Skocz do zawartości

[Łańcuch] Wippermann conneX 10sG


Grzeslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem łańcucha Wippermann conneX 10sG koloru zlotego.

Miałem spinkę Sram'a koloru złotego i po kilku myciach łańcucha w benzynie ekstrakcyjnej, ze złotego zrobiła się taka obleśna ;D

Moje pytanie czy to może się stać również z łańcuchem Wippermann conneX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 9sg i potwierdzam. po myciu w benzynie  zmienia mi kolor na rudy. po nasmarowaniu z powrotem na 'złoty'. po każdym kolejnym myciu kolor niby powraca, ale nie jest to już taki jak na początku (rzekłbym że wygląda okropnie).

 

a tak poza tym to zardzewiały mi główki pinów, mimo regularnego smarowania i zerwała się oryginalna spinka.

 

 

mam jeszcze connexy całe w niklu, i jestem z nich dużo bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeję lekko. 

Mam obecnie łańcuch Shimano CN-HG74 i do niego spinkę KMC z Decathlona (blister z 2 w kpl.). Całość śmiga bez zarzutu.

Planuję dokupić nowy łańcuch Connex 10s0. Czy spinka KMC do niego podejdzie ?

I drugie pytanie: czy ten nowy łańcuch nie będzie robił żadnych problemów w związku z faktem, że nie jest opisany jako kierunkowy ? Kompatybilność z Shimano 10-speed jest w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem będzie robił ponieważ jest kiepski. 

Za każdym razem gdy w moje ręce trafia rower w którym znajduje się łańcuch 10sp Wippermanna napęd z trudem poddaje się regulacji, z reguły z kiepskim wynikiem i ostatecznie wymianą łańcucha na np Shimano. Z rozmowy z mechanikiem o dużo większym doświadczeniu niż moje wynika że 10tki tej firmy są niespecjalne czego dowodem są obserwowane przeze mnie objawy.

W praktyce łańcuch zachowuje się tak jakby napęd był zużyty lub linki/pancerze brudne - mylenie przełożeń, opóźniona reakcja, głośna zmiana biegów.


Co do łańcuchów to możesz stosować kierunkowe i niekierunkowe - jedyne co ważne to montowanie łańcucha kierunkowego w zalecany sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej. Wiem że temat przerabialiśmy w innym wątku, ale ciągle mnie to męczy. Czy te problemy z regulacją dotyczą tylko nowych connexów ?  Zastanawiam sie czy to nie jest tak ze connexy maja mniejszy "luz roboczy" i potrzebują kilku kilometrów by złapać docelowy wymiar. ?  Aktualnie śmigam na 2 x 10s8.   Odkąd nabiłem kilka kilometrów wystarczyły drobne korekty regulacji i wszystko śmiga bezproblemowo. 

 

GhOsTwrc mówiłeś że zajeździłeś te łańcuchy. Powiedz przy jakim przebiegu  zaczęły sprawiać problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wiem że temat przerabialiśmy w innym wątku, ale ciągle mnie to męczy. Czy te problemy z regulacją dotyczą tylko nowych connexów ?  Zastanawiam sie czy to nie jest tak ze connexy maja mniejszy "luz roboczy" i potrzebują kilku kilometrów by złapać docelowy wymiar. ?  Aktualnie śmigam na 2 x 10s8.   Odkąd nabiłem kilka kilometrów wystarczyły drobne korekty regulacji i wszystko śmiga bezproblemowo. 

 

GhOsTwrc mówiłeś że zajeździłeś te łańcuchy. Powiedz przy jakim przebiegu  zaczęły sprawiać problemy? 

Typowa sytuacja: przychodzi rower na serwis, uwalony niemiłosiernie, napęd zaklejony syfem i smarem/olejem. Test zmieniarek, praca dosyć kulawa, pomiar łańcucha - wynika że nie jest rozciągnięty na tyle że wymaga wymiany, koronki korby ok, kółka przerzutki ok, więc zmieniam pancerz, ostatni odcinek, nie pomaga, zmieniam cały pancerz i linkę, również. W tym momencie sprawdzam łańcuch i znajduję winowajcę - Connex. Taka procedura odbyta parokrotnie w przypadku łańcuchów tej firmy. Tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C10 , ale szczerze powiem  ze przy 10 nie uzywalem. Po calym sezonie 2012 gdy mialem 10s shimano x xtr slx , + connexy kilka kaset  i 3 tylne zmieniarki  jedna korba 15 kkm i wszystko o kant tyłka rozbić.

 

 

Od 2013 jezdze na kasecie XT Blatach alivio łancuchu C9 i zmieniarkach X0 i brak zastrzeżeń co do pracy napedu i zywostnosc spora bo na kasecie xt blatach Alivio i lancuchu c 9 2szt. mozna dokrecic i 8000 km ;)

 

 

A kto woli babrac sie z dycha to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania na temat złotego łańcucha - ja nie wiem jakim cudem niektórzy posiadacze takich tu mają je złote po iluś tam tysiącach - wszystkie z którymi ja miałem styczność - czy zadbane czy nie - po pewnym czasie były mocno powycierane. Oczywiście im bardziej czysty i lepiej posmarowany tym słabszy efekt papieru ściernego i dłużej zachowany kolor.

Co do kmc i connexa - można taką spinkę użyć ale sensu w tym nie ma za bardzo - w zestawie jest bardzo dobra spinka connexa która jest jednoznacznie chwalona przez użytkowników, łatwa w obsłudze i rozpinalna bez narzędzi.

Jeśli byłeś zadowolony z łańcucha Shimano dyna to może faktycznie nabądź taki sam lub dwa i zamieniaj.

Łańcuchy Srama lepiej znoszą atak korozji niż Shimano ale szybciej się wyciągają (miałęm 1050 i 1091)

Campa pod 10tkę będzie kilkanaście zł droższa od Shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...