Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mówię, że lazaro i kands to marketówki, tylko z wyglądu mi tak trochę przypominają. Widziałem na żywo. Ale to kwestia gustu. Każdemu co innego się podoba. Jeśli chodzi o osprzęt to lazaro i kands w tej cenie są bezkonkurencyjne ale tak jak mówiłem, wygląd mi nie podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, ten mały pręcik ma być ze sprężynami :) co do kół 28 to fajna sprawa, mniejsza zwrotność , ale uwierz mi, że na lazarov3 z kołami 26, to ciężko mnie dogonić , a raczej to ja gonię ;) ostatnio podczepiłem się pod trzech kolarzy z rowerami wyglądającymi jak milion dolarów i jakoś nie mogli się odczepić ode mnie ;p tzn pewnie jakby chcieli gdzieś na szosie , to daliby radę , ale jechałem za nimi ładnych parę klocków ;) oni wyglądający jak miliony, a ja na lazaro z plecakiem i w krótkich spodenkach ;) Lazaro posiada naprawdę zajefajne przełożenia :)

 

To  z jaką prędkością jechałeś i w jakim terenie? Może nie chcieli uszkodzić rowerów?

 

pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

interesuje mnie ten rower http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3418905292.html . Trochę poczytałam w tym temacie i chyba dobry wybór? Jestem kobietą 161cm/65kg ale damskiego roweru nigdy nie miałam i jakoś nie chcę mieć zatem ten na kołach 26" i z ramą 17" byłby właściwy? Pytanie czy w cenie do 1200 polecilibyście coś innego czy zostać przy tym?

 

rama 17" moze okazac sie za duza musisz sie przymierzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  z jaką prędkością jechałeś i w jakim terenie? Może nie chcieli uszkodzić rowerów?

 

pozdr.,

Witaj :) prędkość coś ok 35km/h . Wiem, że to nie szał ja ka na kolarzy ;) jednak  tak jak napisałem : gdyby chcieli to na prostej miałbym "znikający punkt na horyzoncie"  ;) moja max V to 59,4 i powoli zaczynam zastanawiać się nad "stylem jazdy" który będzie mi najbardziej pasował :) Lazaro najprawdopodobniej będzie powoli doinwestowywany w lepszy sprzęt (ten sezon pojeżdżę na tym co mam, w następnym może tarcze, sztyca ciut pewniejsza niż ZOOM, rogi... Jednak zmiana na tarcze wiąże się z wymianą manetek, a to są już duże koszta. Zastanawiam się nad ramą - serce roweru, tak ostatnio usłyszałem... No, plany są . Zobaczymy jak z realizacją :) ). Na bank rozpieprzyłem cosik w tylnym kole i kaseta wykonuje teraz ruch falisty (aktualnie przekopuję neta w poszukiwaniu info, chcę sam nauczyć się serwisowania roweru, jego ulepszania itp, oraz zdobyć wiedzę na czym jeżdżę). Jezeli znacie jakąś stronkę , na której poczytam i dowiem się czegoś odnośnie usuwania usterek i naprawy tylnej osi, piasty, kasety , częstych usterek w tym przekroju-dajcie proszę znać. Póki co jestem zajarany "pedałowaniem" i chciałbym rozwinąć tą gałąź wiedzy w moim życiu :) Pozdrawiam

 

To  z jaką prędkością jechałeś i w jakim terenie? Może nie chcieli uszkodzić rowerów?

 

pozdr.,

 

Grosser, dnia 30 Lip 2013 - 04:13, napisał:

To  z jaką prędkością jechałeś i w jakim terenie? Może nie chcieli uszkodzić rowerów?

 

pozdr.,

 

Witaj :) prędkość coś ok 35km/h . Wiem, że to nie szał ja ka na kolarzy ;) jednak  tak jak napisałem : gdyby chcieli to na prostej miałbym "znikający punkt na horyzoncie"  ;) moja max V to 59,4 i powoli zaczynam zastanawiać się nad "stylem jazdy" który będzie mi najbardziej pasował :) Lazaro najprawdopodobniej będzie powoli doinwestowywany w lepszy sprzęt (ten sezon pojeżdżę na tym co mam, w następnym może tarcze, sztyca ciut pewniejsza niż ZOOM, rogi... Jednak zmiana na tarcze wiąże się z wymianą manetek, a to są już duże koszta. Zastanawiam się nad ramą - serce roweru, tak ostatnio usłyszałem... No, plany są . Zobaczymy jak z realizacją :) ). Na bank rozpieprzyłem cosik w tylnym kole i kaseta wykonuje teraz delikatny ruch falisty (aktualnie przekopuję neta w poszukiwaniu info, chcę sam nauczyć się serwisowania roweru, jego ulepszania itp, oraz zdobyć wiedzę na czym jeżdżę). Jezeli znacie jakąś stronkę , na której poczytam i dowiem się czegoś odnośnie usuwania usterek i naprawy tylnej osi, piasty, kasety , częstych usterek w tym przekroju-dajcie proszę znać. Póki co jestem zajarany "pedałowaniem" i chciałbym rozwinąć tą gałąź wiedzy w moim życiu :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetki mozesz sobie zostawic te , ktore juz masz. dasz hamulce mechaniczne od avida bb5 lub bb7 i bedzie git. gorzej, ze kola pod dyski trzeba zmienic, a to juz idzie w kilka setek minimum... http://allegro.pl/hamulec-avid-bb5-p180-t160-p200-t180-super-zacisk-i3366220587.html  ,  http://allegro.pl/hamulec-avid-bb7-p180-t160-p200-t180-super-zacisk-i3366220600.html .

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Orbea Tuareg czy coś innego do 1k?

