Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co foszyć. To był szpikulec motywacyjny ;)

 

Siadasz na szosę a to świetna droga do uszlachetnienia łydy. Może będziesz kolejnym, dla którego MTB to żona a szosa to kochanka ;) Pozostaje życzyć równych asfaltów :)

BTW, TCRy mi się podobają w przeciwieństwie do Defy'ów i wśród znajomych nie jestem jedynym z taką opinią. TCR dla mnie jest jednak zbyt wyścigowy (zbyt niski przód, jak na moje możliwości kręgosłupowe).

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poprawiam się i zdjęcie nieco czytelniejsze zamieszczam.

 

Tylko czemu znów wewnątrz i z uciętym siodełkiem? 

 

 

 

Nie wiem, możliwe, ze tak plecy mnie bolą (gdzieś po środku) - mam ją od ponad tyg. To jest 58 cm, a mam 186cm i dl. nogi 89. 
 

 

Rozmiar na pierwszy rzut oka raczej odpowiedni. Ja bym przetestował 1. przesunięcie siodła do przodu, 2. delikatne obniżenie siodła, 3. mostek na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Znafcy" już określili rozmiar ramy na błędny ale spojrzeć w geometrie nie łaska,rozmiar górnej rury 58 cm co i tak daje wyciągniętą pozycje przy 187cm w rowerze takim jak synapse, podsiodłówka wydaje się bardzo wysunięta ponieważ przy tym rozmiarze to tylko 54.5 cm!!!! Ustawienie siodełka do tyłu wygląda tylko na wpadkę kolegi z ustawieniem pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy masz dobrany dobrze. Kwestia odpowiedniego ustawienia.

Przy twoich parametrach, odleglosc od srodka suportu do gornej krawedzi siodla powinna byc ok 80cm. Ze zdjecia wyglada, ze moze byc wiecej. Ale jak zauwazyl kolega powyzej, bardzo krotka podsiodlowka w tej ramie.

Siodlo zdecydowanie do przodu.

I zadnego mostka na plus!

Jak obnizysz siodlo i przesuniesz je do przodu, moze sie okazac ze bedziesz mogl pozbyc sie podkladki pod mostkiem. Ale to zalezy w jakim stopniu jestes gibki.

Ta rama ma juz wysoka glowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z feedback! Podłamaliście mnie z tym rozmiarem ramy. Kombinowałem jak się tylko da - zmierzyłem się "wirtualnie" na http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp, i innych kalkulatorach, szukałem ludzi o podobnym/takim samym wzroście i wszędzie wyszło mi, że mam mieć ramę 57- 58 - 58.5 cm, więc taką zamówiłem - z UK. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku masz podane wszystkie podstawowe wymiary. Potrzebujesz poziomicę, metrówkę i nitkę z małym obciążnikiem który posłuży za pion. Wypoziomuj rower, a potem siodełko.Ustaw wysokość BB Saddle i odległość Saddle Setback według danych z rysunku. Zmiana jednej wartości ma wpływ na drugą, więc próbuj po trochę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Porównałem twoje wymiary ze swoimi i coś mi tu nie gra. Masz 187cm wzrostu, a ja 183, ale mamy tą samą długość nogi, czyli 89cm. Ustawienie siodełka powinniśmy mieć więc podobne, a jedynie długość górnej rury powinna być dla Ciebie większa. U mnie kalkulator podał wysokość siodełka 79.3-81.3cm i jest to mniej więcej prawidłowa wysokość, a u Ciebie 91.7-93.7cm.

Przy tej samej długości nogi masz wymiar Lower Leg większy o 5 cm od mojego. Na pewno prawidłowo zmierzyłeś długość kości piszczelowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie to mam 186 cm (tak napisałem wyżej). ;) Nie wiem, ja siedziałam, brat mi pomógł mierzyć, zrobił to tylko raz, być może nie prawidłowo.

 

Szajbajk (ten YouTuber) w jednym z filmików podaje 3 metody na wysokość siodełka, jedną jest długość nogi minus 10 cm (czyli w moim przypadku to by było 79) od środka suportu. Z tym, ze ja dałem trochę wyżej, bo nogę miałem trochę zgiętą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...