Skocz do zawartości

[poprawna pisownia] Informacja o dacie napisania posta


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w końcu normalnie odczytywać datę napisania posta. Mianowicie, nie powinno być(a jest chyba od zawsze):

 

28 wrzesień 2013, lecz:

 

28 września 2013 i tak dalej: stycznia, lutego, marca czy października!

 

Dacie radę to sprawdzić i pozamieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mieciu, no chyba sobie kpisz w tym momencie prawda? PHP po polsku też Ci nic nie wyświetla - więc o czym ty mówisz?. 

Gdzieś w bazie SQL, albo w jakimś pliku masz tłumaczenie miesięcy na polski zapisane. 

Teoretycznie możesz to pozmieniać i będziesz miał ładnie odmieniane nazwy miesięcy. Pytanie tylko czy nie popsuje się pisanie dat w jakimś innym miejscu gdzie właśnie ten czerwiec jest wymagany. 
To stary jak świat problem programistyczny masę warunków by trzeba stosować żeby zawsze ładnie wszystko było odmienione, zwykle nikomu się nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Masz w 100% rację, tłumaczenia miesięcy są zapisane w bazie i mam do tego bezpośredni dostęp, chodziło mi o to, jak data jest tworzona w PHP - nie ma tam parametrów, które są odmieniane.

Pytanie tylko czy nie popsuje się pisanie dat w jakimś innym miejscu gdzie właśnie ten czerwiec jest wymagany.


Popsuje, a grzebanie w tym, to przerost formy nad treścią. Godziny spędzone w plikach forum, a przy aktualizacji i tak wszystko pójdzie na marne.

Nie opłaca się tego robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...