Skocz do zawartości

[4000-5000] Zakup nowego bike'a do MTB, może full'a! HELP!


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie przerwę od forum, trochę poczytałem, podzwoniłem po sklepach, potargowałem się i tak:

 

Meridę Big Seven XT Edition 27,5" mogę dostać z rabatem 15%, czyli zamiast ceny 6499 zł. cena wyniosłaby niewiele ponad 5500 zł.

Link: http://www.rowerymerida.pl/produkt683/bigseven-xt-edition-rower-merida.html

 

Giant XTC 27,5" jeden z użytkowników fora może mi załatwić ten rower też z 15% rabatem, czyli zamiast 5999 zł. cena wyniosłaby 5100 zł.

Link: http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.27.5/17694/74021/#specifications

 

Przy takich rabatach raczej będę rozważał zakup któregoś z nich... choć nie wykluczam jeszcze KTM Ultra 1964 LTD 27 w cenie 4299 zł.

Link: http://www.bikecs.com/Produkty/1340/173788#.Uw952c5sS3p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida nawet przy cenie 5500 jest grubo przepłacona, w dodatku bez poszerzanej główki sterowej :teehee:

Giant - dużo lepiej niż Merida , niższa cena, duuużo lepszy amortyzator, łagodniejszy kąt sterówki .

KTM - rower o turystycznej geometrii, jeśli miałeś obiekcje do prowadzenia Meridy, to KTM jest jeszcze gorszy pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej rozmowie z salonem rowerowym pojawiła się jeszcze jedna opcja:

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=905&id_prod=5098

 

Mogliby mi tego Scale'a sprzedać za 5600 zł. Jak wg Was ten Scott wypada na tle Gianta XTC i Meridy Big Seven XT Edition? Kasa podobna za wszystkie 3 rowery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Scale i Gianta można porównywać, Merida duużo z tyłu.

Generalnie wyposażenie tych rowerów jest zbliżone, jedyna różnica to korba 3 rzędowa w Scale, co przy kołach 27,5" pozwoli pedałować na niższej kadencji po asfalcie, oraz jest przydatne przy wypadach w góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. opłacalność to sprawa indywidualna, ludzie za samą ramę potrafią więcej zapłacić :whistling:

Jeśli by je porównać np. z Canyonami - tyle, że 29" (które to Canyony mają dobry stosunek cena/wyposażenie) - to jak najbardziej warte są ceny 5100, 5600 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem, bo w moim zakichanym mieście takich drogich rowerów nie ma na stanie sklepu i się przejechać nie mogę....Muszę zamawiać w ciemno kierując się geometrią i siadając na czymś zbliżonym:(

 

Rulez co sądzisz o CUBE'ach? Znalazłem przed chwilą na stronie jeszcze takiego CUBA LTD SL 27,5 blackline  http://www.rove.pl/rowery-kolekcje/rowery-cube-2014/cube-mtb-hardtail-2014/rower-cube-ltd-sl-27-5-blackline-2014.html Specyfikacja bardzo podobna do Scotta, a cena o 800 zł. niższa... Wiem, że w przypadku Scotta po części płaci się też za markę, ale czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest, że w wielu sklepach, m.in. w Krakowie nie maja na stanie tych rowerów. Dzwoniłem w zeszłym tygodniu po sklepach i tak to właśnie wygląda... Muszę chyba wysłać zapytanie na forum gdzie w Krakowie szukać sklepu, w którym rowery nie kończą się na 3 000 zł.



gwizdek78, mamy 3 MARCA!!!

I co teraz? :)

 

No bryndza, zapłacę w tym miesiącu cały podatek za luty i kupię rower w marcu (o ile kupię w tym miesiącu, bo jak mi tak dalej będzie szło jak do tej pory, to mnie lipiec zastanie...)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i dobrze....

Przede wszystkim ochłoń. Pojeździj po sklepach, poprzymierzaj, pogrymaś, zrób listę za i przeciw - co Ci pasuje a co nie, poczytaj recenzje tego co Ci najbardziej pasuje, zastanów się jeszcze raz "na chłodno" i dopiero wtedy dokonaj zakupu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie kupuje roweru, przy takiej cenie zakup bez jazdy to delikatnie pisząc "zaćmienie umysłu" :whistling:

 

Osobiście Cube nie trawię, ale to nie znaczy, że innemu nie będzie pasował ...

 

a co Rulez da przymiarka roweru w sklepie, czy nawet przejechanie kilkudziesięciu metrów wkoło sklepu?

Niewiele, jak się dobrze przeanalizuje geometrię to, moim zdaniem, można kupować mając zaćmienie umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizować geometrię to sobie może ten kto ma praktykę i parę maszyn objeździł, a jeśli nie ma praktyki, to musi wsiąść na odpowiedni rozmiar i sprawdzić jak się na nim czuje ...

W każdym bądź razie będzie nieco inaczej niż na Scott Scale ... , ten akurat Cube bardziej by mi pasował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze....

 

Przede wszystkim ochłoń. Pojeździj po sklepach, poprzymierzaj, pogrymaś, zrób listę za i przeciw - co Ci pasuje a co nie, poczytaj recenzje tego co Ci najbardziej pasuje, zastanów się jeszcze raz "na chłodno" i dopiero wtedy dokonaj zakupu. :)

 

Taki jest plan i już mniej więcej jestem sprecyzowany, ale faktycznie tak jak pisze Rulez zakup w ciemno w oparciu jedynie o geometrię, to nie byłby dobry pomysł, więc czeka mnie jeszcze wycieczka do Krakowa i liczę, że w większym mieście nie będzie problemu z rowerami w cenie ok. 5-6 tys., na których będzie można się przejechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rulez

Z jednej strony tak, w SkiTeamie będą rowery za większe pieniądze, ale pojeździć, to nie pojeździ, gdyż nie pozwalają wyprowadzić roweru poza sklep nawet po zostawieniu dokumentu tożsamości czy innych cudów. Także usiąść usiądzie, pojeździć po ultra śliskich płytkach pojeździ, ale to by było na tyle. Sprawdzone, sam byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...