Skocz do zawartości

[rower] szosa do 6500 zł jaki wybrać?


marioneo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

To będzie moja pierwsza szosa.Do tej pory śmigałem tylko mtb.

Moja wiedza jest mocno ogólna dlatego wolę dopytać.

Pierwsza sprawa to wielkość ramy.Mój wzrost to 170 cm, 65 kg wagi.

Jaki rozmiar powinienem szukać?Czytałem poradniki na temat doboru wielkości ramy.

Mimo to wolę spytać przed zakupem.

 

Przeglądam i szukam dobrych ofert kupna.

Myślę nad carbonem ze względu że jest to baza a resztę i tak co jakiś czas trzeba wymieniać.

Ale po niżej shimano 105 nie chcę schodzić.

Myślałem nad:

1.Focus Cayo Evo 5.0 (2013) (20-G) 6290 zł

2.Kellys URC 5.0 (2012) 6289 zł

Co myślicie o tych propozycjach?

Liczę na waszą pomoc.

 

Sory za brak linków ale piszę z fona i wyrywam włosy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery, które przedstawiłeś nie są najlepsze za tę kwotę jak na mój gust. Radzę poczekać aż przeceny wystartują na dobre.

Spójrz na dealerów Cube'a, będą pewnie przeceniać model AGREE GTC.

Może i Felta F5 przecenią w sklepach jak tutaj:

http://www.bike-discount.de/shop/k1848/a85765/f5-matte-carbon.html

Jakieś demówki pojawią się poprzeceniane tak więc bądź czujny i jeśli nie masz ciśnienia - chwilkę poczekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem szosówki dla siebie i po rozmowach z kilkoma osobami oraz 2 postach doradczych tutaj na forum wybrałem firmę Trek :-) 

W Twoim budżecie jest już z karbonową ramą Madone 3.1 - przeceniony przez firmę odgórnie z 7999 na 6499 także polecam.

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Treka fuel Ex 8 2009 i lubię ogólnie tę markę.

Trek to ciekawa propozycja a dodatkowo mam blisko do serwisu.

Widać jednak oszczędności żeby utrzymać cenę na dobrym poziomie.

Ale tak jest ze wszystkimi dobrymi markami.Własna produkcja dodatków,

kół, mostków, sztyc itd..

W chwili obecnej podobają mi się Scott CR1 comp i team.

Ten drugi trochę przy drogi :( co myślicie o tej marce i CR1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za nazwę Scott też się trochę płaci i wg mnie osprzęt jest porównywalny. Nie wiem tylko jak z obręczami ale generalnie to obręcze nie są wysokiej klasy - te montowane fabrycznie, więc docelowo i tak raczej należałoby wymienić w jednym i drugim modelu. Możesz zobaczyć jeszcze np. Canyony - osprzęt będzie wyższej klasy może, ale nie możesz go kupić w stacjonarnym. W żadnym wypadku nie reklamuję Treka, ale ta zniżka którą teraz dali żeby wyprzedać modele z obecnego roku jest naprawdę pożądna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Canyony są wyprzedane, dostępne są tylko Alu w tej cenie.

Szukam roweru nowego dostępnego w Polsce.

Patrzę na ramy z carbonu pytanie której marce zaufać?

Słabsze komponenty można z czasem wymienić.

Byle byłoby ich jak najmniej kaseta, łańcuchi kilka innych detali.

Zależy mi na przyzwoitych kołach a tu moja wiedza jest mierna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w SKI Teamie we Wrocku. Stał Cube karbonowy zdaje się, że Agree GTC Pro, ultegra z tyłu, ale niestety klamki 105 i korba też ta pozagrupowa Shimano. 10 rat po 650 czy jakoś tak. Ta rama nie jest zła, może nie najlżejsza, ale odpowiednio sztywna i tłumi drgania na naszych asfaltach. Rower ma Maviki Aksium, podstawowy model, ale lepsze to niż badziewne Shimano czy składaki w innych modelach w podobnej cenie. Twój pułap cenowy jest akurat "pomiędzy". Możesz upolować dobre alu na fajnych kołach, ale do karbonu na lepszym osprzęcie musiałbyś trochę dopłacić.

