Skocz do zawartości

[wypadki] porcja świeżych info o wypadkach niestety


Baikal

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze lepsze niż kamizelka byłoby dobre oświetlenie, albo chociaż jakiekolwiek, bo notorycznie widuje się ludzi bez nich, i to w dodatku po terenach z prawie zerowym oświetleniem dróg, do tego odblask przód, tył i to powinno wystarczyć. Oczywiście im lepsze oświetlenie tym lepiej, ale niektórych nie stać bo paczka papierosków dziennie sama się nie kupi. Ja jak przychodzi zima, to nie boje się upadku poprzez poślizg, tylko raczej innych kierowców, gdyby każdy kierowca samochodu miał więcej obycia z rowerem, to z pewnością siedząc za kółkiem, inaczej postrzegałby rowerzystów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by rowerzysta po godz: 18 nosił kamizelkę odblaskową, 50% potrąceń było by mniej.

Przejrzałem, zacytowane tu linki, i tak:

- w pierwszym kierowca wjechał na czerwonym,

- w drugim kierowca skutera, pod wpływem alkoholu wjechał w biały dzień w grupkę rowerzystów,

- w trzecim wypadek na drodze krajowej, w dzień (14:30),

- w czwartym, wypadek (przed południem), kierowca pod wpływem alkoholu,

- w piątym jedynie wypadek po zmroku, nic nie wiadomo o przyczynach

- w szóstym wypadek w dzień (nic o przyczynach)

- w siódmym, wypadek z rana, kierowca pod wpływem alkoholu

Skąd wy bierzecie te bzdury o kamizelkach? Ja tu widzę, aż 3 przypadki kierowców pod wplywem alkoholu (jak ma pomóc kamizelka?). Widzę też brawurę młodych kierowców (w kilku przypadkach kierowca w wieku dwadzieścia kilka lat). Kierowcy nie widzą na drogach rowerzystów, bo nie starają się ich zauważyć. Nikt ich tego nie uczył, a nagle w ciągu kilku lat na drogach pojawiło się mnóstwo rowerzystów. Do tego dochodzą błędy w budowanej infrastrukturze i braku kultury na drogach.

Bez odpowiedniej edukacji i poprawy infrastruktury, będą ginąć ludzie (również dzieci i starsi). Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi dokładnie o potrąceniach rowerzystów przez kierowców. Po za terenem zabudowanym po 18 w porze jesiennej rowerzyści powinni mieć oświtlenie(jakiekolwiek), i kamizelkę odblaskową. Aczkolwiek są wypadki w których rowezrysta nic nie zawinił np: pijany kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mi kamizelka, jak mam odblaski na:

1.rowerze

2.butach

3.spodniach i bluzie

4.kasku

 

a do tego lampki pozycyjne przód/tył

 

NIE FETYSZYZUJCIE KAMIZELEK

bo czlowiek wqrwu dostaje na bezmyślny refren o kamizelkach

 

samo oświetlenie+odblaski obowiązkowe jest wystarczające

jak kierowca jest debilem bez wyobraźni to nawet świątecznej choinki na drodze nie zauważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...