Skocz do zawartości

[liczniki Sigmy] czy macie z nimi kłopoty?


snack

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam aktualnie już trzeci licznik Sigmy. Pierwszy BC600 używałem przez trzy lata po czym ukradli mi go razem z rowerem (cały czas chodził wyśmienicie). Drugi BC800 używałem dwa lata po czym dałem dziewczynie i ona go używała przez kolejne dwa lata i używa nadal (naprawdę dobry licznik żadna ulewa nie wpłynęła na jego działanie i nie była wymieniana bateria) Aktualnie od dwóch lat używam BC1600 i nie miałem z nim żadnych problemów (bardzo dobry licznik). Jedynie co zauważyłem to w licznikach BC800 i BC1600 to przy jeździe w temperaturach około -20 stopni wyświetlacz zachowuje się jakby działał w zwolnionym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem BC500 jakieś 9 miesięcy (ukradli) - działał bez zarzutu.

Teraz ponad rok mam BC800. Przez ten czas nawet baterii nie wymianiałem ani w jednym ani w drugim.

Kumpel ma BC 800 pare miesięcy dłużej ode mnie - działa. Przedtem też miał jakąś Sigmę, kupe lat działała i do dziś o ile się nie myle jego tata na niej śmiga...

snack macie pecha do tych liczników chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co zauważyłem to w licznikach BC800 i BC1600 to przy jeździe w temperaturach około -20 stopni wyświetlacz zachowuje się jakby działał w zwolnionym tempie.

To akurat jest cecha wszystkich wyświetlaczy z ciekłym kryształem, który w niskich temperaturach gęstnieje aż w końcu może się zestalić zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sigme Baseline 500 już hoho a może jeszcze więcej lat. Miałem 3 takie liczniki. Jeden sie zniszczył, ale to zwiny użytkownika, ponieważ zaliczył, na szczęście, niegroźny wypadek i wyświetlacz pękł. Drugi ma nie wymienioną baterię, a trzeci działa bardzo dobrze, tylko uchwyt się trochę zniszczył, ale to do naprawienia (albo wezmę uchwyt z tego licznika co się zniszczył). Teraz wreszcie przymierzam się do kupna nowego. :blink: Więc u mnie wszystko ok :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! BINGO! EUREKA!

chyba znalazłem winowajcę! ten dzyndzel od spodu sigmy do zmiany np obwodu koła jest luźny i lata jak żyd po pustym sklepie. pewnie tamtędy mi aqua leciała.

hmm gdzie jest ta cholerna taśma klejąca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! BINGO! EUREKA!

chyba znalazłem winowajcę! ten dzyndzel od spodu sigmy do zmiany np obwodu koła jest luźny i lata jak żyd po pustym sklepie. pewnie tamtędy mi aqua leciała.

hmm gdzie jest ta cholerna taśma klejąca....

 

a takeś psioczył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem. Posiadam sigme bc1600 i ostatnio musialem wyjac baterie (stracilem wszystkie dane) zgubilem gdzies instrukcje obslugi i za cholere nie moge jej znalezc Potrzebny mi jest kod na rozmiar kola 26"x1.95 Czy ktos bylby tak uprzejmny i moglby mi podac ten kod ze swojej instrukcji?? Jak zauwazylem co nie ktorzy posiadaja ten lub pochodny sprzet.

