Skocz do zawartości

[Rdza] Zardzewiałe styki od lampy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zardzewiały jeden styk przy przednim kole (piasta z dynamem wewnętrznym) i boję się, że oświetlenie może się przez to zepsuć.

Na te styki nakłada się taką plastikową końcówkę z kabelkami od oświetlenia.

Styki są dwa, zardzewiał tylko jeden, ale jest z bardzo cienkiej blaszki ok. 2 x 4 mm powierzchni i może 0,2 mm grubości, więc rdza go przeżre dość szybko.

Czy jest jakiś preparat, który zlikwiduje rdzę, a jednocześnie nie uszkodzi blaszki i nie zakłóci przepływu prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

WD 40? AC 90? i inne?

 

Wyżej wspomniane środki się nie nadają, bo zawierają smary w swoim składzie, co może pogorszyć kontakt a nie go polepszyć. Do tego typu procesu należy użyć:

Kontakt Gold 2000 - środek dedykowany do czyszczenia kontaktów elektrycznych (lub innej marki, odwiedzić sklep elektryczny/elektroniczny)

Awaryjnie jest środek PCC Kontakt do czyszczenia elektroniki, też dobrze usuwa tlenki, ale z tym trzeba delikatnie, gdyż jego nadmiar pozostawia lepki nalot.

A najlepszy będzie papier ścierny - ale tu ogólna uwaga. Trzeba to robić z głową, gdyż zniszczy się w ten sposób pokrycie - o ile jest. Typowe pokrycia kontaktów to złoto, nikiel lub cyna. Ordynarne konektory zwykle to czysty mosiądz, więc tutaj nie ma co się szczypać. W innym przypadku pojechanie po pokryciu odsłoni metal bazowy, co w przypadku miedzi spowoduje, że z pewnością problem z czasem powróci. W takim przypadku lepiej najpierw potraktować najpierw złączkę jakąś chemią, a papier ścierny to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Typowe pokrycia kontaktów to złoto, nikiel lub cyna. Ordynarne konektory zwykle to czysty mosiądz, więc tutaj nie ma co się szczypać. W innym przypadku pojechanie po pokryciu odsłoni metal bazowy, co w przypadku miedzi spowoduje, że z pewnością problem z czasem powróci.

Mowa o zardzewiałym styku a nie zaśniedziałym. Wygląda na to że powłoka (pewnie cyna) oblazła i rdzewieje stalowa stal.

Papier ścierny + ew. jak wyżej"Kontakt" i zabezpieczyć tłustym przewodzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Wygląda na to że powłoka (pewnie cyna) oblazła i rdzewieje stalowa stal.

:huh:

nie zeby sie czepiac, tylko jakos tak zwatpilam.. stalowa stal? wiem o weglowej, ale zeby tez stalowa ..?

 

Ujelo mnie to, choc zawsze przeciez moge czegos nie wiedziec :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenthin

punkty na forum sa jedna z ostatnich rzeczy, ktora ma jakikolwiek wplyw na moje cieszenie sie. Co nie znaczy, ze odmawiam sobie popatrzec na swiat - tudziez zagladac na forum - bez klapek na oczach. A figury i srodki stylistyczne, przy calej ich nie-blednosci, tez mozna potraktowac z przymruzeniem oka.

 

Poniewaz doceniam Twoja role tutaj proponuje odjac mi dowolna liczbe punktow, nie zglosze zastrzezen. Bedzie wilk syty?

Pozdr B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...