Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kupiłem pompkę, wygląda na porządnie wykonaną, jeszcze nie pompowałem, ale facet obok w sklepie zachwalał, że 3-4 ruchy i koło napompowane :) A że używa od 3 lat, to raczej solidna.

3-4 ruchy i napompowane? Do jakiego ciśnienia?:) Kupiłem na wiosnę nożną pompkę w Lidlu i aby podnieść ciśnienie z 2,5 do 5,5 bara potrzebuję nacisnąć ją jakieś 150-180 razy :) W związku z tym rozglądam się za czymś lepszym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem koszulkę za 35 zl w rozmiarze M i pasuje jak ulał i ten zestaw lampek, na razie tego nie wypróbuje, ale wieczorem kto wie, natomiast co do tych kolejek to byłem w dwóch lidlach dlatego, że w jednym nie było lampek nawet nie dostali, bo sie pytałem, a w drugim było wszystko, jeszcze nawet nie przegrzebane, więc raczej poranek był spokojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koszulki funkcyjnej - rozmiar "M" czyli najmniejszy pasuje spokojnie na osobę o wzroście 184 cm i szczupłej posturze. Nawet w sumie bliżej mu do bycia zbyt ciasnym niż do wiszącym. 

Rozmiar "L" chyba jakoś mocno się nie różni także powinno być okay z dobiorem rozmiaru koszulek funkcyjnych do danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bieliźnie funkcyjnej już było parę stron temu, za podobną cenę mamy markowy sprawdzony komplet.

 

Pompkę kupujemy raz na X lat, więc chyba lepiej dołożyć lepiej do polecanej i sprawdzonej Beto

http://www.cyklotur.com/akcesoria/pompki-rowerowe/podlogowe/p,pompka-podlogowa-cmp-069-z-manometrem-beto,170765.html

 

Ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 ruchy i napompowane? Do jakiego ciśnienia? :) Kupiłem na wiosnę nożną pompkę w Lidlu i aby podnieść ciśnienie z 2,5 do 5,5 bara potrzebuję nacisnąć ją jakieś 150-180 razy :) W związku z tym rozglądam się za czymś lepszym :P

 

Nie porównuj nożnej do tej z obecnej oferty, różnica wydajności pomiędzy nimi to przepaść.

Dopompowanie z 6 do 8-9 BAR to rzeczywiście okolice 5-6 razy.

 

(użytkownik takowej od 2 lat, z tym, że moja jest skalowana do 11 BAR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem dzisiaj pompkę, koszulkę na długi rękaw, oświetlenie oraz pokrowiec na rower. 
Pompka działa bardzo dobrze, jest solidnie wykonana. Porównywałem dokładność manometru z takim który mam przy kompresorze- podczas gdy kompresor pokazuje równe 3 atm, na manometrze w pompce jest w okolicach 3,3-3,5. Nie przeszkadza mi jednak ta niedogodność- pewnie istnieje jakaś możliwość aby skorygować odczyty manometru na pompce :P. Koszulka L przy moich 185cm wzrostu i 90kg wagi jest idealna. Jakby ktoś chciał to mam Mkę która jest niestety za mała, można pisać PW.
Oświetlenie wygląda przyzwoicie, wieczorem przekonam się jak świeci. Myślę o nabyciu akumulatorków do przedniej lampki aby móc je sobie w każdej chwili doładować. Pokrowiec kupiłem bardziej z myślą o motocyklu- idealnie pasuje na Aprilię RS125, należy tylko uważać żeby przy naciąganiu go nie rozciąć o jakiś wystający element.
Jeśli chodzi o pozostałe akcesoria sportowe z lidla to posiadam pulsometr Crivita i koszulkę funkcyjną na krótki rękaw. Pulsometr kupiłem z myślą o zrzuceniu wagi podczas biegania- działa nawet na suchej skórze, i chyba dobrze pokazuje puls bo waga spadła w dół :) Jeśli chodzi o koszulkę to według mnie jest o wiele lepsza niż najtańsza koszulka z Decathlona, materiał jest bardziej przyjemny w dotyku.

PS:Zjawiłem się pod lidlem krótko przed 8:00 a już było pełno ludzi pod sklepem, wszyscy atakowali stoisko z kurtkami. Niektórzy brali po 5-10 kurtek i koszulek Pewnie niedługo znajdą się na allegro z odpowiednio wyższą ceną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odwiedziłem dziś Lidla :-) Kupiłem sobie dwie koszulki rowerowe z zamkiem na całej długości. Materiał jest bardzo podobny do koszulek z krótkim rękawem, które były w roku ubiegłym, chyba w lipcowej ofercie. Co do rozmiarówki potwierdzę to co kolega maniekhdi wyżej napisał. Na codzień noszę XL. Mam 180 cm wzrostu. Natomiast ta koszulka w rozmiarze L pasuje nadzwyczaj dobrze. Kupiłem również skarpetki, a to ze względu, że w poprzedniej ofercie rowerowej kupiłem i bardzo mi podpasowały. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w przypadku koła samochodowego tak samo? Zastanów się, o czym mówisz, bo można pompować oponę w kolarce i oponę w rowerze dh...

 

 

A co mnie koło samochodowe obchodzi? To jest forum rowerowe więc domyślnie odpowiedź zamieszczam pod kątem rowerów.

