Skocz do zawartości

[Amortyzator] powietrzny


Replay

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi czy w tym amortyzatorze co prawda nie rowerowym jest olej

http://allegro.pl/amortyzator-tyl-bmw-3-e46-e-46-gazowy-germany-i3594065588.html

Już wielokrotnie próbowałem przekonać kolegów że tam też jest olej i jakoś mi się nie udało.

 

Ciekawe też jest to, że amortyzatorów gazowych na allegro jest 44strony, a zwykłych olejowych tylko 14stron.

 

Poza tym podoba mi się ten temat.

 

@Replay A Jakie jest twoje zdanie na temat amortyzatorów wyłącznie gazowych?

Mi to wygląda tak jak by ktoś założył ten temat dla żartu albo żeby zrobić innych w h

 

 

Ale podejrzewam że w tym wynalazku oleju nie zaznamy

http://archiwumallegro.pl/amortyzator_powietrzny_air_shox_nowy_super_cena-284899240.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Replay A Jakie jest twoje zdanie na temat amortyzatorów wyłącznie gazowych?

Mi to wygląda tak jak by ktoś założył ten temat dla żartu albo żeby zrobić innych w h

 

 

 

To ja założyłem ten temat xd

 

No ale zobaczcie czysto logicznie: jeżeli nie ma amortyzatorów tylko powietrznych to dlaczego jest określenie amortyzator 'powietrzno - olejowy' ..... Wystarczyłoby tylko określenie 'powietrzny'

Wydaje mi się że wyszły chociaż jakieś prototypy i dlatego wspominają o takich 'rozwiązaniach'.

 

Wysłane z mojego ST21i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat bardzo proste. Coś takiego jak AMORTYZATOR powietrzny w kolarstwie praktycznie nie występuje. Wiem, że z tyłem bawi(ła) się jeszcze Magura, ale te dampery były dostępne tylko w fabrycznie złożonych rowerach, ponieważ musiały być dostosowane stricte do danej ramy i praktycznie nie posiadały regulacji.

 

W typowym powietrznym widelcu amortyzowanym masz właściwie sprężynę pneumatyczną i amortyzator olejowy, ale że cały zestaw w żargonie nazywa się amortyzatorem, mamy amortyzator powietrzno-olejowy. No i warto wspomnieć, że niektóre kartridże są rzeczywiście olejowo-gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są gdzieś jakieś sporadyczne przypadki, nie koniecznie dobrze działające, tak jak ten damper który pokazałem wyżej.

Ja kiedyś przerobiłem xcr'a na powietrze, ale był tez ktoś kto przerobił tym samym sposobem XCM w którym były 2 sprężyny stalowe, jedną wyrzucił a w drugiej ladze zrobił taki patent jak ja w xcr. i co mu wyszło? amortyzator tylko powietrzny, ale nawet nie chce wiedzieć jak to jeździ bez tłumienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A powiedzcie mi czy w tym amortyzatorze co prawda nie rowerowym jest olej

NO jak OT to OT :Phttp://www.koni.com.pl/uzytkowe.php?go=17 ja widać pierwszy przypadek konstrukcja niemal identyczna w większością damperów powietrznych w rowerach, czuli olej + wysokociśnieniowa komora kompensacyjna. Drugi działa nieco inaczej a el jak widać oleju w nim nie brakuje.

http://www.tenneco.gliwice.pl/page.php?page=page&id=23 i niemal identycznie wiejskość obrazków wygada, prawie wszędzie jest olej. Ci koledzy byli na studiach i mieli może fizykę ? Bo chyba nie bardzo ?

 

ak ma wyglądać sag w takim xcm?

Tak samo w każdym innym widelcu 15-20% w zależności od skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sag zależał od ciśnienia, ale w czasie jazdy niemiłosiernie odbijał, no i brak sprężyny negatywnej więc stu milimetrowy xcm bez bajkera siedział na 120mm

 

Czyli jeżeli chodzi o amortyzatory powietrzne w sensie całego widelca/dmapera to jeszcze coś by się znalazło, ale jeżeli chodzi o sam tłumik powietrzny to już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale co chcesz uzyskać super prace, super wagę czy fakt posiadanie jednego z nielicznych widelców o ile takie są w ogolę dostępne ?

 

Chce poznać markę i model takiego amortyzatora ;p

A co później to się zobaczy ;)

 

Ja np lubię posiadać niestandardowe rzeczy, hamulce mam trochę nie standardowe, telefon etc ... ty tez?

 

Jestem osobą taką że lubię (mniej więcej jak Ty) mieć coś innego niż wszyscy wokół, chciałbym także mieć coś zrobionego przez siebie. Aktualnie jestem w trakcie projektowania napinacza dla napędu 3x9 :)

 

Wysłane z mojego ST21i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...