H7 (Bluetooth 4.0 aka Smart) ze smartfonem. Kodowanie i inne "cuda-wianki". Jakież było moje zdziwienie pewnego dnia, gdy zobaczyłem, że na smartfonie i na zegarku od pulsometra mam wskazania z Polara. Wot, tjechnika. ;-)"

http://www.forumrowerowe.org/topic/151655-pulsometr-jaki-wybrac-w-rozsadnej-cenie/?p=1425817

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w jakich systemach gada H7?  nie tylko BT 4.0?

@mucher pisalem ze zegarek jest alternatywa tylko nie iwem jaki mi podziala dobrze jako licznik na rowerze - czujniki kadencji predkosci i do tego jakies endomondo (pytanie jak dlugo bateria w takim zegarku wytrzyma)?

 

A co do ANT+ to jakie liczniki potrafią w ten sposob sie komunikować (sigma, polar)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w jakich systemach gada H7?  nie tylko BT 4.0?

@mucher pisalem ze zegarek jest alternatywa tylko nie iwem jaki mi podziala dobrze jako licznik na rowerze - czujniki kadencji predkosci i do tego jakies endomondo (pytanie jak dlugo bateria w takim zegarku wytrzyma)?

 

A co do ANT+ to jakie liczniki potrafią w ten sposob sie komunikować (sigma, polar)?

 

Garmin, Timex, Suunto, Magellan - pisałem o tym Switchu ostatnio. Tylko zwróć uwagę na obsługiwane profile (części biegowych Garminów  nie sparujesz z czujnikami prędkości/kadencji - to potrafią tylko "multisporty" jak 310XT/910XT ). Mój 310XT chodzi na akumulatorku kilkanaście godzin; dość szybko ładuje się przez USB.

 

Jak zwykle polecam DC Rainmakera i jego zestawienia co który zegarek potrafi oraz testy sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są, tylko to są słuchawki z taka funkcją, czuwają na 2 urządzenia ale  w danym momencie słuchawka prowadzi rozmowę tylko z jednym z nich...

 

 

 

Jednocześnie - tego słowa brakło. Bluetooth jest niestety peer-to-peer i nie potrafi nadawać na dwa urządzenia.

 

 

Jednocześnie jest sparowana z dwoma urządzeniami i do tego się odnosiłem.

 

Dlatego także...

...Więc może nie tak "ogólnikowo" nt. BT.

Czytamy ze zrozumieniem  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały przegląd i wnioski są na razie smutne.

Najpierw napaliłem się na proponowany pasek Viiiivy ale okazało się że Liczników z ANT+ wcale nie ma tak dużo a większość z nich to liczniki z GPS które trzeba co 10h ładować - a chciałem licznik z baterią którą wymieniam raz na pół roku i tyle. To nie jest jeszcze największy problem bo znalazłem kilka ciekawych propozycji np: ciclosport ODO CM 9.3A+ albo PRO SCIO ALTI ANT+, VDO Z1- Z3.  Niestety później dotarłem do informacji że BT Viiiivy działa tylko z IPhonem a nie działa z Androidami i do tego producent nie pisze czy kiedykolwiek zacznie działać.

W grę więc wchodzi tylko telefon z ANT+ a tych znów zbyt dużego wyboru nie ma. Jedynie Sony Experia są wyposażone w ANT+ no i pojedyncze modele innych producentów.

Może trzeba b edzie się przesiąść na Sony Experia Z1 compact ....

Zegarków jeszcze nie badałem ale jakoś mi strasznie morale spadło i chęci mam mniej bo myślałem że to jakiś łatwy i prosty temat będzie a tu się okazuje że trzeba będzie się mocno gimnastykować.

Macie jeszcze jakieś inne rozwiązania?

Co do zegarków to jakie zegarki mają zestaw do montażu na kierownicy?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet masz spory, to zastanów się nad:

Garmin Forerunner 310XT HRM

 

 

http://www.euro.com.pl/zegarki-sportowe/garmin-forerunner-310xt-hrm.bhtml#afterSearch-310+xt||||product

 

Zegarek jest w kpl. z pulsometrem, a opcjonalnie dokupujesz czujnik kadencji do roweru za około 130zł.

Idealny do biegania jak i jazdy na rowerze, łatwo eksportujesz trasę do endomondo.

Bateria trzyma około 6 godz. i szybko można ją podładować poprzez USB z powerbanku.

Na bieżąco masz dystans, średnią, puls, kadencje itp.

Nie musisz zakładać na kierownice, można jeździć z nim na ręce - jak kto woli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmer, jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz kupić smartfona z wyższej półki plus czujniki tętna (obojętnie czy ant+ czy BT). Zależy ci na podglądzie cały czas tętna i prędkości/tempa i zapisie śladu gps z możliwością dzielenia się nim w serwisach społecznościowych (np.:endo, strava, czy inne fb, twitter, etc.).

 

Chcesz to wykorzystać zarówno do biegania jak i do roweru.

 

Masz do wydania zapewnie conajmniej 1200 zeta (wspominałeś o topowym Sony Z1) plus kosztu opaski hr bt (conajmniej 200 zeta). A może masz przewidziałeś nawet więcej - popraw mnie, jeśli się mylę.

 

Masz kilka rozwiązań:

1. Jeśli rower jest dla Ciebie priorytetem, to kup jakiegoś Garmina Edge 500 w zestawie z paskiem HR i czujnikiem gsc10 za 1k pln, a do tego do biegania goły zegarek forerunner 110 za ok. 440 zeta (mam takie zestawienie, ale z rowerowym edkiem 510).

