Skocz do zawartości

[ból kolana] Trzask w kolanie przy siadaniu.


nietoperass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem z lewym kolanem, mianowicie gdy podczas siadania przykładam rękę do kolana (po wewnętrznej stronie),

wyczówam jakieś pyknięcie, trzask. Nie wyczówam tego podczas chodzenia, problem pojawił się jakiś miesiąc temu. Od około miesiąca zażywam Collaflex. Jak myślicie to coś poważnego, powinienem iść z tym do lekarza, na jakieś USG?? Miał ktoś podobny problem??

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz chyba, że uzyskasz tutaj diagnozę? Znasz jakiegoś lekarza, który diagnozuje przez telefon? Jeżeli masz wątpliwości, to albo rób prywatnie usg, albo zapisz się do poradni ortopedycznej.

Czasem strzelanie w kolanach jest czymś "normalnym", u mnie kolana strzelają od dzieciństwa i nic się nie dzieje. Jeżeli u Ciebie to coś nowego, idź poradzić się lekarza specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam coś takiego podczas zginania prawego kolana. Coś mi chrupie tam, ale nie boli.

Byłem u dwóch specjalistów i powiedzieli, że jak nie boli to żebym się tym nie przejmował, bo taka ma natura. Dopiero jak zacznie boleć żebym przyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny objaw jak Ty już od kilku lat. Jak na razie nie mam większych problemów cały czas używam roweru do tego narty, uprawiam siatkówkę 2 razy w tygodniu i latem kite surfing. Wszystkie te sporty bardzo mają wpływ na kolana, ale pogorszenia stanu kolan nie zauważyłem. Kiedyś czytałem jeden artykuł i Pan  Dr Wiesław Niesłuchowski, specjalista schorzeń narządów ruchu napisał:
"

Pół biedy jeśli nie boli, a wykonywanie zwykłych codziennych czynności związanych z przemieszczaniem się nie sprawia problemów. Gorzej, kiedy trzaskom w kolanach towarzyszy ból, obrzęk i zaczerwienienie. To może świadczyć o zaawansowanych zmianach reumatoidalnych.

Szkodliwy nadmiar kilogramów

- Przyczyną trzeszczenia w kolanach mogą być urazy, niedoleczone złamania, koślawość, szpotawość, rozchwianie ustawienia kości - wyjaśnia dr Wiesław Niesłuchowski, specjalista chorób narządów ruchu. - Jednak najczęściej te dość głośne dźwięki są wynikiem zwyrodnienia (zużycia) stawów, spowodowanego wiekiem lub otyłością - dodaje.

Sport to zdrowie?

Co sprzyja zużyciu stawów kolanowych? Praca w pozycji stojącej, długotrwały brak ruchu, praca na kolanach, praca w wilgotnym środowisku.

Problemem mogą być też zbyt duże obciążenia na skutek wyczynowego uprawiania niektórych sportów (np. jazdy na nartach) - to tylko niektóre z czynników, przyspieszających zużycie się stawów kolanowych. Ostatnio naukowcy coraz większą uwagę zwracają na niezdrową wysokokaloryczną dietę. Zawiera ona bardzo duże ilości tłuszczów zwierzęcych. To natomiast prowadzi do jednej z chorób cywilizacyjnych - podagry, ta zaś może się objawiać m.in. trzaskami i bólami w kolanach.

Zadbaj o swoje kolana:

l Każdego dnia wypijaj, najlepiej na czczo, łyżkę oliwy z oliwek (możesz dodawać ją do sałatek)

l Pij tran (jeśli nie lubisz tego w płynie, sięgnij po kapsułki albo po tran smakowy. Tran doskonale "naoliwi" ci stawy)

l Unikaj przechłodzenia kolan. I tak np. kiedy jedziesz w dalszą podróż, osłaniaj je szalem

l Podczas wieczornego mycia przynajmniej przez 2-3 min stosuj na kolana masaż gorącym prysznicem

l Jeśli do trzasków dochodzą bóle, zastosuj maści rozgrzewające i przeciwbólowe, np. maść majerankową, kamforową. Możesz też posmarować bolące miejsca olejkiem kamforowym, tymiankowym. Uwaga: niektórzy przy tego typu dolegliwościach lepiej reagują na zimne kompresy, ale to sprawa indywidualna

l Oszczędzaj kolana (nie skacz, nie uprawiaj sportów wyczynowych), ale nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Najlepiej porozum się z lekarzem, który powinien zaproponować najlepszy dla ciebie rodzaj aktywności

l Ogranicz spożycie tłustych mięs i tłustego nabiału, wprowadź do diety więcej produktów na bazie pomidorów"
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie chrobotanie i strzelanie w kolanie przy kucaniu. Przekształciło się w łyżeczkowate pęknięcie łąkotki. Atroskopia i zszywanie. Do tej pory boli. A na wzmocnienie stawów jedyny najlepszy środek to AnimalFlex. Bardzo duża poprawa po kilku dniach brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli pomoze na stawy i chrzastki, to niewiele da jesli problem dotyczy wiezadel, jak u mnie. Bez usg niczego nie da sie powiedziec, od tego powinno sie ruszyc.

 

 Swoja droga, w rankingach AnimalFlex niekoniecznie stoi na podium, chociaz faktycznie pierwsza dziesiatka. Ktos wiecej mial z tym specyfikiem doswiadczenie i porownanie z innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle, że z prawie wszystkimi stawami, kolana, łokcie, nadgarstki, chrupie w szyi i dolej części kręgosłupa. Jeden lekarz powiedział, że to normalne, bo nie każdy będzie drugim Lewandowskim, inni mówili, że pomorze tylko zastrzyk, który pobudzi, nawilży stawy, ale tylko na jakiś czas. Zwykłe USG niewiele pomoże. Potrzeba dobrego USG, specjalistycznego, którzy robią lekarze specjalizujący się np. w leczeniu stawu kolanowego. Można się wspomagać naturalnie. Wilgoć z organizmu podobno wyciąga gorąca kąpiel nóg w wodzie z solą. Kąpiele w skrzypie albo macierzance. Do smarowania polecam olej z żywokostu, poczytaj sobie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem zteż z 3 innych ale nic nie pomagały. Mniej niż zero mogę z całą pewnością powiedzieć. Sam po 11 dniach animala czułem niesamowicie dużą poprawę. Mniej strzelań, chrobotanie ustało. Ból też spadł. Dlatego polecam w ciemno. Wiadomo, że każdy organizm różnie reaguje na środki dlaatego trzeba wypróbować kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć z organizmu podobno wyciąga gorąca kąpiel nóg w wodzie z solą. Kąpiele w skrzypie albo macierzance. Do smarowania polecam olej z żywokostu, poczytaj sobie o tym.

 

Jeszcze lepiej wejść do rozgrzanego do czerwoności pieca chlebowego, skuteczność wyciągania "wilgoci z organizmu" znacznie wyższa. :rolleyes: Dżizas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...