Skocz do zawartości

[do 800zł] cross/trekk na trasę, używany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym kupić rower trekkingowy/corss do 800 zł, z racji niskiego budżetu oczywiście używany.

 

Nie jestem do końca pewien czym różni się rower trekkingowy od crossa, ale wyczytałem, że są bardzo podobne, z tym, że cross nie ma osprzętu typu bagażnik, błotniki itd. No więc docelowo chciałbym zainstalować bagażnik (i sakwy), ale mam swój.

 

Jeżdzę zazwyczaj trasy po ok. 50km, drogami w większości asfaltowymi (rzadziej jakaś bita ziemia lub szuter).

Czasami jednak zdarza mi się wyjeżdzać na kilkudniowe wycieczki (powiedzmy 200/300km) z bagażem i czasami z namiotem.

 

Co do przerzutek, hamulców czy siodełka (najwyżej sobie wymienie) nie mam specjalnych wymagań (byle się dało gdzieś bidon przyczepić :002: ).

Miło by było, żeby po odkręceniu bagażnika etc. (nie będę używał tego poza długimi trasami) rower był możliwe jak najlżejszy.

 

Wiem, że za taką kwotę nie ma co liczyć na cuda. Chciałbym po prostu wybrać rower jak najlepszy za taką kwotę.

 

O mnie :
Waga: 80kg

Wzrost: 186cm

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Piotrek :)

 

 

P.S. Pogrubiłem najważniejsze rzeczy, jeżeli komuś nie chciałoby się czytać. Mam nadzieję, że nie nie zaciemniłem przez to całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma haczyka. Kupujesz rower, który nie ma naklejki Giant. Kross, Merida itp. i nie płacisz za to myta.

niezwykle popularnym  wśród forumowiczów jest rower crossowy tego samego producenta Lazaro Integral V3 lub jego brat bliźniak Keller Aventis.

Oba te rowery najważniejsze komponenty napędu mają oparte na grupie alivio. Żeby kupić tak wyposażony rower uznanej marki musiałbyś wydać ~2000 zł.

 

 

Jesli jednak nie byłbyś w stanie dołozyć do Integrala lub Aventisa a w zasięgu Twoich finansów byłby ten Senatore podrzucony przez kolegę, to tutaj jest dla niego alternatywa tyle, że dużo ładniejsza. Ostatnio po mojej wsi starszy facet na takim pomyka i na zywo ten rower w kolorze białym wygląda przęświetnie :)Spartacus

 

Zdaję sobie sprawę, że wszystkie te rowery wykraczają poza budżet, Podrzucam tylko w kwestii przemyślenia, zastanowienia się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jednak nie byłbyś w stanie dołozyć do Integrala lub Aventisa a w zasięgu Twoich finansów byłby ten Senatore podrzucony przez kolegę, to tutaj jest dla niego alternatywa tyle, że dużo ładniejsza. Ostatnio po mojej wsi starszy facet na takim pomyka i na zywo ten rower w kolorze białym wygląda przęświetnie :)Spartacus

 

 

Nie brałem w ogóle pod uwagę, że jestem w stanie za 1000zł kupić dobry nowy rower tego typu, stąd ograniczyłem się do 800zł za używkę. Natomiast jeżeli dokładając niecałe 200zł zyskuję rower nieużywany to jak najbardziej mogę podnieść górną granicę do 1000zł.

 

I faktycznie, piękny jest ten biały :) (szkoda, że napisali w aukcji na samym dole, że już go nie ma).

 

Ok, reasumując :

LAZARO SENATORE V2 vs SPARTACUS CROSS SPORT

czym się różnią praktycznie (bo niby znalazłem tam jakieś inne nazwy itd. ale kompletnie nic mi one nie mówią) ?

 

I jeszcze ważne pytanie : Czy zamontuję do tych rowerów tylni bagażnik? Jest to dla mnie niezmiernie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się praktycznie nie różnią poza wyglądem. Dodam jednak aby sprawa była jasna. Decydując się na Integrala lub Aventisa zyskujesz sporo lepszy osprzęt względem Spartacusa czy też Senatore. Grupa alivio to już jest naprawdę dobry osprzęt :) Pytanie czy jestes w stanie dołozyć do tych ~950 zł kolejne ~100.

 

Do wszystkich tych rowerów zamontujesz i bagażnik i pełne błotniki gdybyś potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acera wystarczy, jest tańsza a pracuje tak samo dobrze jak Alivio, jest tylko odrobinę od niej cięższa.

Ogólnie acera i alivio to ta sama przerzutka, lecz w acerze jest minimalnie słabsza jakość materiałów;]

Różnicy raczej nie odczujesz;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupiłem Spartacus model CROSS

 

 

http://wpasek85.webd.pl/allegro/spr%20premier%20cross%20(11).jpg

 

 

powiem tak rower w 100% wart tych pieniedzy a wrecz dziwie sie ze na takim osprzecie w takiej Cenie, co do wygladu mega stonowana grafika bez zadnych rażących farejwerków, co do usterkowosci jeszcze nic nie zawiódł, aczkolwiek tylko 608km za mną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...