Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cycleservicenordic.com/dk/product/gxp/truvativ-bottom-bracket-gxp-pressfit-bb92-mtb-.aspx

Suport bb30 nie będzie pasował. Kompatybilny z korbą Sram i mufą SF jest powyższy suport co do standardu i gabarytów.

Chcesz mieć Siemanowskiego pf musisz zmienić korbę na Shimano z osią 24 mm.

 

Czy w takim razie dobrze kombinuję, że w treku SF mufa ma ø 41mm (rozmiar wewnętrznego podtoczenia, w które wciskamy "łożysko")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

właśnie poleciał mi suport PressFit w moim treku superfly 9.6 (po jakiś 6000 km)- rama z roku 2014, korba XTR M9000 :-(

Czy możecie mi doradzić jaki suport zastosować, aby pojeździć trochę dłużej?

Budżet mam nie ograniczony - idzie gwiazdka :-)

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam suport PressFit - łożyska bezpośrednio w ramie.

Do korby XTR - M9000 dedykowany jest suport SM-BB94-41A pressfit - tylko mam pytanka:

- ten suport jest dedykowany do mufy suportowej 89,5/92 mm - Trek ma 95 mm ?

- średnica miski to 41 mm - w Treku - nie mam pojęcia ?

I moje pytanie - czy ten suport będzie dobry? - ponieważ jestem uziemniony i nie mogę jeździć :-( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli press fit to nie łożyska bezpośrednio w ramie. Wiesz jaka jest różnica między tymi rozwiązaniami? Trek stosuje pf i suporty zintegrowane, łożyska bez misek. Jak jest u Ciebie?

http://sklep.sprint-rowery.pl/wklady-suportu/6793-Trek-srodek-suportu-Madone-zestaw-Shimano-745889496970.html

To jest suport zintegrowany. Masz w ramie miski? Czy łożyska są przykryte czerwonymi pokrywkami z uszczelką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

 

A jak jest po zmianie fabrycznych xr1 na continentale albo schwalbe

W swojej Xr1 2,20 miałem bicie , którego w żaden sposób nie można było usunąć.

Ogólnie dla mnie najsłabsze opony na jakich jeździłem.

Obecnie używam Schwalbe Nobby Nic + napędowa Racing Ralph.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest po zmianie fabrycznych xr1  na continentale albo schwalbe ,Da radę  napompować w lesie pompką i jechać dalej bez bicia,obręcze mustang

 

Ja zmieniłem XR1 na Nobby Nic + Racing Ralph i mogę powiedzieć że opona nadal wskakuje na obręcz z oporem ale na pewno łatwiej niż Bontragery. Co do siły w rękach to udało mi się tego dokonać za pomocą małej pompki więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Xr1 2,20 miałem bicie , którego w żaden sposób nie można było usunąć.

Ogólnie dla mnie najsłabsze opony na jakich jeździłem.

Obecnie używam Schwalbe Nobby Nic + napędowa Racing Ralph.

Zazwyczaj siada przy ciśnieniu 6-7 atmosfer. Ręczną pompką trudno o takie ciśnienie w kole mtb. Można się też zakwasów nabawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał ten problem w zeszłym sezonie po zakupie 5,i nadal myśli że jak zmieni oponę to problem zniknie.Ja właśnie kupuję 6 i od razu spróbuję sprzedać nowe xr1 Chciałem zamówić wczoraj tylko kolor czarny obecnie  nie jest  osiągalny na hurtowni ,bo ten perłowy fiolet jest trochę taki inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 6-7 atmosfer jest aby na pewno bezpieczne ? Nie strzeli mi w ryj podczas pompowania  :whistling: ?

Szlak mnie już trafia z tą XR1 bo za żadne skarby nie chce dobrze wskoczyć i mam bicie jak cholera. 

A co ciekawe uszczelnia się nawet bez mleka

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...