Skocz do zawartości

[stery] Czy bieżnia na amortyzatorze musi pasować do sterów?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pasować MUSI, pytanie tylko czy idealnie. Przede wszystkim nie może byc za niska bo korona widelca będzie tarła o ramę,  ani też za wąska bo będą luzy na boki. W pozostałych przypadkach np. innego skosu na łożysku i bierzni, jakoś to tam można spasować i przeważnie działa ale zdecydowanie najlepiej jeśli wszystko jest z jednego kompletu.

Natomiast luzy u Ciebie wcale nie musi być to kwestia bierzni, być może wystarczy jedynie dociągnąć. Czemu pytasz akurat o ten element, wymieniałeś coś ostatnio? Jaki to rodzaj sterów i łożysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Są to takie łożyska. Stery typu ahead. W tym sezonie łożyska wymienione na nowe. Luzów nie da się skasować. Kierownica obraca się ciężko, a luzy są dalej. Bieżnie dali mi w serwisie używaną myślałem, że będzie grało.

 

Wysłane z mojego MOVE przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska w sterach wykonywane są w 2  podcięciach - 36* lub 45* - podcięcie "bieżni" na widelcu musi pasować do łożyska, do tego stożek z podcięciem może mieć różną wysokość  - dopasowaną do zastosowanego uszczelnienia łożyska od spodu - to również musi współgrać z łożyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zadaj sobie najpierw pytanie, jeśli będziesz wiedział jakiej potrzebujesz gdzie ją kupić?

Przeważnie są dostępne tylko z całymi sterami. Jeśli masz duże luzy to prawdopodobnie miski są wybite, bo serwisanci powinni rozpoznać nie pasującą bieżnię od razu i dobrać pasujacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ale mam inny problem. Jak zamontować te stery? Jak kupiłem nowy amortyzator to nie zmieniałem sterów, bo nie wiedziałem nawet, że coś takiego istnieje  :icon_confused:. Teraz się zagłębiłem w temat przy okazji serwisu tego amortyzatora. Napisze ktoś krok po kroku albo poda jakiś link? Ja znaleźć nie mogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...