Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. oferta rowerowa 2014 cz.1


Rekomendowane odpowiedzi

Mini recenzja rękawiczek z Lidla:

 

Ostatnio zgubiłem jedną rękawiczkę. Za pierona nie mogę znaleźć - pewnie kot gdzieś wyniósł ;) Z tego powodu stwierdziłem że 15zł to nie pieniądz i wypróbuje te z Lidla.

Wybrałem te z czerwonymi wstawkami dlatego, że układ materiałów wydawał się najsensowniejszy. Cienka lycra na wierzchu dłoni/nadgarstka i trochę grubszy materiał na kostkach i palcach.

Jakość wykonania na przyzwoitym poziomie, materiał ujdzie poza wspomniana lycrą, która wydaje się za delikatna do stosowania w rękawiczkach, wizualnie są ok.

Jazdy odbyły dwie po około godzinę. Pierwsza w ulewie dawały radę całe przemoczone, nie było w nich zimno, wiatr nie wyziębiał kostek palców, chwyt był dalej pewny - wyschły szybko tak, że nie zdążyły zaśmiergnąć. Druga jazda przy około 16 stopniach i tu rozczarowanie. Spód rękawiczek wykonany jest z czegoś śliskiego, nieprzewiewnego, nieoddychającego, co po około 30 minutach jazdy spowodowało spocenie dłoni (zaznaczam, że dłonie mam suche ze wskazaniem na bardzo suche) co spowodowało ślizganie dłoni w środku rękawiczek. Cóż z tego że chwyt kierownicy pewny (styk gripy-rękawiczki), wkładka dobrze amortyzuje skoro dłoń nie ma podparcia w środku rękawiczki?

Zobaczymy co się będzie działo przy temperaturach w okolicy 30C ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ostatnio była do kupienia ładowarka słoneczna powerbank z Lidla.

Coś podobnego ja ta z linku: http://allegro.pl/ladowarka-sloneczna-solarna-5000-mah-power-bank-i4297939014.html

 

Kupił to ktoś? Używa? Może potwierdzić ładowanie telefonu z włączonym GPS'em i Stravą do zapisu trasy?

Lub tylko włączonym na podtrzymanie go, żeby się nie rozładował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampek Empik/Netto (jeśli to ta sama konstrukcja) - w mojej na początku użytkowania pęknął ten plastikowy haczyk do spinania silikonu i to tak po prostu, nie od jakieś gleby czy coś. Lampka od tego czasu jest przypięta drucikiem i nawet jej nie ściągam z roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon

Nie mam tej ładowarki z lidla, ani tej z allegro. Ale według mnie nie opłaca się kupować tego typu ładowarek, jeśli nie jedzie się na dłuższy czas w miejsce gdzie nie ma dostępu do prądu. A na jeden czy dwa dni znacznie lepiej wybrać zwykły power bank. Będzie zajmował mniej miejsca a będzie miał większą pojemność.

 

A na przykładzie tej ładowarki z allegro.

Jeśli faktycznie akumulator ma pojemność 5000mAh (5Ah) i napięcie 3.7V otrzyma się 18,5 Wh. A panel słoneczny ma moc 0.7W, czyli pełne ładowanie powinno trwać około 26 godzin na pełnym słońcu. A wiadomo że słońce raz świeci mocniej a raz słabiej więc efektywna moc panelu jest jeszcze niższa.

Doliczając jeszcze straty wychodzi na to że panel musiał by leżeć kilka dni na słońcu by się naładować.

 

Sam powerbank działa jak zwykła ładowarka. Więc to czy telefon będzie się ładował czy tylko będzie miał przedłużone działanie zależy od prądu z jakim będzie ładowany.

Ale w większości będzie to prąd ponad 1000mA, w tej z allegro 1500mA, czyli spokojnie powinna ładować telefon. 

