Skocz do zawartości

[rower] Kross level B7 2014 czy się opłaca?


Darek1990

Rekomendowane odpowiedzi

siemka wszystkim;)
Jak w temacie,zastanawiam się nad kupnem levela B7 2014. Do tej pory przez półtora roku śmigałem na A3 i zrobiłem jakieś ~4500km. Lubię jeździć,40% miasto niestety,60% lasy szutry etc. Chcę spróbować teraz kół 29". Rower nie kosztuje mało bo jego cena katalogowa to 4tyś. zł więc chcę jego zakup przemysleć dogłebnie.Do rzeczy.
Czy ten model za ta cenę ma odpowiednią specyfikację?Czy nie oszczędzano na komponentach?Jak wypada napęd, amortyzator i hamulce w tym modelu podłóg konkurencji w tym przedziale cenowym np. Unibike Expert 29"?Czy ma wg Was jakieś słabe strony?O ramach słyszałem ale te na 2014 r. są zupełnie nowe więc na dzień dobry chyba nie ma co się martwić,najwyżej coś wyjdzie za jakiś czas gdy rowery zaczną być kupowane ;)
Dzięki z góry za wszystkie wypowiedzi i oceny :D
linki:
Kross level B7 2014:http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-29quot/level-b7
Unibike Expert 29" :http://www.unibike.pl/expert29er.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm pewnie ilu użytkowników tyle będzie propozycji. Moim zdaniem bierz krossa. Amor z powietrzem przemawia za nim. Tak przynajmniej rozumiem opis. Hamulce porównywalne, a przerzutki też od siebie niewiele dzieli. Slx przyzwoicie podobno działa. Ja brałbym krossa.

W Warszawie jedna firma sprzedaje treki w ciekawych cenach. Jak masz niedaleko i są jeszcze dostępne może warto się zainteresować. 

Powodzenia.

halo...pomoże ktoś coś...?;s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

mam B6 2012 i własnie ją reklamuję pękła rama nie wiem czy coś poprawili ale się zastanów a może  Trek X-Caliber 7 E 2014  lub  Trek X-Caliber 8 E 2014   ceny odpowiednio 2999 i 3899 zł ramy maja dożywotnią gwarancję no i lepsza geometria 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kross nie jest opłacalną opcją. Za 4 tyś zł jesteś w stanie dostać lepszy rower.

Poczekaj na modele Rometa 2014, Mbike.

A co dokładnie Ci się nie podoba w tym Krossie mógłbyą napisać?

Po sygnaturze widzę że nie jesteś zbytnio entuzjastą tej marki.

Co do geometrii to mam podobna w A3 i mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie Ci się nie podoba w tym Krossie mógłbyą napisać?

Po sygnaturze widzę że nie jesteś zbytnio entuzjastą tej marki.

 

Przestałem być entuzjastą tej marki, bo jak można być jej "fanem" kiedy marka klienta robi w butelkę i świadomie pozbawia go roweru na ponad miesiąc tylko dlatego, że chcą mieć maksymalny zysk nawet z miski ryżu.

Jak dodaje post, staram się być jak najbardziej obiektywny i jesteś w stanie dostać lepszy rower za te pieniądze niż Kross, i nie zyskasz tylko lepszego osprzętu, ale również bardziej poważne podejście producenta do roszczeń gwarancyjnych.

 

Co do B7 2014:

Duży plus za hamulce i korbę.

Minus ogromny za piasty które kosztują 40zł sztuka!, nie posiadają żadnego uszczelnienia, a w rowerze który jeździ cały rok tylko po mieście po przebiegu 4k km konusy byly do wymiany, koszt konusów = nowa piasta. Kolejny ogromny minus to za amortyzator, kowadło o przeciętnej pracy (w tej cenie dostaniesz Recona, RST First - które pracują znacznie lepiej). Nie wiem jak nowe manetki Deore pod 10-biegów, ale poprzednie jeżeli chodzi o ergonomie używania - tragedia.

Co do ramy, plus za długość tylnego ogona i od razu minus za wysoki/niebezpieczny przekrok.

 

Jeżeli chodzi o alternatywe, poczekałbym na pełną ofertę sezonu 2014 u innych producentów, jeżeli nie masz czasu rzuć okiem na to http://www.agang.pl/2013/gangsta/gangsta729/specyfikacja.htm lub w innej wersji kolorystycznej https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/q87/s720x720/1186164_10151649689466647_484477568_n.jpg do dostania za ok   3 300zł, co sprawia, że przy tej cenie Kross powinien kosztować jakieś 2900zł.

