Skocz do zawartości

[Amortyzator]XC32 SoloAir odpowiedni olej i uszczelki.


Scarper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamierzam przeserwisować mojego xc32 z przebiegiem <10km.

kupiłem już

redrum 100ml

pitstop 5w 200ml

pitstop 15w 100ml.

Co myślicie o olejach MOTOREXA mogę kupić po 40zł za litr oryginalne.

Odbiegaja jakościowo od tych oleji rock shoxa?

Wiecie gdzie dostane wszystkie o ringi i uszczelki potrzebne do tego amortyzatora?

Chce mieć cały zestaw bo przy rozbieraniu coś mogę uszkodzić.

Coś jeszcze potrzebuję?

Do pomocy będę używać

1:http://cdn.sram.com/cdn/farfuture/8P-0tVkORbkGInkolAIhdpFLdojC5xQJaZJYYlfyeX8/mtime:1343165396/sites/default/files/techdocs/gen.0000000004207_rev_a_2013_sektor_recon_xc32_solo_air_service_manual.pdf

2:http://cdn.sram.com/cdn/farfuture/tHgiGl-i5gGkjsvrXujQN0wqof99r6iaO4VCVWpP4s0/mtime:1372788167/sites/default/files/techdocs/gen0000000004392_rev_a_rockshox_oil_air_and_coil_chart_2014_0.pdf

Myślę o zmianie skoku na 120mm-spowoduję to pojawienie się luzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Olejom motorex nic nie dolega, przy czym to oleje mineralne a nie syntetyczne czy pół syntetyczne, po czasie mętnieją, natomiast nie zauważyłem żeby ten fakt jakoś negatywnie wpływał na działanie.  Jak przeczytasz poradnik o olejach będziesz wszystko wiedział.
 

Podepnę się pod temat.
Jeżeli zablokuję mojego xc32 solo air TK i nacisnę 1 ręką i on się ugina to źle?
Po prostu blokada puszcza.

Skup się raczej na usunięciu tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Scarper tak to opisał ("i nacisnę 1 ręką i on się ugina") jakby blokada w ogóle nie działała. Wtedy znaczyłoby że niema oleju w tłumiku, a mógłby uciec przez walnięty oring.  Natomiast rak jak koledzy radzą, smar wystarczy zwykły do niego, poza tym są tańsze opcje niż slick honey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że może mieć sucho,

a zamówiłem jeszcze oleje motorexa 5w i 15w.

I tak z ciekawości chcę go rozebrać.

Takie uszczelki będą pasować:http://allegro.pl/uszczelki-rock-shox-sid-solo-air-zestaw-uszczelek-i3877589604.html ?

W suntorze to inaczej działało amor się blokował, uginał tylko na troche.

A w Tk amor twardnieje, ale myslę że przy jeździe nie bedzie się uginał.

 


A 20$ za puszkę to nie tak dużo.

Zawsze będe miał smar.

Edytowane przez Scarper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tia 20$ za puszkę a wysyłka do kraju 25$ czyli obecnie jakieś 160zł, zestaw uszczelek 80zł, motorexy 2x40zł , to co już masz ok 50zł. 

Chcesz powiedzieć że masz zamiar wydać 370zł na rozbiórkę dla zabawy amora który chodzi po 500-600zł nowy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...