Skocz do zawartości

[amortyzator] rock shox 28 zamarza


aligatormarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam rower Cube Analog 2012 a w nim amortyzator Rock Shox 28/xc/tk.

Rower ma przejachane 3100km. Od ostatniej jesieni puszczam na amora przed jazdą Brunoxa i ogólnie był bardziej miękki, lepiej pracował.

Zacząłem jeździć zimą w mróz i niestety amortyzator jest sztywny, po prostu zamarza.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten widelec nie ma elastomeru, jest na sprężynie stalowej, tłumienie olejowe.

Masz już spory przebieg, przydałoby się do niego zajrzeć. Może masz już brudny olej albo wodę w środku. 

Może to tylko kwestia zgęstnienia oleju przy niskiej temperaturze albo przymarzło Ci pokrętło blokady nie odbija?

Jak zimno było, ile czasu jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przy najbliższej okazji poproszę chłopaków z serwisu żeby do niego zajrzeli.

Jeździłem przy -15, -10 i -3 stopniach, zawsze to samo, czas nie ważny, zamarzał od razu na starcie a blokady nie używałem.

Pytanie, czyn Brunoxem traktować amora przed każdym wyjazdem czy co któryś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Brunox służy do czyszczenia goleni amortyzatora. Psikasz PO jeździe, uginasz amora, ścierasz, psikasz, ścierasz, aż zbierze cały brud, potem wycierasz dokładnie. Brunox nie służy do poprawy działania amortyzatora, a jak się go dokładnie nie wytrze to dostaje się pod uszczelki i wypłukuje smar i olej z gąbek, co w rezultacie prowadzi do pogorszenia pracy amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanie, bo myślałem że to nie problem a jednak jest.

Gdzie w Warszawie, może ktoś podpowie moge oddać amor do serwisu, żeby nie trwało to 2-3 tygodnie z wysyłką do Harfy i żeby nie kosztowało 200-300 złotych, prawie tyle co wartość tego amorka? Nie wiem ile kosztuje taki serwis, podpatrzyłem na stronie Harfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zieno, sorry ale jak mam wyłać Ci amora do Lublina, kurierem? odesłał byś kurierem też? szkoda zachodu...

 

Amor odebrany z serwisu już, koszt niestety 130 zeta. Z amora wylała się woda i jakaś maź......... i po sprawie. Przeserwisowany, na sucho chodzi ładnie, jutro trasa to dostanie w .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to ładnie go zapuściłeś. Grunt, że dobrze się skończyło.

Cena za serwis powiedziałbym "standard". Spokojnie w przyszłości możesz wykonywać to sam, niema tam nic strasznego.

Dobrze, że w porę został zrobiony bo następnym krokiem byłoby zatarcie lag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...