 

Wyboru dokonujesz tylko i wyłacznie Ty, przyszedłeś na forum aby skorzystać z "pomocy". Wybierajac Kross'a może być tak że pomocy będziesz szukał na forum, bo producent Ciebie oleje, bo wymienileś w rowerze śrubkę której nie powinieneś i straciłes gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że amor to coś pokroju XCM-a tyle że w swojej klasie?Szkoda bo myślałem że w takim sprzęcie będę już miał amorka z prawdziwego zdarzenia ;/ Co do piast,najwyżej bym wymienił na lepsze po jakimś czasie.Nie ma tragedii.Ja osobiście z Krossem póki co(odpukac) żadnych problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z takiego założenia, że to i tamto mogę wymienić, to lepiej wziać tańszy rower i go rozbudować. W takim rozrachunku żaden rower nie jest zły, według mnie nie tędy droga, bo w przypadku tego Kross raczej prędzej zmienisz całe koła niż same piasty.



Tak w ogóle, jaki jest Twój wzrost i waga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz teraz Kross Level A3 2012. Rozumiem, że masz kartę gwarancyjną do tego roweru. Spojrzyj na zapis na stronie nr 7, dokładniej "Górskie (extreme, mtb xc,mtb)". Jeżeli dołożymy do tego temat o pękających ramach Kross'a, oraz fakt że łamiesz ten punkt swoją wagą - dalej uważasz, że marka ta traktuje klienta poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy Krossa B6 i B7 są dość mocno zmienione na 2014 rok. Nie wiadomo więc, czy narzekania na jakość będą zasadne w kolejnym roku. Geometria jest bardzo fajna, dość ostre kąty, krótki ogon, niska główka. Cena wzrosła o 200 zł, ale specyfikacja też lepsza - w końcu pojawił się powietrzny amor w B7 i korba ze sztywną osią. W zeszłym roku tego nie było. Za tę kasę wygląda nieźle.

 

29ery unibike'a wyposażone są z reguły trochę lepiej, ale ramy mają geometrie niemal trekkingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien problem z Krossem B7, jakiś "mądry" zaprojektował ramę z garbem, jak wiadomo z z racji budowy 29er mają wyższy przekrok, a taka rama jeszcze go podnosi, rozmiar pod Twój wzrost to 17", sprawdź jak się będziesz na nim czuł ... 19" to już duża rama z bardzo wysokim przekrokiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegał mierzył 19" B7 2013, a ma wzrostu 181cm. Jak szybko wszedł tak szybko zszedł z roweru i przyznał rację że 19" w 29er to nie jest dla niego - przekrok jest za wysoki (dł. nogi 83.5cm).

@radek1234 - rama może być inaczej zaprojektowana, ale nie zmienia to zapisu w karcie gwarancyjnej do której się odniosłem, a informuje on o tym, że rower jest projektowany do wagi użytkownika wraz z bagażem - 80kg, lub do wagi użytkownika, bagażu i roweru maks 96kg. 
Skoro producent daje taką informacje, a obecnie odrzuca gwarancje za rury podsiodłowe (tak jak robi/robił to Giant), dodatkowo również za inne pęknięcia ponieważ jakiś element został przez użytkownika wymieniony i Kross traktuje to jako zmianę konstrukcyjną, to myslisz że nie sięgną do tego zapisu aby jeszcze bardziej zadrwić z klienta jeżeli będzie taka okazja?
Kross przestał być tortem na stole i własciwym wyborem pośród innych ciast, obecnie mamy doczynienia z zakalcem, z roku na rok gorszy osprzęt, większe problemy i pojawiający się użytkownicy na forum, którzy potrafią bronic tego "producenta".
Jeżeli dla kogoś nie są to wystarczające argumenty, niech spojrzy na mój podpis poniżej i się zastanowi po co założył ten temat na forum, aby dokonać wyboru, czy dokonał go wcześniej i chciał się upewnić, że jest słuszny?
Z mojej strony "the end" ;). Oby jak najwięcej przejechanych kilometrów w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na zbliżonym poziomie,  amortyzator słabszy niż w  Krossie (i to sporo), natomiast hamulce pewniejsze w Unibike ... masz 182 cm. wzrostu, ja tyle samo, na cholerę Ci 29", nie wystarczy 27,5" ?, może po prostu warto poczekać na inne propozycje rowerów 2014 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

a co sadzisz o http://www.rowery.legnica.pl/index.php?page=show_produkt&typ=3&did=24&kid=127&id=362&pid=5046 

 

co do krossa tak jak pisałem wcześniej mam B6 z 2012 roku i akurat jest w reklamacji ma pękniętą ramę na tym forum jest wątek na ten temat i tam umieściłem zdjęcia oto tytuł: [rama] Pęknięta rama Kross Level B6

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

a co sadzisz o http://www.rowery.legnica.pl/index.php?page=show_produkt&typ=3&did=24&kid=127&id=362&pid=5046

 

co do krossa tak jak pisałem wcześniej mam B6 z 2012 roku i akurat jest w reklamacji ma pękniętą ramę na tym forum jest wątek na ten temat i tam umieściłem zdjęcia oto tytuł: [rama] Pęknięta rama Kross Level B6

 

Pozdrawiam

Za 3.9k PLN wsadzony XCR?? Może ja się aż tak nie znam ale to chyba jakaś pomyłka hahaha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...