Skocz do zawartości

[rower] MTB za 2000zl


ice90

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Rock Shox Dart 2/3 zamontowany w level a4 będzie dobry dla osoby o wadze ok 65 kg.

Nie bardzo :( Generalnie te amortyzatory nadają się raczej dla bikerów o wadze przynajmniej 75 kilo... Oczywiście, można wymienić sprężynę w amortyzatorze, ale to trochę zabawy no i dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę jakieś 80 kg więc dla mnie Dart 2 jest idealny :) Dzisiaj pogoniłem levela po ostrym terenie, polach, koleinach, wertepach.Amortyzator pracował świetnie a przy okazji doceniłem standardowe opony. O ile na asfalcie mogę im dać +3/-4 o tyle w błocie, piasku leciały naprawdę konkretnie. Co do specyfikacji 2009 rama jest trochę lepsza no i nie wątpliwym plusem jest montowana seryjnie blokada Poploc ( normalnie to koszt ok 200 zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a te niby hamulce tarczowe tektro sa mechaniczne??

Czy są one lepsze od Avidow w starszych levelach??

No i pytanie, czym objawia się wyższość tej ramy??

Mechaniczne. Czy lepsze? Niestety ale się nie orientuję. Seryjne Avidy 5 w 08 działają naprawdę konkretnie. Co najwyżej można klocki wymienić. Jaka jest wyższość? Większa sztywność/wytrzymałość. Ale tak szczerze...sądzę, że jeśli nie wariujesz na rowerze to różnicy nie odczujesz. Najlepiej jak byś miał 2 egzemplarze do oglądnięcia - 08 i 09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek jest bardzo dobry , sam chcę go kupić tylko szukam czarnego koloru na tym amorku .

 

Sam amorek jest rewelacyjny(jeździłem u kumpla) możesz sobie dostosować do twojej wagi amor , więc będzie ok .

 

Jak za tą cenę(mówię o nowym 2100zł) to cena jest bardzoo dobra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gwarancja od czerwca na cały asortyment i dożywotnio na rame" - to już zalatuje ściemą na kilometr

A druga rzecz, to te rowery występowały w rozmiarach 17, 19 i 21 cali - nie było rozmiaru 20. Ogólnie to opis ma się nijak do tego co jest na zdjęciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level A4 z 2009 ma hydrauliczne tarcze.

 

Ja z czystym sumieniem mogę Ci polecić Krossa Level A6 2008. Mój kumpel ma, przejechał juz ponad 5000 tys. km bez zadnych awarii. Ja sam mam A6, tylko ze 2009. Jak bys znalazł jakis dobry sklep rowerowy i ponegocjował cene to miałbys A6 2009 za 2280zł:)(sam dałem tyle za swojego , gratis dostałem pompkę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem nowy na forum - prosze o wyrozumiałość ;)

 

Otóż.. od 5-ciu lat jeżdżę na KROSS hexagon v2 z tarczówką z przodku, ostatnio jak przejechałem się na nowej Meridzie, odjęło mi mowe :P Na moim krosie strasznie ciężko się jeździ - wiadomo rama stalowa itp, więc pomyślałem że czas na zmianę. Na rowerze jeżdżę dużo, po mieście oraz po polnych drogach / lasach / górach itp., w zimę rzadko. Więc najlepszym wyborem byłby rower górski mtb, ale jaki?

 

Byłem w paru salonach..

1) Kross A2 - 1749, 2 lata gwar

2) Merida matts 40-D - 1899, 3 lata gwarancji

te dwa rowerki przypadły mi do gustu, szczególnie hydraulika w nich zawarta :P Zależy mi na tym, aby rower był wytrzymały, lekki, miał amorka z przodu no i tarczówki (mile widziana hydraulika) Co możecie polecić lub powiedzieć o tych dwóch w.w ?

kwota ok. 1700-2000 pln

 

pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozważasz możliwośc zakupu przez internet? Czy jednak sklep/salon? Czy jestes zdecydowany na rower tylko z hamulcami tarczowymi? (rezygnując z nich masz całkiem pokaźny wachlarz ofert)

 

Dokonując wyboru pomiedzy tymi dwoma to według mnie Kross A2 (XT), nie co lepszy osprzęt (przerzutka przód,tyl; hamulce w obu roweruch ten sam model z tym że w Meridzie przód 180mm, ogólnie podobną mają konfiguracje ze wskazaniem na Krossa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez internet owszem ale tylko nowy ;) bo używany boje się trochę. Myślę że w kwocie 1800zł hamulce tarczowe to standard :P

 

Rower może być też bez tarczówek ale wtedy cena max. 1200zł

 

mogą być używane.

 

 

edit: Merida waży ok. 12-13kg a Kross 13-14kg a ja poszukuje roweru lekkiego, a i Merida ma 3 lata gwarancji to tez ważne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez internet owszem ale tylko nowy ;) bo używany boje się trochę. Myślę że w kwocie 1800zł hamulce tarczowe to standard :P

 

Rower może być też bez tarczówek ale wtedy cena max. 1200zł

 

mogą być używane.

 

 

edit: Merida waży ok. 12-13kg a Kross 13-14kg a ja poszukuje roweru lekkiego, a i Merida ma 3 lata gwarancji to tez ważne :P

 

Według google Merida Matts 40-D 20" 13,30kg a Kross Level A2 XT 19" 14kg, nie wiem jak inny sie wypowiedzą na ten temat ale uwazam ze jezeli nie zamierzasz sie scigac to ta różnica jest do przyjęcia :P.

Coś bez tarczówek http://allegro.pl/search.php?string=quartz...;category=16414 i odmiana z tarczówkami http://allegro.pl/item673055509_kellys_qua...ratis_w_wa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...