Musi być nówka. Wiem, że w orbei marny osprzęt, ale przy spokojniejszej jeździe chyba wytrzyma te 1k km?

Za to rama wydaje się fajna (i orbea daje life time warranty). Więc tak, czy warto przy założeniu że z czasem osprzęt ulegnie upgradeowaniu zakupić ten rowerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Orbea Tuareg czy coś innego do 1k?

Musi być nówka. Wiem, że w orbei marny osprzęt, ale przy spokojniejszej jeździe chyba wytrzyma te 1k km?

Za to rama wydaje się fajna (i orbea daje life time warranty). Więc tak, czy warto przy założeniu że z czasem osprzęt ulegnie upgradeowaniu zakupić ten rowerek?

 

za 1149zl masz univege alpine ht-500 z deore z tyłu ;)

jak jestes zainteresowany daj znac to podam Ci nazwe sklepu nie żebym reklame robił ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. poza tym gdy tarcze sie od hamowania wytra to ich wymiana jest tansza niz wymiana obreczy, wytartych przez falki. 

 

dzięki za podpowiedzi. Poszukam na miejscu u siebie tych modeli. Średnio chce brać  rower przez internet - nie można dopasować.

 

A jak ocienicie ww. Orbe? Makro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 


Chcę kupić sobie rower, ok 188cm, 65kg. Zależy mi na MTB ponieważ górki, dołki, piaski są w okolicy. Planowałem Hexagona X1 a tu czytam takie komentarze, że mi się odwidziało. W takim razie co polecicie do 1000zł (1000zł to maksymalne maksimum)? Nie sądziłem, że HX1 będzie miał tak negatywne opinie.


 


(Post z [czy warto] do usunięcia, nie zauważyłem tego tematu)


 


W temacie już się pogubiłem szczerze mówiąc i co chwila coś nowego jest a tak jak pisałem, 1000zł to naprawdę maksimum.


Edytowane przez pbk16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro jest tak znane że rownie dobrze mogło by być no-name. Wg. mnie kands z tych wszystkich ci wymieniłem ma najlepszy osprzet. Hexagon za to ma lepszą rame a osprzet podobny

Lazaro to tylko rama - więc mające najmniejsze znaczenie komponent roweru (jeśli dla kogoś waga ramy nie ma większego znaczenia)... bardziej mi chodziło o pozostałe komponenty- przerzutki, resor, hamulce, kaseta, korba, piasta itd.

 

Podobno alivio to dobry osprzęt

Edytowane przez Jakubek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Kandsem 1300 się zastanawiałem ale kurczę już wychodzi 1200zł :/  Grand Rock 300 - oglądałem i wygląda całkiem ok, kands 1100 już dużo słabszy od 1300 hmmm, niezły dylemat będę miał. A który wy byście wybrali i polecili z czystym sumieniem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Rock 300 ma troche cześci no-name i skok tylko 50mm, z wyglądu za to dobry, to jazdy terenowej ok. Kandsa 1300 w sklepie rowerowym idzie znależć 1149 a na allegro za 1099zł. Co do kandsa 1100 a kandsa 1300 z VB

 

104j2hi.jpg

 

Głowna roznica to o klase lepszy naped w 1300 i 300g lżej. 1300 ma też lepszą piaste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Rock 300 ma troche cześci no-name i skok tylko 50mm, z wyglądu za to dobry, to jazdy terenowej ok. Kandsa 1300 w sklepie rowerowym idzie znależć 1149 a na allegro za 1099zł. Co do kandsa 1100 a kandsa 1300 z VB

 

104j2hi.jpg

 

Głowna roznica to o klase lepszy naped w 1300 i 300g lżej. 1300 ma też lepszą piaste

 

Z tego co widzę to kands 1300 = Lazaro V3. Waga tylko o 100 gram inna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro 3 - mam go półtora miesiąca. Najechałem kilkaset kilometrów po terenie tak różnym jak pogoda w Polsce ;) co mogę napisać? Będę się cieszył jeżeli dotrwa tego wieku, co moje rowery górskie stojące w piwnicy. Są to rowery sprzed 15 lat , stalowe ramy, shimano sis i nieopłacalność naprawy ;)

Lazaro- zbyt mało czasu na serwis znajduję i ma już swoje "stukania i pukania" . Chcę tutaj napisać, że trafił na dość hardcorowego właściciela i ma ze mną semper in altum ;) dostaje po tyłku i to równo, stąd te pukania i takie tam ustereczki z przerzutkami, itp. Koło tylne już było w serwisie, wymiana ośki i wianuszków, tylne przerzutki ostro wygięte , ale udało mi się je względnie ustawić i działają prawie idealnie :) Mam kumpla serwisanta rowerowego. Rozmawiałem z nim powiedział mi tak : za tą cenę przetań doszukiwać się dziury w całym i po prostu jeździj. Zacznie coś się dziać, będziemy myśleli..., no i jeżdżę. Z moich prywatnych obserwacji: jeżeli kupisz ten rower i będziesz wykorzystywał(a) go zgodnie z przeznaczeniem (czyli ciut inaczej niż ja) to naprawdę warto. Trzeba po prostu zadbać o niego , a on będzie nas wiózł przed siebie :) Jak dla mnie Lazaro jest naprawdę dobrym rowerem w tej granicy finansowej i zaraz zjem obiad, skręcę fajkę i wsiadam na mojego Horsa by mnie powiódł przed siebie ;) pozdrawiam i wszystkim życzę przyczepności i szerokości :) a osobom zastanawiającym się nad kupnem : bierzcie po prostu rower jeden , drugi , czy tam trzeci i do boju! Szkoda kolejnych dni na zastanawianie się ! :) pozdro

Edytowane przez SzawelSH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...