Skocz do zawartości

[szosa] kłopot ze skrętem


maniek56

Rekomendowane odpowiedzi

W kąciku szosowym to mój pierwszy wpis ,więc witam ''przecinaków".Nawet nie wiedziałem jak zatytuować mój temat ,bo wątpliwości jakie mam są dla mnie ,świeżaka ,nietypowe.Do tej pory jeżdziłem na trchę góralu trochę  crossie(tak naprawdę nie jest do końca ani tym ani tym). Niedawno kupiłem szosę TREK 1.2 ALPHA (używka z 2010r) .Ponieważ dotychczas jeżdziłem na spd 540-kach ,buty mtb PEARL IZUMI ,zdjąłem z TREKA chyba 324-ki i założyłem 540-stki.Buty mam ustawione na max do tyłu względem zatrzasków ,i jakież było moje zdziwienie gdy przy próbie skrętu kierownicą opona zawadza o czubek buta ,gdy pedały są w pozycji horyzontalnej.Czy to normalne?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym to nie przeszkadza, mnie to wnerwialo. A dzieje sie tak, przy wyborze tej mniejszej ramy, niz wiekszej.

Jezdzilem na ramie 56 i czasami to zawadzanie robilo sie nawet niebezpieczne, np przy stojkach, skrecajac kolo. I tak wogole niezbyt dobrze czulem sie na na takim rozmiarze. Kolejna rzecz, to bloki powinny byc ustawione, tak aby maxymalnie przenosic moc, a nie zeby nie zawadzac butem o kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jakoś wyszło że w rowerze mtb miałem bloki ustawione w ten sposób nie dla tego że tak musiało być z przyczyn konstrukcji roweru,ale właśnie mam odczucie że najlepiej jest mi przenieść siłę na pedały.I dlatego tak zostawiłem je tak ustawione na   szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...