2. Jeśli głównie biegasz, to jakiś dobry zegarek z zapisem gps i możliwością podłączenia np.

zapisu kadencji i prędkości z koła, ale również możliwość podłączenia footpoda, do biegania na bieżni w pomieszczeniu - np. Garmin forerunner 610, 620 plus gsc10 i podstawkę do montażu na kierownicy rowerowej (grosze).

3. Jeśli oba sporty są równie ważne lub jeszcze np. dużo pływasz, to kup Garmina triathlonowego - najtańsze rozwiązanie to forerunner 310xt; droższy 910xt. Do tego gsc10. Zegarek 910xt można kupić w komplecie z mocowaniem na rower i gsc10, nie wiem jak jest w przypadku 310xt.

 

A telefon pozostaw do jego normalnych zadań. Będzisz mógł z niego zadzwonić jak będziesz miał problem na trasie biegu lub na trasie rowerowej, bo nie wyczerpiesz baterii na bezsensowny podgląd danych podczas jazdy/biegu. I będziesz miał cały czas podgląd tętna, prędkości/tempa, kadencji.

 

Jak ładujesz telefon codziennie, to pewnie nie będzie Cię wkurzać, że zegarek do biegania lub licznik rowerowy będziesz ładować co kilka dni (np. podczas zrzucania danych do kompa, czy serwisów online typu endo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet masz spory, to zastanów się nad:

Garmin Forerunner 310XT HRM

 

 

 

 

To jak 310XT - to polecam ściągnąć np. z UK - ostatnio badałem temat dla kolegi i na Amazonie były po jakieś 140 funtów. Albo ze Stanów - wychodzi ciut ponad 500 zeta tylko musi mieć kto przywieźć. Najlepszy stosunek cena/jakość.

 

BTW - na baterii trochę dłużej chodzi, myślę że naście godzin. Fakt, nie jest to klasyczny licznik typu "podłącz i zapomnij" - GPS niestety swoje żre

 

A - co do 620 wydaje mi się że nie ma on rowerowych profili i nie da się go parować z czujnikiem kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@parmenides prawie dobrze wszytko wyczaiłeś ale... Włąsnie dobija mnie to codzienne ładowanie :( z phonem daje rade ale dochodzą kolejen urządzenia typu włąsnie licznik czy zegarek. Opaskę Bt już mam ale BT2  poność BT4 żre duzo mniej baterii ale na razie mój smartphon tego nie obsłuży.

Telefon zabieram do domu licznik zostaje przy rowerze więc zgrywaniedanych / łądowanie to dla mnie jakaś upierdliwość.

Wolałbym licznik bez ciągłęgo ładowanie + telefon który i tak muszę obsługiwać.wymiana opaski na tętno to nie problem, licznik właśnie musze zminić bo mi moja stara sigma powoli umiera już i się zastanwiam w którym kierunku pujść. Niestety widzę że będę musiał pujść na jakieś kompromisy :(

 

A zegarki multisport tak by robiily za licznik do roweru bez GPS i z ANT + jakieś są ? jakie ewentulanie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmina forerunner można połączyć z gsc10, można też wyświetlać zamiast tempa prędkość. Ale oczywiście to zegarek głównie dla biegaczy.

 

Farmer - pozostaje Ci jakieś sprawdzone połączenie typu wahoo fitness plus iPhone. Można zbudować sprytny system w oparciu o to. Do biegania telefon plus opaska wahoo blue hr rate monitor. Do biegania wystarczy, bo ile trwa takie bieganie - nie wiem jak Twoje, ale moje przeciętnie koło godziny, czasem tylko dwóch. Telefon wytrzyma, szczególnie jeśli nie będziesznon stop patrzył na ekran, tylko czasem kontrolował tempo, dystans i tętno. No i muzyka na pokładzie, co przy bieganiu wiele osób lubi (ja akurat nie).

A na rower możesz to dodatkowo rozbudować o sensor prędkości z koła i kadencji - wahoo blue speed and cadence sensor http://eu.wahoofitness.com/devices/wahoo-blue-sc-speed-and-cadence-sensor.html oraz wyświetlacz na kierownicę (wtedy telefon nie używa ekranu i może pracować dość długo (starczy na 4-5 godzin jazdy w iPhone 4s). Ten dodatkowy wyświetlacz wahoo nazywa RFLKT bike computer. http://eu.wahoofitness.com/devices/wahoo-rflkt-iphone-powered-bike-computer.html

 

Całość wyjdzie Cię po cenach z EU

RFLKT 99 euro + sensor kadencji 60 euro + pasek HR 70 euro = 230 euro. Plus iPhone z jakimś pakietem danych od któregoś z naszych operatorów.

 

Zerknij na stronę wahoo. Przeczytaj opis na stronie dcrainmaker-a. Automatyczny upload treningu na stravę. Nie wiem czy do endo też.

Może są również podobne rozwiązania z telefonami z androidem. Niestety nie znam tego typu rozwiązań.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahoo w tej konfiguracji nie pójdzie pod endomondo. Ja sobie darowałem kadencje na iphona. Używam endomondo z h7 + prosty licznik bezprzewodowy z kadencją. Myslałem wczesniej o Garminie i zrzucaniu workoutow do endomondo ale ile razy będziemy analizować nasza kadencje ... no może żeby pochwalić się znajomym :)

Kadencje analizuje na bieżąco w trakcie jazdy. Pozdr

 

 

\,,,/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt na kadencji mi nie zależy na telefonie. Na telefon to istotny jest tylko dla mnie pulsometr. Wahoo widzę że jest w fazie deweloperki pod Androida...

hmmm Chyba na razie zacznę od wymiany licznika z ANT+ a do tego dołącze telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...