 

Zastanów się co rozumiesz z tekstu pisanego. Podałem konkretny przypadek, z konkretnymi ciśnieniami. Nie było to pompowanie od zera, a co można było wywnioskować, dopompowywałem po 3 ATM. Tak robię najczęściej i w tym przypadku mowa o 5-6 razach się potwierdza, czyż nie?

 

A może chcesz zarzucić mi kłamstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem koszulki z długim rękawem i rozmiar M mógłby służyć za namiot dla dwóch osób. Mam 183cm wzrostu i była na mnie sporo za duża. Przeglądałem kilka otwartych i wszystkie miały dziwaczne rozmiary. Zrezygnowałem z zakupu. Zastanawiam się jeszcze nad kaskiem, też było ich trochę.

 

Za to bielizna termoaktywna robiła przyzwoite wrażenie(mimo nie najlepszych opinii na tym forum) . Było jej bardzo dużo i nikt się nią specjalnie nie interesował, więc pewnie za miesiąc wyląduje na przecenach. Za połowę ceny chętnie przygarnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dałem się skusić na pompkę. Pierwsze pompowanie przebiegło pomyślnie a pompka używana ostrożnie powinna wystarczyć na lata. Tak to sobie tłumaczę, bo gdyby nie ta oferta to kupiłbym jakąś SKS z >100PLN. Opony są nabite a czy to jest 5 barów, czy 4,7 barów, to ani nie mam jak sprawdzić, ani specjalnej różnicy mi nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie porównuj nożnej do tej z obecnej oferty, różnica wydajności pomiędzy nimi to przepaść. Dopompowanie z 6 do 8-9 BAR to rzeczywiście okolice 5-6 razy. (użytkownik takowej od 2 lat, z tym, że moja jest skalowana do 11 BAR).

No niestety pompka z obecnej oferty ma max 6 bar więc pewnie jak moja nożna będzie się "kończyć" tzn. ciężko pracować nieco wcześniej. Pompowanie wyżej pewnie wykończy ją szybko a mi zależy na szybkich i sprawnych 7 barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem koszulkę z krótkim rękawem z zamkiem na całej długości (oficjalnie jej tam nie miało być) oraz koszulkę z długim rękawem. Nie ukrywam, że rozmiar M w Lidlu jest bardzo dziwny i chyba muszę kark potrenować  :laugh: Oświetlenie według mnie słabe szczególnie jak zobaczyłem wielkość przedniej lampki (muszą opracować wersję kompaktową). Skusiłem się jeszcze na cudowny spray do naprawy opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka dł. rękaw rozmiar M dla wzrostu 171 cm zakrywa mi cały tyłek :D Rękawy by uszły.Inna sprawa, że przymierzałem jakąś otwartą eMkę i pasowała, więc wziąłem nieotwieraną - świeżą :D A tu masz babo placek.

Spodnie M też jakieś duże... luźne w pasie i przy kostkach. Wkładka licha, chyba ją wyrzucę i będę jeździł ze spodenkami letnimi pod tymi spodniami.

PS: 

... ide, pacze i widze... koszulka M leży sobie gdzieś tam z dala od nowej kolekcji (rzut z poprzedniej edycji - kosztowała wtedy 44 zł) cena 15 zł i pasuje jak trzeba!

Dziwna sprawa te lidlowskie rozmiary, bez przymierzania nie ogarniesz tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli spodnie ocieplane bez szeklek rozmiar XL będą za krótkie na 190 cm wzrostu?
wg mnie za krotkie. L nie rozni sie dlugoscia od XL!

wiec na 190cm bedzie na styk lub lekko za krotkie

 

spodnie juz odpuscilem bo za male :/

 

 

 

Nie porównuj nożnej do tej z obecnej oferty, różnica wydajności pomiędzy nimi to przepaść. Dopompowanie z 6 do 8-9 BAR to rzeczywiście okolice 5-6 razy.
w takim razie chyba po nia wroce, bo mam reczna ktora musze sie namachac :/

 

 

 

To ja kupiłem te dwie rzeczy w ciemno, a następnym razem będę miał to na uwadze, żeby jednak przymierzyć 
przeciez mozesz oddac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie koło samochodowe obchodzi? To jest forum rowerowe więc domyślnie odpowiedź zamieszczam pod kątem rowerów.

 

Zastanów się co rozumiesz z tekstu pisanego. Podałem konkretny przypadek, z konkretnymi ciśnieniami. Nie było to pompowanie od zera, a co można było wywnioskować, dopompowywałem po 3 ATM. Tak robię najczęściej i w tym przypadku mowa o 5-6 razach się potwierdza, czyż nie?

 

A może chcesz zarzucić mi kłamstwo?

Po pierwsze, wyjmij kołek z d.. bo Cię chyba uwiera. A po drugie, to jak się już uczepiłeś koła samochodowego, że Cię nic nie obchodzi to może odnieś się do reszty, bo ja dalej twierdzę, że podniesienie ciśnienia o 3 bary w kole od kolarki a w kole od zjazdówki nie może być zrealizowane tą samą ilością machnięć pomki, po prostu precyzuj co chcesz powiedzieć, bo takie rzucanie "5 razy machniesz i git" to wprowadzanie ludzi w błąd. Potem kupią i będą mieć pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...