 

Ale jadąc na dzień czy dwa wybrał bym zdecydowanie zwykły power bank bez panelu słonecznego. A najlepiej taki na ogniwa 18650. Który przy takiej samej wielkości będzie miał znacznie większą pojemność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w netto oferta rowerowa między innymi:

zestaw lampek silikonowych za 10 zł

koszulka spodenki 28zł

rękawiczki 10zł

bagażnik na sztyce 30zł

http://www.netto.pl/gazetka.html?id=276#/page/11

 

Byłem, obejrzałem i powiem, że szkoda by mi było dać za coś takiego 5 zł. Badziew...chociaż nie: BADZIEW!!! Lidl to przy tym pełna profeska. Nie polecam, szkoda Waszego czasu na wycieczkę do Netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem w kwestii butów biegowych z Lidla. Posiadam dwie pary (rzut 2013,  bodaj luty/marzec i lipiec). Z tego co widzę, to różnią się od obecnych podeszwą, oraz co oczywiste, przy każdym rzucie, cholewką. Wracając do wrażeń z użytkowania, przebiegłem w nich do tej pory 170 i 90 km, a biegam od wiosny '14. Nie narzekam, nic nie obciera, biega się fajnie. Staram się biegać ze śródstopia, a nie z pięty. Zdrowiej, jak i buty amortyzacji zaawansowanej nie mają. Mam również porównanie do innych butów (Nike Revolution 130PLN w Lildu, Asics modelu nie pomnę, trailowe, bodaj 300-350 PLN) i muszę stwierdzić, że biega mi się ok w każdej parze. Nie wiem, może za mało trendy, albo jazzy jestem, ale takie mam odczucia. Biegałem po 15 km w lidlowych i nic się nie działo. Jedyne co zrobiłem, to wymieniłem w kładki na inne, zresztą też lidlowe, bo oryginalne miały ostrą fakturę i robiły się odciski przy dystansach powyżej 10 km, zwłaszcza jak było gorąco. Obecnie jest z tym znacznie lepiej. W porównaniu do butów z Deca, to jednak te z Lidla wyglądają jak buty do biegania, a nie jak Sofixy :) W tym roku nie kupię już żadnych, poczekam, zobaczę jak długo pociągną te z Lidla, jak i Nike, jak będą się buty kończyć będę myślał, czy starczą lidlówki czy szukać na wyprzedażach jakiś firmówek.

Reasumując: jak ktoś jest początkujący, chce spróbować biegania, czy biega 2 - 3 razy w tygodniu po 6-12 km to buty są jak najbardziej ok. Jak bieganie się nie spodoba, czy buty nie podejdą pod stopę, zawsze będzie można, z racji tego, że całkiem fajnie wyglądają, bez wstydu użyć ich niezgodnie z przeznaczeniem :P

Opinia powyższa jest moja, przeze mnie wyartykułowana, poparta obcowaniem z kilkoma parami butów różnych producentów i czytelniku nie masz obowiązku się z nią zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty do biegania można zacząć oceniać jak się w parze przebiegnie z 500km ;) Inaczej to są tylko subiektywne uczucia. Tak samo z rowerem, nie można powiedzieć po przejechaniu 3km że geometria jest super i idealna w teren. Przebiegniesz więcej to wtedy możesz porządny tekst naskrobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty do biegania można zacząć oceniać jak się w parze przebiegnie z 500km ;) Inaczej to są tylko subiektywne uczucia. Tak samo z rowerem, nie można powiedzieć po przejechaniu 3km że geometria jest super i idealna w teren. Przebiegniesz więcej to wtedy możesz porządny tekst naskrobać :)

Wow! Czyli jak przebiegnę 500 km w parze butów, to nie będą wówczas moje subiektywne odczucia tylko obiektywne. Hmm, ciekawe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż w Tesco? A co oni chcą wyprzedać? Tanie kiepskiej jakości dętki, albo rozkuwarkę do łańcucha za 32 złote? A może mocno plastikowe pompki? Naprawde nie warto sobie zaprzątać głowy Tesco, chociaż widziałem tam ,,makrokesza" za 1,5 tysiąca, na hydraulice i XCM, co mnie zaskoczyło, ale i tak stoi tam już któryś miesiąc. Przynajmniej takie jest Tesco u mnie we Włocławku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że po 100 km to  taki but nie jest nawet rozbiegany, tu tylko twoje zadowolenie jest oparte na tym że był tani i jako go założyłeś to się nie wyrwały sznurówki a podeszwa nie odkleiła.

