Skocz do zawartości

[Amortyzator] Zakup - Reba RL Solo Air 2013 vs. SID RL Dual Air 2012


sheva87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wgniecenie odpada, nawet jeśli to rysa to mały temat,równie dobrze to może być refleks światła, zainteresuj się lepiej tą krechą która idzie przez środek korony. Poproś autora zdjęć o zbliżenie, bo foty są na tyle słabej jakości że to pytania raczej do wróżki.

Ogólnie amor wygląda ok, ładne nie zżółknięte uszczelki kurzowe, myślę że wart zainteresowania.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgniecenie odpada, nawet jeśli to rysa to mały temat,równie dobrze to może być refleks światła, zainteresuj się lepiej tą krechą która idzie przez środek korony. Poproś autora zdjęć o zbliżenie, bo foty są na tyle słabej jakości że to pytania raczej do wróżki.

Ogólnie amor wygląda ok, ładne nie zżółknięte uszczelki kurzowe, myślę że wart zainteresowania.

 

Jak nie che dać zdjęć z bliska to coś ukrywa. Bo ta krecha na koronie to nie wiadomo co to czy lekka ryska czy klej z pozostałości od transportu. Dziwi mnie że bardziej się koroną przejmujesz niż tym czymś na goleni ;)

 

Sprzedawca amortyzatora ma opis taki:

 

Sprzedaję Amortyzator Rock Shox Reba SL 100mm

Doskonale wszystkim znana konstrukcja, ceniona za swoją niezawodność, sztywność i wysoka kulturę pracy.

W przeciwieństwie do aktualnym modeli reba solo air, SL posiada dwie komory powietrzne dzięki czemu jest bardziej czuły i płynny.  

Amortyzator jest w idealnym stanie, Pracuje wyśmienicie, wszystkie regulacje i gwinty 100% sprawne. Wizualnie tak jak na zdjęciach, na dolnych goleniach jest jedno obtarcie na naklejce i czarnym lakierze powstałe podczas transportu. Gdyby nie to amortyzator można by traktować prawie jako nowy.

 

 

Sterówka 1 1/8 – 23 cm

Skok: 100mm

Mocowanie Hamulca: Post Mount

Blokada: Poplock na kierownicy – w zestawie

Tłumienie: Motion Control

Medium sprężane: Dual Air

Waga ze sterówką 23cm wynosi 1601g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardziej się martwię rysą na podkowie niż na goleni bo amor z tak lekko zarysowaną golenią spokojnie pojeździ, a z pękniętą podkową stracisz zęby :) 

Sprzedawca nie do końca wie co pisze bo SoloAir to nadal 2 komory powietrzne, z tą różnicą że ciśnienie ustawia się w nich samoczynnie.

Wciąż podtrzymuję że widelec godny uwagi bo nie ma żadnych śladów montażu, na moje to na goleni to bardziej refleks albo przyklejona drobina syfu.

Jak masz telefon to zadzwoń, ew. napisz i zapytaj wprost co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisał ale fotek nie dał:

 

Witam. Amortyzator jest naprawdę w świetnym stanie, Mogę zgodzić się na Pana propozycję. Proszę potwierdzić zakup i podać dane do wysyłki, wtedy zakończę aukcję i wyślę amortyzator za pobraniem. Chyba że woli Pan wpłatę na konto. Pozdrawiam 
 
Telefonu nie podał, na tych hakach widać jak by nigdy nie był montowany. Ciekawe. Co do ceny to pisałem do niego i na razie jest 900 zł razem z przesyłką. Co o tym sądzicie?

Bardziej się martwię rysą na podkowie niż na goleni bo amor z tak lekko zarysowaną golenią spokojnie pojeździ, a z pękniętą podkową stracisz zęby :)

Sprzedawca nie do końca wie co pisze bo SoloAir to nadal 2 komory powietrzne, z tą różnicą że ciśnienie ustawia się w nich samoczynnie.

Wciąż podtrzymuję że widelec godny uwagi bo nie ma żadnych śladów montażu, na moje to na goleni to bardziej refleks albo przyklejona drobina syfu.

Jak masz telefon to zadzwoń, ew. napisz i zapytaj wprost co to jest.

 

O zarysowaną goleń chodzi o to żeby uszczelka dobrze zbierała z goleni i chodziła po niej nie rysowała. A jak jest pękniecie na koronie to powinien sprzedawać jako uszkodzony.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Są rysy i rysy, jedne szkodza uszczelką z innym da się żyć. To co sprzedawcy powinni a co robią to zupełnie inna bajka.

Jeśli jest 100%, bez pęknięć i rys na lagach to cena jest adekwatna, jeśli to co pokazałeś to ryska to automatycznie cena powinna spać o 150-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy blokada dziala bez problemu.

2009-2011 max 2012

Patrząc na to jak skonał twój xcr pamiętaj że taką rebę trzeba minimum raz na rok oddać na serwis.

Chociaż to już pewnie Ci napisali wcześniej :)

 Serwis to podstawa jeszcze zależny i le przejedziesz w sezonie bo jak 200 km to chyba nie :)


Tylko  mój XCR ma 6 lat i na karku 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma 100% komentarzy pozytywnych, wszyscy chwalą go za tranzakcie. I nie ma żadnych komentarzy anulowanych.

 

A jak tą gwiazdkę głęboko się wbija i czym najlepiej? Chyba że jest ale nie mam pewności. A w ogóle musi być ta gwiazdka, ona tylko luzy koryguje ? A ta rura ma 23 cm a moja ma chyba 22 cm to będzie trzeba ciąć? Albo dam podkładkę albo utnę 1 cm czy 5 mm. Albo jeszcze inaczej zdejmę stary amorek zmierzę jego rurę i utnę na taką samą długość ;) I coś jeszcze muszę wiedzieć ważnego przy zakładaniu amorka, żeby się nie zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię w swoim przypadku rama kellysa, główka była taka krzywa że....

Nadal jest niedorobiona, tu chudsza a tutaj grubsza.

A na jakąmś porządną ramę i amortyzator to dopiero pozwolę sobię w maju, może jakiś full 26".

Edytowane przez Scarper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytanie do wróżki.

Po tym zdjęciu widać co najwyżej że stery w ogóle "są". 

Wyciągniesz je to się dowiesz. Ew. odczytaj model z dekielka jak jest jakiś podany i poszukaj w internecie. Zatrważające jak wielka w narodzie niechęć do używania wyszukiwarek internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...