Ponieważ jednak sam ustrzeliłem dwa lata temu karbonowy rower demo na pełnej 105 i aksiumach za 3999 zł (8 kg wagi) więc życzę Ci cierpliwości i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja polecam Ci tego Treka - w większości jest na 105, ma naprawdę fajną ramę, a przecież rama to podstawa - ja mam 2.1 czyli aluminium ale geometria bodajże ta sama, a co do kół to tak jak pisałem wcześniej -> i tak docelowo trzeba myśleć o wymianie bo w rowerach za 4, 6 a nawet 8 tysięcy nikt nie włoży kół wartych 1500-2000 ;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż mam URC 5.0 i naprawdę mogę go polecić ;) jeździ się wyśmienicie, rama karbonowa to jest jednak to co się powinno wymagać od dobrej szosy, osprzęt 105 sprawuję się bardzo dobrze bo wszystko jest na nim czyli działa jak w zegarku, jedyna wada jak dla mnie to koła Shimano WH-RS10, bo mogłyby być nieco lżejsze patrząc na całą reszte, która jest dosyć dobra wagowo, jednak koła zawsze można zmienić z czasem. Cóż rower szybki, zwrotny śmiga jak należy, chociaż mam dopiero zrobione 500km na nim. Bierz bo warto. A bajki co do szosówek Kellys`a są błędne bo to naprawde dobre rowery, a same ramy są genialne i wykonane na najwyższym poziomie u mnie mają za nie 6/6. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła w tych rowerach, 3.1 i 3.5 są na starcie do wymiany. Jeśli chcesz Treka to nabądź coś bezproblemowego, np choćby koła Mavic Aksium. 

Modele 3,1 i 3.5 różnią się osprzętem - wyższy ma mieszankę ultegry i 105tki niższy 105tki, korby Sram i hebli Tektro.

 

3.1 ma bardziej higieniczny kolor, 3.5 bardziej rzuca się w oczy. 

 

Jeśli rower jest ostatecznym zakupem to lepiej dołożyć i wziąć lepszy, jeśli bazą do rozbudowy - tańszy. 

Oba modele mają taką samą geometrię i ramy oraz widelce. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

 

Pierwsza; rama mniej uznanej marki lepszy osprzęt.

Druga; to "lepsza" rama ale słabszy osprzęt.

 

Myślałem nad zaoszczędzeniem na pedały, buty i kilka detali.

Na rower chciałem przeznaczyć 6500 plus 1000 na dodatki.

Ale mogę ten 1000 zł dodatkowo przeznaczyć na zakup bajka.

Przy zakupie Trek'a Madone 3.5 do wymiany z czasem będą koła reszta jest ok.

Trek nie jest ostateczną decyzją, szukam jeszcze rywala w podobnej cenie 7200 zł.

I zastanawiam się czy warto całą kasę przeznaczyć tylko na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się również nad geometria ramy. Czy chcesz typowo sportową, bądź bardziej zrelaksowana z krótszą górą i wyższym przodem. Taką ramą jest seria 3.

Jak dla mnie totalnym niewypałem jest przednia przerzutka na obejmie. W rowerze szosowym wygląda to dość paskudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon Spire Carbon 6.0 z bike-discount. Full węgiel z napędem 105. Dodatkowo sugerowałbym sprzedać oryginalne koła, a za kasę którą za nie dostaniesz + różnicę między ceną zakupu a planowanym budżetem kupić sobie nowe bardzo dobre i lekkie koła oraz ewentualnie lżejsze rurki. Ostatecznie powinieneś mieć rower w okolicach 7kg. 

