Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

rocznik 2015, i nie jakis tam mistrzu bo nie lubie takiej ironi, napisalem to dlatego zeby ktos z Was kto bedize wlasnie chcial kupic treka zeby niepotrzebnie przeplacal, 1 osoba z forum juz kupila taki rowej w tej cenie, a sklep w ktorym kupilem to NSB w rzeszowie ul. fredry 8/1 a cena ktora dalem to 5900zl ( moge wkleic paragon zakupu ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sklepy gdzie na Treki dają 20% i więcej... Wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy i umiejętności pozyskiwania klientów ;-) Co w przyszłości przekłada się na większe zyski..

Z mojego doswiadczenia wynika ze to nie przeklada sie na wieksze zyski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia zamieszczam ponizej fotki paragonu oraz roweru dla potwierdzenia ze chodzi o model 2015, nie kupilem po znajomosci, tak jak napisalem troszke wczesniej 1 osoba juz kupila taki rower w tej cenie, jak bedzie chciala zabrac glos w tej sprawie to sie odezwie i potwierdzi ze to nie sa wyssane rzeczy z palca a jak nie wierzycie zapraszam do rzeszowa ul fredry 8/1 ( póki jeszcze sezon zimowy )

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego czy rower już stoi w sklepie, czy jest dopiero do zamówienia. To dwie różne bajki. Szczególnie teraz, kiedy kurs dolara jest koło 10% wyższy niż jeszcze pod koniec zeszłego roku. Szczerze wątpię, żeby jakiś sklep był w stanie na rower dopiero do zamówienia dać teraz 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawiła się jałowa dyskusja o cenie zakupu roweru. Z własnego doświadczenia wiem, że można bardzo wiele wynegocjować na nowe rowery, również pod zamówienie. Natomiast wypada trochę kultury handlowej zachować dla siebie. Nie wiem jakie są umowy handlowe sprzedawców z importerem rowerów Trek, dlatego nie wypowiadam się o szczegółach własnego zakupu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zapytał o cenę tego czy innego i poszło. Potem a to tyle % możliwe a tyle nie możliwe. Sami zaczynacie po potem kto inny zbiera cięgi.

 

@arek_wro są marki w których cena już się nie zmieni jak ktoś obecnie zamówił. Sam mogłem mieć blisko 20% więc jest to jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekRze na tym forum są również dilerzy sprzedający rowery i nie jest im na rękę udzielanie takich informacji. Krwiopijcy jakby dawali normalne ceny to nikt by nie chodził i nie sępił nie wiadomo jakich rabatów. Ale skoro na starcie ktoś dostaje 20% to dlaczego teraz wszyscy macie pretensje do TomkaRze ze coś takiego pokazuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak już wyjaśnił kolega @beskid takie sprawy załatwia się "face to face". A ja od siebie dodam, że zwykłej kindersztuby brakło, bo umowy z natury są poufne, szczególnie kiedy osiągamy z nich korzyść. A kolega TomekRze sam sobie strzelił w kolano, bo zamiast pogratulować koledze zakupu to go zhejtował, że kiepsko utargował.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na poważnie z tą kulturą handlową i tajemnicą w momencie gdy sprzedawca przycina na szarym Kowalskim który nie potrafi się handlować 20% lub więcej ? ..

 

Od kiedy to nie można mówić za ile nabyło się towar który stał się twoją własnością ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to nie można mówić za ile nabyło się towar który stał się twoją własnością ...

 

Możesz tylko w jakim celu?? Jeśli z takich czy innych względów wynegocjowało się korzystny układ to nie ma się sensu chwalić. Czasem ni z du...y sprzedawca wystrzeli; "a dorzucę panu.... Tylko tak między nami". Wtedy liczy się dyskrecja a nie mielenie ozorem na lewo i prawo bo ktoś może mieć przez to kłopoty ;) Pewne sprawy powinny pozostać między sprzedającym a kupującym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wybierałem nowy rower i wybór padł na Treka.

Spora część sklepów nawet podczas rozmowy telefonicznej sama wychodziła z inicjatywą rabatu.

I tu nie widzę nic złego aby sobie wzajemnie pomagać i podać wysokość rabatu i nazwę sklepu.

