Skocz do zawartości

[renowacja] Falcon golden arrow 112


Rekomendowane odpowiedzi

Te" panewki" są przy kierownicy po to aby cenkościenna rurka z kórej wykonana jest kierownica nie wyginała sie w okolicach mostka. Taki patent miałem w swoim starym rowerze szosowym Huragan. Możesz zrobić w ten sposób iż zamontuj kierownicę 25,4 mm i zastosuj podkładki z blaszki aluminiowej o takiej grubości aby pasował mostek. Teraz już nie stosuje sie tych "panewek" , gdyż kierownice są wykonane ze znacznie mocniejszego aluminium . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciężkim sercem, ale niestety uciąłem baranka ze względu na to że schodziłem dzisiaj z 10 sklepo-serwisów rowerowych w Krakowie i ci młodzi panowie mi tylko rower proponowali zmienić jak usłyszeli jakiej średnicy kierownicy szukam, nie znalazłem nic co by mi podeszło, żeby nie było byłem i pod halą (krakus wie o co chodzi) i kilku szrotach, no nic, życie bywa ciężkie

 

zakupiłem za to sztycę która mi odpowiada, siodełka jeszcze nie ma, na razie to bez większych regulacji wygląda tak:

13519065200005931862_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary rower, stare standardy, nic tam ważne że się do przodu ciągnie :)

 

    falprawkon.jpg

 

Tak się do owijki izolacją przymierzyłem, podregulowałem przerzutki, hamulce itp. i się wybrałem na śniegu na test, szybko się okazało że hamowania w takiej aurze na klockach nie mam ...

Tylne koło niestety muszę ściągnąć i poprawić centrowanie trochę, bo delikatnie widać bicie na boki co mnie denerwuje,

siodełko testowe na tej sztycy wygląda tragicznie źle, mam nadzieję że inaczej będzie z tym które pojutrze powinno już być u mnie, tzn. będę je chciał trochę w dół pochylić. Na takim obróconym baranku dużo lepiej mi się jeździ niż w oryginale, chyba pozostanie na miejscu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko dętki wymienię, bo oponki są w nadzwyczaj zadowlającym stanie

w sumie nic nie będę do niego dokładał więcej, wolę na nowy rower odkładać pln-y niż nie wiadomo co jeszcze w nim wymieniać, bo sobie policzyłem że jest to po prostu nieopłacalne, a i tak już jeździ się na nim całkiem zadowalająco. Na razie brakuje mi tylko jeszcze nakrętki kontrującej tylnej piasty, ostatniej od wew. strony ramy  (tzn. nie brakuje, jest na miejscu, tylko kawałek zewnętrzny się ułamał jak dociągłem za mocno szybkozamykacz :/ Jest ona co najmniej nietypowa i na pewno takiej nie znajdę, coś innego muszę tam wkręcić, albo zrobię zdjęcie przy okazji jak będę koło ściągał do centrowania ponownego, może ktoś z Was znajdzie takową niepotrzebną w swoich zapasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta nakrętka jest zmyślnie wykonana, poszukam gdzieś po serwisach takiej

Na razie znalazłem inną zwykłą nakrętkę o podobnej szerokości, ale muszę dołożyć od strony ramy jeszcze podkładkę zębatą żeby się piasta czasem nie chciała przesunąć podczas jazdy, mam chyba wszystkie inne rozmiary takich podkładek w zbiorach tylko nie na interesującą mnie średnicę

Edytowane przez jerzygc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "zmyślnie"? Ot zwykła nakrętka kołnierzowa ząbkowana.

 

Jesteś z Krakowa. Na Kościuszki, mniej więcej na wysokości Rossmana znajduje się mały sklepik rowerowy. Mają części do rowerów tanich oraz z poprzedniej epoki. Może tam znajdziesz taki element. Jeśli jednak nie zależy Ci na oryginalnym wyglądzie -> pierwszy lepszy sklep z art. metalowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenthin, dzięki za info o sklepie, ale z tym stwierdzeniem "zwykła nakrętka" to poczekam do momentu aż im ją pokaże w sklepie, w sumie już zmontowałem wszystko, ale dla porządku tam podskoczę i zapytam, bo jednak wolałbym oryginalną wkręcić.