 

PS> Minus to kolor a'la żaba Kermit

PS2> Jak jesteś w stanie sam poskładać sobie rower to możesz kupić karbonową ramę, widelec, sztycę, kierownicę i obręcze OEM China i zostanie Ci ok 3000-3500 na resztę komponentów. Ostatecznie skończysz z rowerem w okolicach 6 kg spełniającym twoje wszystkie najdrobniejsze oczekiwania. 

 

Jak znam życie to kupno "firmowego" węglowego roweru w Polsce w podanym budżecie wyklucza posiadanie dobrych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka geometria ramy mi bardzo odpowiada.

na pewno nie będę się ścigał na wysokim poziomie.Ambitna jazda na tyle ile mnie stać.

Raczej dłuższe wypady i utrzymanie dobrej kondycji.A o kupnie szosie myślę już drugi rok.

Bardziej martwi mnie jaką wielkość ramy brać.Najmniejsza 50 jest nie dostępna.

Zostaje 52 pytanie czy będzie dobra?Przypominam mam 170 cm, długość nogi 82 cm.

 

Zauważyłem że od przerzutek na obejmę w szosówkach się odchodzi.

Mnie to nie przeszkadza ale to trochę dziwne jak na Trek'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, dostępny tylko rozmiar 50, max. wysokość siodełka od środka suportu 77 cm. (do nogi 82 z powodzeniem wystarczy) :

http://www.merlincycles.com/bike-shop/bikes/road-bikes/sensa-bikes/sensa-calabria-road-bike.html

Albo :

http://www.merlincycles.com/bike-shop/bikes/road-bikes/sensa-bikes/sensa-lombardia-custom-road-bike-2013.html

 

Co do ramy, 52 powinna Ci podejść bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet podnosisz do 7200 to tutaj masz coś takiego - dość uniwersalny rower

 

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-carbon-pro-rs-3500/aid:605746

 

Koła OEM DT Swiss dla Rose, waga około 1700g czyli poziom ksyrium equipe, campa athena z możliwością dowolnej konfiguracji. Wg kalkulatora pewnie wyjdzie Ci rama 55, ale napisz do nich - wypytają Cię o wymiary i dobiorą. Mi rozmiar mojego dobrali idealnie choć cykałem się czy za małego bike'a nie dostanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon Spire 6.0 wydaje się dobrą opcją.Zwłaszcza po wymianie kół na jeszcze lepsze.

Ale marka zupełnie mi nie znana odstrasza.Do tego ten koszmarny kolor.

Wiem że do zakupu muszę być mocno przekonany żeby potem nie żałować.

 

Sprawdziłem outlet na stronie Canyon'a i Ultimate slx 2010 carbon to wydatek 8600 zł :(

Obejrzałem wszystkie i niestety nic dla siebie nie znalazłem a szkoda.

Do zakupu Canyon'a mi bliżej niż do Radon'a.

 

Czytam, szukam i wiedzy przybywa.Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem do tej pory.

Wszystkie wskazówki dokładnie sprawdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama canyona bije na głowę wszystkie wymienione tu ramy. Dlatego też o niej wspomniałem.

Ale budżet to nie guma z gaci.

Jak juz sam może zauważyłeś, jeśli będziesz brał pod uwagę znane brandy, to kupisz zwykły karbon i niski osprzęt.

Bardzo sensowną opcją są chociażby marki wspomniane powyżej: sensa czy też rose.

W takim przypadku dostajesz co najmniej tej samej klasy karbonowa ramę ale z lepszym osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są dość ciężkie (1700-1800g), rama z Chin z katalogu w firmowym malowaniu, cena z wysyłką ponad 7000. Rower ogólnie nie jest zły ale nie jest to okazja cenowa :) Zresztą tak samo są budowane te radony, sensa, itd. Producent zamawia kilka tysięcy ram z chińskiej fabryki i zakłada taki osprzęt na sprzedaży którego najwięcej zarobi. 

 

Z tego samego worka tylko taniej http://www.planet-x-bikes.co.uk/i/q/CBPXSLPULT2/planet_x_pro_carbon_shimano_ultegra_road_bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...