Moje zadowolenie oparte jest na tym, że dobrze mi się w nich biega (a zacząłem mając 94 kg, obecnie mam 79 kg), i nie widzę, póki co różnicy w stosunku do droższych butów. Taniość tych butów zadowolenie me tylko potęguje. Niezależnie od tego, może się okazać, że w czasie kiedy zajadę jedną parę butów za 200 PLN, będę śmigał w 3 lidlowskich, z czym się od początku liczę, za te same pieniądze, co w cale nie oznacza, że źle na tym wyjdę, a wydaje mi się, że nawet lepiej, przecież lepiej biegać w kilku parach na przemian, niż ciorać jedną non-stop, co zresztą obecnie czynię. Noga się nie przyzwyczaja do jednego buta, but odpoczywa po użyciu. Jak zacznę biegać szybciej na dłuższych dystansach to się zastanowię co i jak, obecnie jestem zadowolony. Nie mam również parcia na rzeczy tzw. firmowe, gdyż na ogół są moooooocno przepłacone w stosunku do tego co oferują. Co się zaś tyczy najtańszych butów z deca, to najzwyczajniej w świecie paskudne są, a jak je kiedyś mierzyłem, to fatalnie leżały na stopie, w przeciwieństwie do tych "złych" butów z Lidla.

 

Powtórzę moje podsumowanie, gdyż może Ci umknęło, przeca nie namawiam do biegania maratonów po 2:45 w lidlowskich butach :

 

Reasumując: jak ktoś jest początkujący, chce spróbować biegania, czy biega 2 - 3 razy w tygodniu po 6-12 km to buty są jak najbardziej ok. Jak bieganie się nie spodoba, czy buty nie podejdą pod stopę, zawsze będzie można, z racji tego, że całkiem fajnie wyglądają, bez wstydu użyć ich niezgodnie z przeznaczeniem :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W Lidlu dzisiaj natknąłem się na google na gumkę, z wymiennymi szkłami, opcjonalnie ze ,,standardowymi" uchwytami na uszy, jak do okularów, mam takie same ze sklepu motoryzacyjnego.
Jednak te google są godne polecenia, mają takie coś na nos, więc nie uwierają, ale nie do każdej twarzy pasują, nie do każdej dojdą ,,gąbeczki" które chronią przed wiatrem.
Oraz znalazłem mleczko naprawcze do opon za 10 zł ... dało by rade nim zrobić Ghetto Tubeless ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Chyba każde-

Ja kupilem swoje okulary takie z pełnymi oprawkami

Zamiast tych na uszy mozna zamontować gumke -fajna sprawa.

te gąbeczki miał każdy model już przynajmiej od poprzedniej oferty...

Co do tego mleczka-jak byś przeczytał,to pisało na tym twoim mleczku ze po zastosowaniu  wyrzucić opone xD Więc wątpie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strojow jak ktoś nie ma kasy, to szczerze polecam po dłuższym użytkowaniu - te z ofety pod koniec maja w Lidlu, szelki nie wgryzają się w skórę, spodenki są wygodne, cały strój jest przewiewny, nie czuć potu po jeździe, a i wkładka w spodenkach wygodna. Co do prześwitywania - lekko prześwitują, ale zawuważyłem, że nie przez całość, a tylko od góry, więc warto po prostu jeździć bez bielizny w tym lub spuścić koszulkę ;) Desgin fajny, aczkowiek trochę zerżnięty od Krossa jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...