Skocz do zawartości

[serwis] Gdzie zapleść koło Warszawa


FlyFix

Rekomendowane odpowiedzi

Pękające szprychy ? Nie wiem co trzeba zrobić przy zaplataniu żeby potem szprychy pękały :o.

 

Ja też nie wiem, ale widziałem koło znajomego po wizycie w "serwisie" gdzie miało być wycentrowane. Skończyło się na powyrywanych nyplach z obręczy.

 

Na spójni miałem robione 4 kola, dwa do MTB i dwa do szosówki. Z żadnymi nie mam problemów, warto dodać,  że koła do szosy mam zaplecione dość nietypowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. albo 5. poleciała mi w tylnym kole na przestrzeni roku. Nie wiem co bikestacja robiła przy zaplataniu, ale tak jak przednie zrobili mi idealnie, tak że nic się z nim nie dzieje, tak tylnego mam już dość, zwłaszcza, że nie pękają w terenie, tylko na asfalcie...

 

 Tylne koło w rowerze jest bardziej obciążone, ot i cała tajemnica. Poza tym bardzo dużo osób nie podnosi nawet tyłka z siodełka przy wjeżdżaniu np. na krawężnik (już nie mówiąc o podniesieniu tylnego koła). Nie dziwi mnie pękanie akurat na asfalcie. Polecam Ci wymienić wszystkie szprychy, a przynajmniej wszystkie szprychy z tej strony, z której pękają (zgaduję, że jest to prawa strona, tam gdzie kaseta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne bardziej obciążone, ale zazwyczaj jednak tyłek podnoszę i koło też staram się podbić do góry przed krawężnikiem. Może problemem są polskie drogi i slicki 1,25. Poprzednie tylne koło łapało lekkie centry, ale żadna szprycha mi nie pękła, a były to zwykłe no-name'y, a nie Sapimy. Zgadujesz ani dobrze, ani źle - teraz pękła po stronie kasety, wcześniej pękały po lewej stronie. W każdym razie w poniedziałek niosę do przeplecenia i pewnie wezmę też nowe szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...