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez 3lata licznik Sigmy chyba jakis zabytek bo nie miał nawet z przodu przycisków (tylko 2 z tyłu takie na długopis;D) i nie wymieniałem w nim bateri, niestety teraz musiałem go zdemontować bo przez amora cały czas mi sie czujnik odczepiał(szarpnięcia linki) obecnie jezdzi z nim moj ojciec i z tego co wiem jest bardzo zadowlony, czytelny wyświetlacz prędkość i dzienny dystans/całkowity dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w zeszlym sezonie padla stara poczciwa 401. Kupilem nową. Ale po jakims czasie natchnęlo mnie i zapakowalem tamtą sigmę do bombelkowej koperty i wyslalem wprost do producenta. I ku mojemu zaskoczeniu po okolo 10 dniach, dzwonek do drzwi. otwieram a tu pan z UPSu z paczką z niemiec... hehe a w niej nowa sigma;].. mily gest z ich strony zwarzając na fakt ze licznik mial juz rok po gwarancji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w zeszlym sezonie padla stara poczciwa 401. Kupilem nową. Ale po jakims czasie natchnęlo mnie i zapakowalem tamtą sigmę do bombelkowej koperty i wyslalem wprost do producenta. I ku mojemu zaskoczeniu po okolo 10 dniach, dzwonek do drzwi. otwieram a tu pan z UPSu z paczką z niemiec... hehe a w niej nowa sigma;].. mily gest z ich strony zwarzając na fakt ze licznik mial juz rok po gwarancji ;]

:034: :034: :blink::blink: :eek: :eek: Gratuluje, masz szczęście to ładny gest z ich strony :), a jaki model wysłali? Ten sam co miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym sezonie padla stara poczciwa 401. Kupilem nową. Ale po jakims czasie natchnęlo mnie i zapakowalem tamtą sigmę do bombelkowej koperty i wyslalem wprost do producenta. I ku mojemu zaskoczeniu po okolo 10 dniach, dzwonek do drzwi. otwieram a tu pan z UPSu z paczką z niemiec... hehe a w niej nowa sigma;].. mily gest z ich strony zwarzając na fakt ze licznik mial juz rok po gwarancji ;]

hehe widać że dbają o klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz prawie 8 lat sigme bc400 (4 funkce ,wiecej mi nie potrzeba tylko nie ma avs szkoda) i zero problemów, przezyla ulewy, błoto ,burze, gleby,dzwony itd:) baterie zmienialem chyba tylko raz albo dwa. jak mi sie ten zepsuje nastepny tez bedzie sigma ale nie sadze zeby szybko cos w nim siadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problemów z moim nie mam, choć nie wiem jaki to model :) (dwa przyciski, duży niebieski u dołu a duży srebry u góry). Liczy wyśmienicie. Nabiłem na nim kolo 2000 km i nie wymieniałem jeszcze bateryjek (działa od 7 lipca 2005 r).

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!

A ja mam problem z Sigmą 1606L.

Owszem podświetlenie działa bez zarzutu, nie ma także zadnych spowolnień. Jednak zauważyłem, że licznik sam przeskakuje mi czasem podczas jazdy pomiędzy opcjami np. z 'avg speed' na 'trip dist' itp. - i to nie po jakichś karkołomnych wyczynach tylko na szosie. Poza tym ODO, czyli dystans całkowity źle 'zaokrągla' tj wartość różni się o jakies 2 km od dystansu dziennego (gdzies na tym forum ktoś miał ten sam problem). O ile jeszcze mógłbym to przeboleć, samoczynny reset wartości 'trip dist' jest dla mnie niedopuszczalny, znaczy jade sobie mam 23 km, za chwile patrze mam 5 km - zlicza od nowa! - a przecież zeby go zresetowac trzeba przytrzymać reset conajmniej 3 sekundy!

 

No i co wy na to?!

 

Ja zwątpiłem, poradźcie czy mam sie z tym udać do sprzedawcy?

 

PS. Mnogość opcji w tym liczniku dla zwykłego amatora cyklingu (prawie wszystkie wskazania dla 2 rowerów) jest po pewnym czasie udręką.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nie mialem zadnego problemu z licznikiem . Kupilem w marcu Sigme 800 i dzialala dobrze .

OStatnio zauwazylem , że przy znacznym upale cyferki są niewyrazne . na pewno nie jest to zludzenie , bo jak wjezdzam w zacienione mce to widac to wyraznie . Dopiero po jakims czasie wszystko dziala normalnie .

Zaznacze , ze licznik działa normalnie , zlicza km i wszystkie parametry , tylko niektore znaczniki są niewyrazne .Co moze byc tego przyczyną ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...