Inna sprawa jeżeli już dograliśmy temat osobiście i sklep/sprzedawca poprosił o dyskrecję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze raz jeszcze, cena za ktora kupilem rower byla cena normalna. Po 2, jedna osoba z forum juz na tym skorzystala, i zaplacila mniej. Nie wiem co w tym zlego ze sie poda do ogolnej wiadomosci ze w tym czy w tamtym sklepie mozna dostac troche wiekszy rabat? niech mi to ktos wytlumaczy bo tego nie rozumiem ( to ze sprzedawcy na tym moga stracic klientow to sry ale mamy wolny rynek ). Na koniec dodam raz jeszcze, sprzedawca ma/mial taka cene dla wszystkich nie tylko dla mnie. 

pozdrawiam

Edytowane przez TomekRze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem panowie, o co tyle krzyku, każdy zakup to negocjacja face to face sprzedający i kupujący, jeden da 8% drugi 20%, jest to rodziaj wzajemnej umowy. Choć muszę przyznać, że może polityka rabatów Trek jest bardzo ciekawa i naprawdę można kupić rowerek po bardzo ciekawej cenie. Dlatego też ja również zamówiłem Superflya 9.8 XT na rok 2015 w bardzo ciekawej cenie, ale nie zamierzam pisać jakie i u kogo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie szkodzimy takimi dyskusjami. Pracując w sklepie musieliśmy trzymać się cen katalogowych. Mogliśmy zejść z ceny ale tylko w rozmowie z klientem. Obowiązywała nas cena katalogowa, ktora była dla nas w pewnym sensie wiążącą umową z dystrybutorem. Sami mieliśmy pilnować, aby inne sklepy w środku sezonu nie wystawialy np na allegro rowerów po -15% bo takie aukcje mieliśmy zgłaszać do dystrybutora. Co innego po sezonie, z ostatnimi sztukami, z rowerami sprzed kilku sezonów czy w rozmowie face to face nawet w sierpniu gdzie niby sezon jeszcze trwał, ale raczej zbliżał się ku końcowi.
Więc nie piszcie głupot wypisując ile kto urwał, bo prawie każdy coś urwał z ceny jeżeli ładnie się usmiechnął i zagadał, ale nie piszcie tego na forum, tutaj, bo przez to łamiecie pewne postanowienia umów pomiędzy sklepami a dystrybutorami. Wydaje Wam się, że sobie pomagacie, a w rzeczywistości tylko pogrążacie sklepy.
Po za tym to chyba normalne, że w sklepach rowerowych dają rabaty. Wystarczy zobaczyć co się dzieje na podforum 29er. Wątek o porządnym fullu ma 4 odpowiedzi,a wątek o makrokeszu, który swoimi własnościami jezdnymi i geometrią może konkurować ze słabej jakości trekkingiem ma kilka stron i jest oznaczony jako gorący wątek.
W takiej sytuacji chyba nikogo nie powinny dziwić rabaty i zniżki na rowery przez duże R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem w rownoległej rzeczywistości na forum prezesów wrzucają skany umów o pracę i wymieniają się spostrzeżeniami gdzie można zatrudnić najtańszą siłę roboczą tak aby wszyscy byli zadowoleni. Dobra to już się robi kolejny wątek w ktorym na haslo "trek" trzeba się pochwalić ile się urwało z ceny katalogowej więc wrzucę zdjęcie mojej zielonej krowy przed zimowym letargiem i przez gruntownym tuningiem coby z krowy zbliżyła się bardziej do narwanego źrebaka.
10983392_876675495711771_490886808576124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia z sierpnia wiec do tego czasu wymieniłem tylną przerzutkę usunąłem ten plastik zza kasety :w00t: , poprzycinałem pancerze i sterówkę. Wymieniłem opone z przodu na Schwalbe i teraz poluje na opone na tył. Oryginalne bontragery są genialnymi oponami, ale nie spełniają moich założeń l-b chociaż wersja UST bez mleka pewnie nie wyszłaby aż tak ciężko.
W planach j.w opona na tył i zalanie ich mlekiem, nowa sztyca już czeka na przerobienie, i jeszcze trochę się tego nazbiera ale potrzymam wszystkich w niepewności...
Mam 185cm więc rama 19,5 jest idealna jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...