Skocz do zawartości

[łańcuch] zabezpieczenie na zimę


Rekomendowane odpowiedzi

Ze wojego letniaka (skoro jest rower na zimę zwany zimówką, to chyba na lato to letniak), zdjąłem łańcuch i chcę go schować na zimę. Wyczyszczę go w benzynie i teraz moje pytanie jak go zabezpieczyć na zimę? Czy wystarczy każde na każde ogniwo kapnąć smaru, zwinąć w kółeczko i włożyć do pudełka, czy jakoś bardziej zabezpieczyć? Np. wymazać go w jakimś smarze? Nigdy nie zdejmowałem łańcuch na zimę więć nie wiem jak go zabezpieczyć na dłuższy czas. Więc będę wdzięczny za każde uwagi.

No i oczywiście największy problem. Gdzie schować, żeby małżonka się nie burzyła, że kolejne rzeczy rowerowe walają się po szafach? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, żeby Nive'ą. Niedobrze ja posmarowałem kremem na odparzenia dla dzieci - Sudocremem. :wallbash:

Fatalnie, będę musiał wyłudzić od dziecka trochę nawilżonych husteczek do pupy i wytrzeć moje maleństwo z Sudocremu. :w00t:

A może dobrze by było włączyć mu na zimę termowentylator, żeby mu nie było zimniutko w garażu. Biedactwo zmarznie   :laugh:  :teehee:  

Łańcuch już zdjąłem a rower schowałem głęboko w garażu.

Łańcuch już wyczyściłem benzyną więc teraz tylko go nasmaruję i do pudełeczka.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...