Skocz do zawartości

[linki i pancerze] Czy warto kupić ten zestaw?


adi99118

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy warto płacić aż 75zł za taki zestaw?

 

75zł to chyba dość standardowa cena. Za podobne pieniądze widziałem w Decathlonach i GoSportach linki sygnowane marką Shimano i Clarks.

Zastanawiam się natomiast czy warto dołożyć jeszcze 30zł do wersji Ripcord.

 

Czy ktoś ma jakieś porównanie jeśli chodzi o Hyper i Ripcord? A może Shimano XTR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowane mniej piłują pancerz, więc nie zetrą ci tak szybko warstwy galwanicznej/teflonu wewnątrz pancerzy.

 

Jak zwykle potrafisz potrafisz zabłysnąć - choć to także prawda, to nie takie ich przeznaczenie gwizdze.gif

 

Niezależnie od tego, czy pancerz ma powłokę teflonową, czy nie, szlifowane linki

odznaczają się mniejszymi oporami tarcia w pancerzu, a przez to lżejszą i bardziej precyzyjną pracą.

 

Nie zbierają tak brudu ponieważ gładka powierzchnia ulega swego rodzaju samooczyszczaniu.

 

Ogólnie są lepsze, lepiej działają przerzutki i hamulce na takich linkach

no i IMHO są warte kilku złotych więcej niż standardowe nierdzewne, czy nawet teflonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto płacić aż 75zł za taki zestaw?

Raczej tylko, zależy jak patrzeć :)

Rzuć okiem na velo.pl, na ceny olinowania Gore RideOn. Cena aż się prosi o zawał w konsekwencji ale wg mnie warto.

 

Wspomniany zestaw Jagwire Ripcord - linki w kolorze czarnym. Powłoka jest słaba i szybko schodzi, najlepsze czarne linki były (prawdopodobnie nadal są) w wyższych modelach manetek SRAM. Powłoka jest bardzo trwała i powoli się ulatnia z powierzchni linek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Linka wykonana ze splotu 19 drutów. Wydaje mi się, że to dlatego jest taka tania ta linka.

 

A to jest za dużo, za mało? Ile jest dobrze?

Czy może o sformułowanie "drut" chodzi? :)

 

Się chyba poświęcę ;) i przetestuję tego promaxa. Głównie i tak chodzi mi o nierdzewność zestawu.

Ceny tych pokazywanych przez was mnie przewracają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki w Jagwire'ach mają wg mnie słabą czarną powłokę (cokolwiek to jest). Dzieje się tak w miejscach gdzie linka przesuwa się w okolicy wyjścia z odcinków pancerza.



Powitoł A to jest za dużo, za mało? Ile jest dobrze?
Czy może o sformułowanie "drut" chodzi? :)

Się chyba poświęcę ;) i przetestuję tego promaxa. Głównie i tak chodzi mi o nierdzewność zestawu.
Ceny tych pokazywanych przez was mnie przewracają :)

Największym problemem przy sprawnym działaniu okablowania jest jego ostatni odcinek, przy przerzutce. Jest on najmocniej wystawiony na działanie niekorzystnych czynników a linka w nim najszybciej ulega "degeneracji". Jeśli olinowanie nie jest bardzo mocno sfatygowane to można spróbować wymiany tylko ostatniego odcinka pancerza. W większości sytuacji to wystarczy by przywrócić sprawność zmieniarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem to będzie dość zwyczajny zestaw. Ja ostatecznie decyduję się na XTR, jest tańszy niż Jagwire Hyper, a jest uszczelniany i ma znacznie lepsze opinie na zagranicznych forach i testach niż Jagwire Ripcord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dobrze i możłiwie tanio to pożądana opcja. Dlatego wg mnie możesz kupić nawet najtańszy zestaw i częściej zmienić. Jak pisałem problem leży najczęściej w ostatnim, brudnym kawałku pancerza przy przerzutce. W pracy przedni i środkowy zmieniam dużo rzadziej. Zależnie od ilości biegów olinowanie mniej lub bardziej upośledza pracę, dla 7/8 biegów wrażliwość na kiepską płynność pracy linek w pancerzu jest naprawdę niewielka. 

W rowerowych można kupić gotowe, pocięte kawałki pancerza, są one dodatkowo w środku posmarowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt masz niezbyt wysokiej klasy. Mam wrażenie, że wystarczyłyby najzwyczajniejsze linki do hamulców i przerzutek. Nie ma potrzeby wydawać ok. 80zł na same linki... w rowerowym za całe olinkowanie(?) nie zapłacisz pewnie 20zł i też będzie działać. Zastanów się, czy warto dopłacać, czy nie lepiej kupić np. nowe opony, czy coś bardziej potrzebnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie jest to przypadkiem przerost formy nad treścią, patrząc na osprzęt tego scotta?

 

Wprost uwielbiam takie teksty.

 

Podobne wypowiedzi słyszałem, kiedy wymieniałem korbę z 42/34/24 na 48/36/26,

lub gdy zakładałem linki Jagwire do swoich hampli, itp., itd... 

 

Osprzęt masz niezbyt wysokiej klasy...

 

A jakie to ma znaczenie??? Normalnie ręce opadają, jak się czyta takie teksty.

 

 

Ja osobiście pancerzy i linek nie zmieniałem od nowości (6 lat), ale już zardzewiały i chcę nowe. Jak kupię ten zestaw to starczy na te 2-3 lata?

http://allegro.pl/jagwire-hyper-2-linki-pancerz-przerzutki-mtb-szosa-i3432296517.html

 

Powinien popracować znacznie dłużej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 200zł na całość i chcesz wydać prawię połowę na LINKI?!

 

Idź do rowerowego, kup jakieś najprostsze, dotnij pancerze i tyle... pomyśl co bardziej wymaga wymiany. Może łańcuch, opony, kaseta/wolnobieg, czy korba? Może coś jest uszkodzone?

 

@up tak, doradź linki za 90zł na pewno odczuje taka różnice, że szok. Rower zacznie po prostu latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...