W żadnym wypadku nie chcę nic wytykać czy coś w tym stylu i dziękuję Ci za podpowiedź, w tygodniu tam wstąpię na pewno, ale z własnego doświadczenia chcę tylko podać pewien przykład. Całkiem niedawno schodziłem dosłownie cały Kraków w poszukiwaniu zamiennika śruby do mocowania głowicy do bloku silnika, nie szukałem oryginału ot śrubę  o tej samej klasie  wytrzymałości materiału 12,9 (co już wzbudziło pewne obawy u sprzedających) i długości (mogła być dłuższa, zawsze można skrócić) oraz gwintu. Po 2 tyg. poszukiwań w mieście (tylko klasa 8,8 jest w Krakowie osiągalna) i internecie zakupiłem używany blok silnika w cenie wykonania takiej śruby na miejscu w zakładzie który mógłby się tego podjąć! Coś co kiedyś dało się dostać w każdym sklepie za parę złotych, to teraz graniczy z cudem!

 

Dlatego właśnie jestem sceptycznie nastawiony, wolę się przy jakimś szrocie na 3 min. zatrzymać, a nóż się trafi to co potrzebuję, bo nie mogę już obserwować tych gostków w sklepach rowerowerowych jak im gały wychodzą jak pytam np. o wieszak linki hamulca, bo on tego nie ma w systemie i nie wie jak paragon wystawić :)

 

Może Ktoś z forum posiada takową niepotrzebną i mógłby odpsrzedać w przypadku, gdy jej nie znajdę w odp. sklepach?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, co w niej jest takiego niezwykłego. Nie, że jest dostępna w byle sklepie rowerowym. Bo z pewnością nie jest.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, jak ciężko czasem dostać jakiś drobiazg. Szukając zamiennika takiej nakrętki mimo wszystko raczej obskoczyłbym jakieś sklepy metalowe niż rowerowe. W razie czego, gdyby to nawet pasowało idealnie, coś tam zawsze można przerobić.

A wspominam o tamtym sklepiku, ponieważ widziałem w nim różne części, które dziś ciężko by było dostać w miejscu nastawionym na nowoczesny sprzęt. Ot choćby suport do starego Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj na rowerku z racji odwilży i suchego asfaltu, z całą tą nakrętką już sobie daję spokój bo ta moja +znaleziona dziś podkładka zębatkowa dają radę nic się nie przesuwa, nie odkręca więc tak zostanie.

 

Rowerek daje rade, ale ja na razie nie za bardzo, ciąle mam uczucie że to siodełko powinno być jeeeszcze wyżej jak jadę pod górkę bo nogi coś nie wyrabiają jeszcze :)

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi, chyba na tym zakończę ten tamat, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, złamałem jeden z pedałów, muszę kupić jakiś zestaw na zamianę. Pomierzyłem gwint suwmiarką wyszło mi 14,25mm (czyli było by to te 9/16" 14,28mm?)

Ale chodzi mi o skok gwintu, wszystkie są standardowe, czy w tych starych rowerach były jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przepraszam, że piszę posty pod postami, nie mogę zmienić poprzednich,

 

gwint oczywiście był standardowy,

 

mam pytanie z innej beczki, przejeździłem miesiąć na złożonym rowerze i ostatnio zaczęło łańcuch "zaciągać na biegu jałowym" :) , tzn jak jadę z górki bez pedałowania łańcuch się blokował (wolnobieg), odpuszczał znowu zaciągał itd.

pomyślałem że to te 2 zapadki, rozkręciłem wszystko na części pierwsze i moim oczom ukazała się skrzywiona ośka! i to dość znacznie (ważę 102kg, 192cm), wyprostowałem w imadle, ale pewnie pojeżdżę z 2 tyg i będzie to samo

Wolnobieg jak czytałem to nie na moje gabaryty, czy zmiana koła na opcję z kasetą poprawi sytuację?

Jeśli tak może ktoś z Was ma w garażu taki zestawik niepotrzebny i chciałby odsprzedać? 26'' przerzutkę mam do 6 biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w piaście z wolnobiegiem notorycznie krzywią się osie, chyba,że ktoś waży 40 kg :) Wzrost jest bez znaczenia ;) Standardowe koło 26 cali od górala ma średnicę 559 mm a potrzebujesz 590 mm...Pozostaje zakup piasty z bębenkiem i przeplatanie koła chyba,że z tyłu chcesz mieć mniejsze koło.

Edytowane przez firefoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...