Skocz do zawartości

[rower] Nasze szosówki


deschek

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz w trasę. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy :)

 

Powiedz BIZON jeszcze, czy Twój niepokój o koła ma jakieś uzasadnienie, czy tylko intuicja Ci podpowiada, ze są liche.

Przypomina mi się taki stary kawał.

Wychodzi facet do pracy, a żona od rana biadoli

- "pewnie dzisiaj znowu wrócisz nawalony - ależ zapewniam cię, że nie - odpowiada mąż.

Po chwili żona

- znowu wrócisz pijany, już cie znam

- na pewno wrócę trzeźwy - odpowiada mąż

O 20:00 w drzwiach stoi zakręcony jak beka po śledziach mąż i mówi - krakała, krakała i wykrakała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno dobierać, jak komu wygodnie.

Najpierw spróbuj wyregulować pozycję, przesuwaniem siodełka.

 

BTW, po 9 km, to nie dowiesz się, czy pozycja jest zła. Brata dopiero po przejechaniu 50 km zaczynały boleć plecy(wycieczka pow. 70km). Jeżeli to Twoje pierwsze jazdy na szosie to się musisz przyzwyczaić. Na razie nie zmieniaj ustawienia, tylko wyjeździj troszkę km.

 

Podoba Ci się uczycie, że "rower sam jedzie"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu zakupu swojego BH targały mną wątpliwości, czy nie wyrałem za dużej ramy. Taki panuje obecnie "trynd" do mniejszych ram, a w BH jest trochę dziwna numeracja, więc ... B) .

Właśnie wczoraj na wycieczkę przyjechał kolega takim samym rowerkiem tylko o numer mniejszym. Oczywiście dokonałem próbnej jazdy i ... teraz jestem pewien, że wybór mój był prawidłowy :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Oto mój rowerek z nową ramą.

Rama:Scott Addict Ltd.

Widelec:Addict

Koła:Mavic Ksyrium SSC SL

Hamulce:Shimano Prototype BR A500

Kaseta:Record 10 st/ti

Przerzutka tył:Record 2005-średni wózek

Przerzutka przód:Chorus triple 2005

Klamki:Record Ultra 2005

Korba:Chorus Carbon 2006 ze śrubami alu

Suport:Stronglight SBB ti

Łańcuch:Record Ultra

Mostek:3TTT"The Stem"

Kierownica:3TTT"Forma SL"

Owijki:Fizik

Top cap:własny tuning-węglowo/kevlarowy 1g,bez gwiazdki

Kable:Nokon

Opona przód:Conti Supersonic-20

Opona tył:Conti GP4000-20

Pedały:Speedplay Zero ti

Dętki:Conti Supersonic -zawór 36mm

Zamykacze kół:własny tuning-przód alu,tył tytan

Siodło:Selle Italia SLR

Uchwyt siodła:własny tuning 38g

Licznik:CicloControl HAC5

WAGA:6367g

Jeżeli ktoś zechce oświecić mnie,jak załączyć fotki,zrobię to.Na razie poddałem je kompresji poniżej 100k i próbuję ściągnąć je do załączników za pomocą funkcji "przeglądaj",ale wciąż dostaję informację"użyta przestrzeń dostępna dla załączników 0bajtów".

Połamania szprych życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miałem na myśli :)

 

Dodajesz zdjęcie a potem wybierasz opcję: "Miniaturka na forum" a nie po prostu miniaturka :P

 

Ups!.Chyba lepiej idzie mi majstrowanie przy rowerach,niż na kompie.

No to jeszcze jedna próba.

 

1786f34f3d5eaa68m.jpg

8cda37829f29274em.jpg

70e9a621440bbaa4m.jpg

5e2910449fa7944dm.jpg

0569b8f442eccc28m.jpg

b28d6c33eaefbca8m.jpg

27c3ad8de076a23dm.jpg

ab56b86153ceec32m.jpg

 

Przepraszam za bałagan.Chyba wyszło, że już się naumiałem, więc następnym razem wyślę coś gratis z mojego "muzeum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie tylko ta mała niekonsekwencja - skoro włożyłeś w rower tyle pracy i zapewne uczucia (cały ten 'tuning'), czemu nie postarałeś się o porządne koła? co jak co ale ksyriumy do uberbike'ów pasują jak pięść do nosa..

Koła kupiłem 2 lata temu na miejsce zużytych Cosmic do ramy Fondriest Altec2 wartej 2600zł.W tym roku było mnie stać na nową ramę,a że poprzednia to całkiem dobry sprzęt,nie było sensu wywalać kasy na coś odrobinę lepszego,tylko pójść po całości,by nie mieć za rok,dwa niedosytu.Rama waży połowę poprzedniej i jest sztywniejsza,więc czuję podczas jazdy,gdzie są moje pieniądze.

Podobny problem z niedosytem byłby w przypadku kół.Ksyrium to świetne koła i moim zdaniem z tej samej półki,co Addict.I rama i koła,to doskonały koń roboczy peletonu, modele wielkoseryjne,a nie custom, z górnych półek cenowych.Porównanie:Addict mnie kosztował 1900 funtów-Serotta Meivici się ceni 5500.Podobna różnica cenowa występuje między Ksyrium SSC SL a Lightweight.

Nie ukrywam jednak,że chętnie zamieniłbym Ksyrium na LW,ale tu odpowiedź na twoje pytanie:po prostu MNIE NIE STAĆ.I tu mam ciekawostkę:gdyby mnie było stać,Lightweighty chciałbym wciąż połączyć z Addictem,nie z Serottą.Nie wybrałbym tej ramy mimo całej elegancji,bo uważam ją za gorszą od wielu tańszych ram.Może zastanawiałbym się nad Parlee,ale chyba wybrałbym Addicta.Ma porównywalne parametry,a kradnie sporo gramów na sztycy.A ja jestem za jak najlepszym stosunkiem wytrzymałości do masy.

Przed pojawieniem się Addicta przymierzałem się do Cervelo R3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...